Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2015. május 28., csütörtök

Oktatásszakmailag elhibázott döntés !

„A Jobbik kontraproduktívnak, szakmailag elhibázottnak és veszélyes precedensnek tartja a kötelező holokausztkurzus bevezetését a felsőoktatásban” – közölte az Alfahírrel Farkas Gergely

 Ilan Mor izraeli nagykövet./kép:alfahir.hu/

A Jobbik Ifjúsági Tagozatának elnöke, az Országgyűlés oktatási és kulturális bizottságának tagja emlékeztetett, hogy – feltehetően izraeli nyomásra – a Pázmány Péter Katolikus Egyetem minden egyes szakának valamennyi hallgatója számára kötelezővé teszi „A holokauszt és emlékezete” című tárgy oktatását. 

"Ezen logika mentén a jövőben például a német vagy a szlovák nagykövetség nyomására kötelezővé válhatnak a magyarországi németek és szlovákok kitelepítésének emlékezetével kapcsolatos kurzusok. A példák tetszőlegesen folytathatóak, ha ez a gondolkodásmód általánossá válna, akkor a hallgatók jórészt aktuálpolitikai érdekekből indított kurzusokat, és nem valódi szaktárgyakat hallgathatnának. 
A nyilvánvaló kettős mércéről, miszerint miért éppen erről a magyarországi tragédiáról kell kötelező órát hirdetni, már nem is beszélünk, mivel álláspontunk szerint az ideológiai nevelés nem a felsőoktatás feladata, így annak ott semmilyen formában nincs helye” – közölte a jobbikos képviselő.
Szerk;Posta S.

2015. május 27., szerda

Így van ez, ha egyszer rátör a szerkesztőre az „őszinteségi” roham ...

 ...de sajnos ez még szökőévenként is ritka.
Valótlanul állítottuk,  írja az index.hu.  (Ezért vannak nekem kétségeim a portál valós, vagy annak hitt állításaival szemben...-a szerk.)

"HELYREIGAZÍTÁS!
Az Index hírportál 2015. május 25-én megjelentetett szerdától olyan idő lesz, hogy nem hiszi el című cikkében valótlanul állította, hogy szerdán olyan idő lesz, hogy nem hiszi el.
A valóság ezzel szemben az, hogy most szerdán olyan idő van, amilyet lát. Van, ahol süt a nap, van, ahol nem.
 A lényeg, hogy ez az idő, ami most van, hamarosan véget ér. Egyre több helyen fog kisütni a nap. Meglátja. 
A Dunától keletre délután még lehetnek esők (vagy, ahogy a meteorológusok mondják, záporok, zivatarok). Bizony szél is lesz (légmozgás). "
Barta P.

„Minden szinten, szinte minden”...

Érdekes módon a címben szereplő szlogen jutott az eszembe az alábbi hír olvasása közben: "Korrupció  miatt letartóztatták a FIFA több tagját - tudta meg a BBC."

 A svájci rendőrök egy zürichi hotelben letartózták a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség több vezetőjét. A vád ellenük többek közt korrupció és pénzmosás. Az első hírek arról szóltak, hogy Svájcban hat vezetőt tartóztattak le, ám a Guardian szerint világszerte legalább 15 FIFA tisztviselőt vettek őrizetbe
 Úgy tudni, hogy legalább hat FIFA-vezetőt tartóztattak le. Hogy pontosan kiket, azt nem nevezték meg, ám Sepp Blatter FIFA-elnök a BBC szerint nincs köztük.

A hatóságok szerint a FIFA kenőpénzt fogadott el a világbajnokságok megrendezési jogaiért, valamint marketing- és műsorszórási engedélyekért is. „Meg voltunk döbbenve, hogy ez mennyi időn át folytatott zavartalanul, az ügy lényegében a FIFA minden tevékenységét érintette” - nyilatkozta egy nyomozó.
A szövetség tagjai épp azért gyűltek össze Zürichben, hogy elnököt válasszanak. Blatter, ha pénteken ismét megválasztják, az ötödik elnöki ciklusát kezdheti meg.
A New York Times úgy értesült, hogy a letartóztatott vezetőket az Egyesült Államoknak fogják kiadni.
Forrás;bbc.com
Barta P.

