Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2015. október 28., szerda

Magyarország sem tilthatja meg...



Elsöprő többséggel elutasította szerdán az Európai Parlament plenáris ülése a javaslatot, amely alapján a tagországok megtilthatták volna a génmódosított organizmusokat tartalmazó növények forgalmazását és felhasználását saját területükön. 
(Érthető, hiszen akkor miből etetnék azt a rengeteg illegálisan Európába beözönlő, munka nélküli jobb életre vágyó, "menekülteket" !-a szerk. )
 Egy az Európai Parlament (EP) elé került javaslat a  génmódosított növények és állatok köztermesztése után abban is vétójogot adott volna az uniós tagállamoknak, hogy engedélyezik-e uniós szinten már jóváhagyott GMO-t tartalmazó termékek forgalmazását és felhasználását a saját területükön.
A javaslat azonban az EP környezetvédelmi bizottságának elnöke szerint összeegyeztethetetlen az egységes piaccal és nem is kivitelezhető. Szerinte ugyanis, míg a termesztés a földhöz kötődik, a forgalmazási tilalom aligha kikényszeríthető, miután határok híján bármilyen áru bárhova akadálytalanul elszállítható. Giovanni La Via arra is kitért, hogy az uniós mezőgazdaság jelentős mértékben támaszkodik a génmódosított forrásból származó fehérjékre,-írja az origo.
 Azért a kedves olvasó figyelmébe ajánlanám  a EZT A VIDEÓT !
Szerk;Posta S.

Így működik a Firefox

A Firefox november harmadikán megjelenő 42-es verziószámú kiadásának privát böngészési módban alapértelmezetten bekapcsolt új, lopakodó funkciója megakadályozza online tevékenységünk nyomon követését. 
Blokkolja a nyomkövető sütiket, valamint kiiktatja az olyan hirdetéseket, amelyek akkor is információkat gyűjtenek rólunk, ha nem kattintunk rájuk. Ugyancsak blokkolja a weboldalak látogatóinak adatait gyűjtő és elemző szolgáltatásokat, illetve programokat. 

Egyes webhelyek a látogatói adatokat eladják a hirdetőknek, amelyek ezek alapján releváns reklámokat tudnak szolgáltatni. 
Bár elvileg az internetezőket csak IP-címük alapján tartják nyilván, semmi sem garantálja, hogy az adatok a jövőben is rejtve maradnak, ezért a magánszférájuk miatt aggódók jobban teszik, ha bekapcsolják majd a nyomkövetés elleni védelmet az új Firefoxban, írja a computerworld online.
Barta P.

2015. október 26., hétfő

Egy érdekes történet...

Elena Gorolová 46 éves, cseh cigány.
A nőt 21 éves korában a tudta nélkül sterilizálták. Miközben a második fiának császármetszéses szülése zajlott, az orvos átvágta a petevezetékét (tehát nem csak elkötötte), hogy biztos ami biztos, ne szülhessen több gyereket.

 Elena Gorolová – Fotó: Molnár Zsolt / WMN

Ezért történt a kényszer-sterilizáció, amit a nemzetközi jog -érdekes módon- emberkínzásként tart számon. 
Csehországban a kilencvenes évek közepéig ezt lehetővé tette egy rendelet, de a jogszabály eltörlése után egészen a kétezres évek közepéig történtek még hasonló esetek. Amikor Elena a műtétről beszél, még mindig könnyes a szeme és megremeg a hangja. Negyed évszázada harcol a roma nők igazáért a kórházi szegregáció és megkülönböztetés ellen. 
Először áldozatként, ma pedig már szociális munkásként és aktivistaként. Elena Gorolová a European Roma Rights Centre budapesti konferenciáján adott exkluzív interjút D. Tóth Krisztának.

 "A történetem 1990-ben kezdődött-meséli, amikor a második gyerekemmel voltam terhes. Szülés közben komplikációk léptek föl, így császármetszést kellett alkalmazni. A vajúdás kellős közepén jártam, óriási fájdalmak közepette, a szülőszobán mindenki föl-le rohangált. Egyszer csak az orrom alá toltak két papírt, hogy írjam alá, gyorsan, gyorsan. 
Az egyiken a születendő gyerekem neve volt, arra emlékszem. A másikra meg csak ráböktek, hogy ott a vonal, oda írjam a nevemet, és siessek, mert nem tudnak különben megműteni, és erre a papírra szükség van, ha esetleg meghalnék. 
Egyáltalán nem tudtam elolvasni, hogy mi volt rajta, nem láttam a fájdalomtól..."
(És a történet itt kezd sántítani, hogy az első papírra amin a gyerek neve volt arra emlékszik, de a másodikra amire valószínű a császármetszéshez való hozzájárulás volt, valamint  a további szülés megakadályozására a  sterilizálás, amire  a további szülések komplikációinak elkerülése miatt, talán szükség is lehetett.-a szerk. )
A teljes interjú ITT  olvasható !
Szerk;Posta S.

