Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. november 27., csütörtök

...legyen meg a Te akaratod...

Különös felhívás: Minden magyar zsidó távozzon Izraelbe! 

Ez az írás olvasható Szőnyi Szilárd tollából a valasz.hu oldalán. Az írás szerint a Facebookon zsidó értelmiségiek hoztak létre zárt csoportot azzal a címmel: Alijázzon a teljes magyar zsidóság !
Az újságíró állítása szerint megkérdezte őket,  hogyan gondolják mindezt ?



A zárt csoport leírása a következő (az elképesztő helyesírási hibákat és elütéseket kénytelen voltam nem kijavítani)-írja Szőnyi:
„A jobbik és az antiszemitizmus előretörése miatt,én pedig azt mondom, izraeben , magyarorszagon es a vilag minden pontjan elo zsido barataimnak es ismeroseimnek , hogy SZAKITSUK MEG A KAPCSOLATOT MAGYARORSZAGGAL ! Tapasztalatbol allithatom nektek ahol nem mocskos zsidoznak, nem kell eltitkolnod a zsidosagodat ! ALIJAZZATOK ! Fogjunk ossze mi magyar zsidok. Olyan idoket elunk amikor lehetosegunk van es kotelesegunk olyan hatalmas dolgot veghez vinni amirol a mi szuleink es nagyszuleink meg csak nem is almodhatak. ALIJAZTASUK MEG A TELJES MAGYAR ZSIDOSAGOT ! Evek ota tehetetlenul nezuk ahogy egyre no es erosodik az antisemitizmus es az izrael elleneseg magyarorszagon. Ma tortenelmi dolgot veghezvive..." ha kíváncsi vagy a teljes írásra itt elolvashatod !
 Szerk;Posta S.

2014. november 26., szerda

Olvasónk története a Sámsonkerti szódás üvegekkel...

"Hunati" rendszeres olvasónk egy érdekes és humoros írást valamint az ehhez kapcsolódó videót küldött magazinunknak. Köszönjük...
Íme:
"...az asszony hétvégén egy "remek" paprikás csirkét főzött abból a mélyhűtött csirke farhátból  amit az önkormányzati választások előtt- egyes pártok nevében- a kortesek osztogattak.
Örök "hála" nekik, mert ebből is látszik hogy "Magyarország jobban teljesít" !
A vasárnapi ebéd után gondoltam jó lenne egy fröccsöt inni abból a "kannás" borból ami még az "áprilisi kampányból" maradt, de nem volt itthon szódavíz. 
Megkértem hát a fiamat, hogy ugyan kocogjon már át a szomszédban lévő kisboltba , amely a mi utcánkban vasárnap is nyitva van, hogy hozzon két üveg szódavizet.
Na itt kezdődött a probléma...ugyanis egyik szóda sem volt hajlandó kijönni az üvegből, amit a mellékelt videó is bizonyít !


Fogtam hát őket és magam vittem vissza az üvegeket a boltba, ahol meglepődve hallgattam a boltos Juliska nénit, aki mondta, hogy a "nemzeti szódagyár" már tud a rasszista, antiszemita, náci szódákról akik nem hajlandók tudomásul venni, hogy a szénsav mennyiségét "alakították" az üvegekben "kétharmad" arányban ! 
Pontosan úgy mint kormányunk a választásokon a kétharmados többséget ! 
Pedig a szódavizeknek is mint mindenki másnak, tudomásul kell venni, hogy a 43% az  kétharmad ! 
De aggodalomra semmi ok, mert már készül rá a törvény,  hogy 43% az bizony mostantól kétharmad és ha a szódák ezt "tagadják" akkor bizony a "tagadásért" akár három év börtönt is kiszabhat rájuk a bíróság !
Így aztán a vasárnapi ebéd után kénytelen voltam "tisztán" meginni a "kannás" boromat, aminek hatására ez az írás született..."
Megosztotta;Posta S.

2014. november 24., hétfő

Az ÁLLAM betartja a szavát !

Nem elvesz, csak "biztonságba helyez" ! 