Kötelező lesz a holokauszt oktatás !

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) lesz az első felsőoktatási intézmény Európában,(!) ahol minden szakon kötelező tantárgy keretében tanulnak majd a hallgatók a holokausztról – közölte kedden Szuromi Szabolcs, az egyetem rektora és Ilan Mor, Izrael budapesti nagykövete

Szuromi Szabolcs, a PPKE rektora közölte: a képzés elvégzése a diploma megszerzésének feltétele lesz !
Szuromi felidézte, hogy egy éve Ilan Mor egy az egyetem és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia együttműködésében szervezett eseményen azt mondta, hogy „az emlékezések és a hivatalos állásfoglalások nagyon fontosak, de messze nem elégségesek: új kezdeményezések szükségesek, hogy az antiszemitizmus elfogadhatatlanságáról világos kép alakuljon ki az újabb generációkban. Ennek leghatékonyabb módja a nevelés, az oktatási rendszer minden szintjén". A rektor, mint mondta, ezen mondatok hatására, „komolyan megfontolva a kérdés súlyát", úgy döntött, a katolikus egyetemnek is szerepe lehet e nevelő munkában.
A rektor elmondta, hogy az új tárgyat – a nagykövet segítségével – a Tel-avivi Egyetem (University of Tel Aviv) két professzora, Dina Porat és Raphael Vago dolgozta ki. Raphael Vago személyesen is kötődik a vértanúhalált halt Márton Áronhoz, a püspök hősies cselekedeteihez.
vs.hu nyomán.
Szerk;Posta S.

2015. május 26., kedd

Kapzsiság, hiszékenység, vagy csak egyszerűen butaság ?


http://www.blikk.hu/data/cikk/2/36/21/17/cikk_2362117/4_Ahmed.jpgAz áttétes rákkal küzdő Julianna (67) a csalók kezére adta összes megtakarítását, és még kölcsönöket is vett fel, így összesen 17 millió forintot lapátolt a bűnözők bankszámlájára. Azt hitte – sőt a mai napig bízik benne –, hogy az „illetékekre”, „banki költségekre” és más címszavakra elutalt pénz fejében hozzájut a 25,5 millió dollárhoz (7 milliárd forint), amit egy rejtélyes egyiptomi férfi állítólag ráhagyott. Az asszony történetét fia osztotta meg a Blikk-kel.
– Édesanyám 2012-ben befizetett egy különösen olcsó egyiptomi utazásra – kezdte a neve elhallgatását kérő férfi. Julianna itt megismerkedett egy magyarul jól beszélő férfival, aki Ahmed Mohd Elshami néven mutatkozott be. 
Pár nap szépelgés után az arab így szólt a magyar asszonyhoz: „Ugye nem haragszik, ha egyszer ön lesz az örökösöm?”

A  nigériai "bankár" !
Mario Dra­ghi, az Európai Központi Bank elnökének nevében biztosították a csalók a magyar asszonyt arról, hogy tudomásuk van az örökségről.
– Édesanyám a család elől is eltitkolta a dolgot, akkor jöttünk rá, amikor megmagyarázhatatlanná váltak a pénzügyei. Ő csak jót akart, (?) ezért nem tudok haragudni rá. Félek, sokan eshettek ugyanebbe a csapdába rajta kívül – mondta Julianna gyermeke.Egyelőre nem tettek feljelentést, pedig az általunk megkérdezett ügyvéd szerint van remény.

/Ez a fajta "átveréses csalás" már régóta ismert. Személyre szóló e-mailben vagy levélben keresik meg az áldozatokat, amiben busás haszont ígérve segítséget kérnek egy Afrikában rekedt mesés vagyon kimenekítéséhez. 500 kiküldött e-mailből átlagosan hétre érkezik válasz. Talán nem is olyan régen volt a  Csisztu ügy,  az is hasonló volt ! /
(Pár éve már annak, én is kaptam  hasonló -ismeretlen rokontól örököltem- mailt ami rossz magyarsága miatt lett feltűnő! Akkor még kialakulóban volt ez a "lenyúlási forma"! -a szerk.  )
A teljes hír itt !  
Barta P.