„Hazudunk reggel, éjjel, meg este.”

Ugye ismerős a címben idézett mondás ? Valaki mintha mondta volna  már ezt !


Itt az új "igazság" !
"Szinte napra pontosan öt év kellett ahhoz, hogy Lázár János nagy nyilvánosság előtt is beismerje, -finoman szólva -alaposan átverték a magyar közvéleményt, amikor az egyéni nyugdíjszámlák bevezetésére hivatkozva államosították a 3 ezer milliárdos magánnyugdíj-pénztári befizetéseket. 
A legutóbbi kormányinfón ugyanis a Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette, döntöttek, hogy a közeljövőben nem lesz klasszikus egyéni nyugdíjszámla Magyarországon. Elmagyarázta, hogy a tb-rendszerben az egyéni számla a keresetarányos nyugdíj megállapítására alkalmas, vagyis csak segít a nyugdíj kiszámításában. Ebben a rendszerben nem is lehet elvárni a befizetések nyilvántartását - érvelt Lázár."
Öt év után tehát végre a kormány is elismerte, hogy Matolcsy György akkori nemzetgazdasági miniszter ígéretei az egyéni nyugdíjszámlák bevezetéséről a 2010. októberi kormányhatározat elfogadásakor és később is, pusztán valóságos tartalom nélküli szójátékok voltak. 
Most legalább Lázár bevallotta, hogy hazudtak, hiszen kimondta, szó sincs itt másfajta nyugdíjszámításról, netán új nyilvántartás elindításáról: nincs és nem is lesz egyéni tőkeszámla. 
A folytatás tovább olvasható a stop.hu oldalán.
Szerk;Posta S.

2015. október 25., vasárnap

Európa elveszejtése !

A ZDF riportfilmen azt láthatjuk, hogy miként élnek az egykor, Németországba a bevándorló-honfoglalók akik megakarják megváltoztatni a német őshonos társadalmat törvényeikkel együtt.
Eszük ágában sincs integrálódni a többségi társadalomhoz, hanem azt akarják, hogy a németek alkalmazkodjanak az iszlámhoz !
 (Ezt a videót minden Migration Aid támogatónak -élükön Zsohár Zsuzsannával- látni kellene !


Ha nem jelenik meg a magyar felirat a kis fogaskerékre kattintva állítható be !
Szerk;Posta S.

2015. október 24., szombat

Október 25.-én vasárnap kezdődik a téli időszámítás !

Őszi óraátállítás2015. Október 25. vasárnap hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára,egy órával vissza kell állítani az órákat, ezzel elkezdődik a téli időszámítás.
Jelenleg a kutatók megosztottak abban a kérdésben, hogy a számok alapján van-e értelme az óraátállításnak. Az emberek közérzete általában rosszabb lesz a téli időszámítás kezdetekor, mivel innentől kezdve tudatosul bennünk, hogy vége a nyárnak és jönnek a hideg, borongós téli hónapok.


Az óraátállítás célja az volt, hogy a nappalok minél jobban egybeessenek a lakosság megszokott ébrenléti idejével, ami reggel héttől este tízig tart.
Az okos telefonok, tabletek, számítógépek, és az újabb tipusú tv készülékek már önállóan átállnak az óraátállítás idején. Nem árt azonban figyelemmel kísérni a karórák, régebbi ébresztőórák, gépjárművekben lévő órákat, azok ugyanis nem állnak át automatikusan az őszi óraátállításra!
Barta P.

Ezt várhatod a "honfoglalóktól" is !

Mert nem lehet elég korán kezdeni !
Forrás: mybadparent.com
Szerk;Posta S.

2015. október 22., csütörtök

Hogyan történt ?

Ugye majdnem mindenki ismeri az N1 TV azóta kirúgott operatőrének László Petrának az esetét a szíriai futballtréner felrúgásáról. Azt is sokan tudhatják, hogy az Iszlám csoporttól kapott életveszélyes fenyegetést és mint ahogyan Kisberk Szabolcs az N1 TV főszerkesztője írta mindezt az interneten, vérdíjat tűztek ki a fejére.
Annak idején szinte minden sajtóorgánum világgá kürtölte az eseményt videóval alátámasztva, és elhatárolódva, mélyen megvetve a cselekményt.

Viszont most találtam a Youtube-on ezt a felvételt amit eddig egyetlen média sem hozott le és arra sem méltatva a közvéleményt, hogy ismerje meg az összes létező bizonyítékot az operatőr ellen, vagy mellette.
Most itt megnézheti a kedves olvasó a videót és döntse mindenki el annak valóságtartalmát !


Ezen a videón  egyértelműen hallható:
Amikor a férfi felkelt, azt kiabálja: "Suck that dick, cop!" azaz Kapd be a f... om, zsaru!-No meg a más szögben készült felvétel szerint kb.1 m-re állt a bevándorlótól a felbukás pillanatában. 
Érdekes.
Szerk;Posta S.