Egy törvényjavaslat szerint nem működhet majd olyan magánnyugdíjpénztár, amelynél a tagdíjat fizető tagok aránya nem éri el a hetven százalékot a megelőző hat hónap alatt legalább két hónapon keresztül.
(Jelenleg Magyarországon öt magánnyugdíjpénztárban, több mint 60 ezer ember 200 milliárd forintnyi vagyonát kezelik ! Ez a vagyon a magánnyugdíjpénztár rendszer 2011. és 2012. évben történő teljes átalakítása, és számos nagy és kisebb magánnyugdíjpénztár megszűnése folytán a 3000 milliárdos magán-nyugdíjpénztári megtakarításról olvadt ekkorára....-a szerk.)
A pénztárak adatai szerint a tagdíjat fizetők aránya a valóságban 30–60 százalék között mozog. Ha tehát visszamenőlegesen ellenőrzik őket, akkor minden bizonnyal végük. Ha nem, akkor sincs sok esélyük, hiszen nehéz lesz úgy rávenni az embereket a befizetésre, hogy az állam közben ezeket a pénzeket is könnyen elveheti.
A 2010-es eredeti ígéret szerint a pénztáraknál lévő vagyon az államhoz került volna, hogy ott egy külön számlán gyűljön tovább. Később különszámla nem lett, sőt az elvett 2945 milliárd forint szinte teljesen eltűnt azóta.
A NGM  "féltő gondossággal figyeli", mi is lesz a magánnyugdíjpénztárban maradt emberek pénzével, mert azt már nem nagyon kell figyelni, hogy az átlépők 3000 milliárdjával mi lett.
Forráshír; link
Szerk;Posta S.

2014. november 23., vasárnap

Szolidaritásból kitűnőre vizsgázott a focicsapat...

...sajnos ez nem itthon történt, hanem a helyszín Horvátország !
 
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrás; hercegovina.info
hercegovina.info#sthash.K3QtPnHE.dpuf
Kép forrása: hercegovina.info
Elmaradt a Dinamo Zagreb és a Hajduk Split rangadója a horvát fővárosban. A vendégcsapat nem volt hajlandó felmenni a pályára, miután szurkolói egy kb. 50 fős csoport belépésének megtagadását követően kollektíve a távolmaradás mellett döntöttek. (Nálunk ez elképzelhetetlen lenne, mert itt az összetartás sajnos kiveszett az emberekből.-a szerk.)
Nagy érdeklődéssel várt rangadót rendeztek volna a horvát fővárosban, de a Dinamo Zagreb és a Hajduk Split végül nem csapott össze egymással.
A Vecernji List beszámolója szerint a biztonságiak nagyjából 50-80 főt nem voltak hajlandóak beengedni a lelátóra a vendégszurkolók közül, mondván azok feketelistán vannak.
Az érintettek hasztalan hajtogatták, hogy ők bizony semmi ilyen intézkedésről nem tudnak, a rendfenntartók hajthatatlannak bizonyultak, ezek után pedig a Hajduk teljes tábora úgy döntött, hogy nem hajlandó bemenni a lelátóra.
Amikor a csapat értesült a történtekről, a mérkőzés elhalasztását kérte, erre azonban nem volt lehetőség a játékvezető szerint. A splitiek ennek nyomán úgy határoztak, hogy  szolidaritásból nem mennek fel a gyepre, így a bíró csak a hazaiakat vezette ki oda, a labda pedig nem indult útjára. -forrás Link.
Barta P.

2014. november 22., szombat

Esti mese...Béla elemez !

Köztévé: 2014 november 21 esti híradó
Magyarországon az utóbbi időben semmi nem drágul!

Szavakkal is elmagyarázta: több pénz = több elkölteni való. (Köszönjük... Béla.)

(Van ember aki ezt elhiszi? Mert szerintem a baromfi párizsi 1/2 kilós, augusztusban 460, most 699 Ft, 1 liter tej 38 forinttal drágult, péksütemény negyedével drágább. Igaz, a marha hátszín, meg a lapostévé kicsit olcsóbb lett, de azokat mi úgysem vesszük.-a szerk.)
Szerk;Posta S.

A "valódi ValóVilág"...

Az alábbi "zene" 

Folytatjuk...

...amit ígértünk.
A parlamentnek kedden benyújtott, a szociális ellátásról szóló törvény módosítását célzó javaslatba került bele, hogy a bentlakásos szociális intézmények a jövőben belépései hozzájárulást kérhetnek, legfeljebb (?) 8 millió forint összegben. 
Bentlakásos otthonok például a fogyatékosok, a pszichiátriai betegek vagy az idősek ápoló-, gondozóotthonai. 
A rehabilitációs intézmények – ilyenek szenvedélybetegek és pszichiátriai betegek számára is létesültek -, a hajléktalanok otthonai és a rehabilitációs lakóotthonok kivételek, de a többiben meg lehet határozni azoknak a férőhelyeknek a számát, amelyek után belépési hozzájárulás szedhető, azaz akár minden helyért fizetni kell  majd a jövőben. 
A javaslatban kivételként szerepelnek az egyházi és a nem állami (vagyis magán-) fenntartású intézmények , ahol a helyeknek csak legfeljebb 50 százaléka lehet fizetős-olvasható a vs,hu hírportálon.
Szerk;Posta S.

Megérkezett a "demokrácia" ahol már kérdezni sem lehet !

Kommentár nélkül !
sakema