2015. május 25., hétfő

Facebook bejegyzés : nincs kommentár !


Tisztelt hölgyeim és uraim!
A következő vasárnapon, május 31.-én, Orbán Viktor születésnapján hálaadó szentmisét tartunk a Hermina kápolnában.
Gyertek, imádkozzunk együtt Érte!
a kápolna mellett az iskolaudvaron parkolhatunk a szentmise idején!
Bp. XIV., Hermina u. 23. nem a templom, a kápolna!
sakema

2015. május 24., vasárnap

„Eszébe ne jusson matracot behozni, anyuka!”

 Támogatjuk a gyerekvállalást ? 

 
"Öt éves unokámat súlyos baleset érte. Budapesttől 300 km-re laknak. A gyermek egy hónapig volt a Heim Pál kórházban. Az édesanya a kiságy mellett, a KÖVÖN feküdt egy plédbe burkolózva egy hónapon keresztül! Ha a gyermek mellé feküdt néhány percre, azonnal rászóltak. Mosakodni úgy tudott, hogy NAPONTA jártam fel 300 km-ről Budapestre, és felváltottam addig, amíg ismerősöknél tisztálkodhatott. 

A lényeg, hogy a gyermek magatehetetlen volt, egy hónapig meg sem mozdulhatott, tehát az Édesanya jelenléte nélkülözhetetlen volt! Semmilyen lehetőséget nem biztosított a kórház az Édesanya számára a minimális pihenésre sem. 
Ugyanakkor ha nincs a gyermek mellett, nem biztos, hogy a kisfiú életben marad, mert a nővéreknek arra nem volt (nincs) ideje, hogy a magatehetetlen gyermek mellett legyenek éjjel-nappal... Az itt leírtak valódiságát bármikor, bárhol vállalom."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 ...,hogy mit számít a Ti tapasztalatotok a Heim Pálban vagy bárhol, amikor ilyen szuper híreket kapunk:
"Bemutatták az új Puskás Ferenc Stadion látványterveit. A csaknem 68 ezer néző befogadására alkalmas komplexum építése előreláthatólag 90-100 milliárd forintba kerül, amit a magyar költségvetés áll majd."
És a hipi-szupi stadionocska nem is lesz alkalmas pl. atlétikai versenyekre, arra majd külön építünk úgy kb. egy 20 ezres stadiont párszáz milliárdért és veszünk bele atlétikát is. Mert ugye atlétika nálunk nincs, ahogy foci sincs. Azt is kéne venni már.
A beteg gyerekek édesanyjai meg feküdjenek a kövön és örüljenek, ha van még orvos és nővér a kórházban. Mert lázmérő már nincs, azt is úgy kell bevinni!)
Barta P.

Száz évvel Doberdó és Isonzó után...

Mi is történt 1945. május 23.-án, Pünkösd vasárnap ?
Ha a ma élő embereket megkérdeznénk, sokan talán semmit nem tudnának róla mondani...Mindez ma már csak "emlék". Lassan feledésbe merülő történelem.Túllép rajtuk az idő.


Pedig Isonzó és Doberdó olyan szimbolikussá váltak a magyar történelemben, mint Muhi, Mohács vagy a Don-kanyar. De miért és hogyan folyt ez az öldöklő harc, ami dédapáink egész generációjának meghatározó élménye lett? 
Száz éve üzent hadat Olaszország. “Az olasz királyság olyan hitszegést követett el a két szövetségesével szemben, aminőre nincs példa a történelemben" – épp száz éve, hogy 1915. május 23-án, pünkösd vasárnapján megjelent Ferenc József császár és király manifesztuma, amelyben tudatta népeivel, hogy Olaszország hadat üzent az akkor már tíz hónapja, két fronton – Oroszország és Szerbia ellen – is harcoló Osztrák-Magyar Monarchiának.
 (Népszava 1915. május 24.) A front déli részén található, kopár sziklatömböt, a Doberdó-fennsíkot általában magyar, azon belül is alföldi ezredek védték, olyan katonákkal, akik talán nem is láttak hegyeket korábban (ennek az emlékét őrzi a Kimegyek a doberdói harctérre című népdal).
sakema