Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. november 23., vasárnap

Szolidaritásból kitűnőre vizsgázott a focicsapat...

...sajnos ez nem itthon történt, hanem a helyszín Horvátország !
 
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrása: hercegovina.info
Kép forrás; hercegovina.info
hercegovina.info#sthash.K3QtPnHE.dpuf
Kép forrása: hercegovina.info
Elmaradt a Dinamo Zagreb és a Hajduk Split rangadója a horvát fővárosban. A vendégcsapat nem volt hajlandó felmenni a pályára, miután szurkolói egy kb. 50 fős csoport belépésének megtagadását követően kollektíve a távolmaradás mellett döntöttek. (Nálunk ez elképzelhetetlen lenne, mert itt az összetartás sajnos kiveszett az emberekből.-a szerk.)
Nagy érdeklődéssel várt rangadót rendeztek volna a horvát fővárosban, de a Dinamo Zagreb és a Hajduk Split végül nem csapott össze egymással.
A Vecernji List beszámolója szerint a biztonságiak nagyjából 50-80 főt nem voltak hajlandóak beengedni a lelátóra a vendégszurkolók közül, mondván azok feketelistán vannak.
Az érintettek hasztalan hajtogatták, hogy ők bizony semmi ilyen intézkedésről nem tudnak, a rendfenntartók hajthatatlannak bizonyultak, ezek után pedig a Hajduk teljes tábora úgy döntött, hogy nem hajlandó bemenni a lelátóra.
Amikor a csapat értesült a történtekről, a mérkőzés elhalasztását kérte, erre azonban nem volt lehetőség a játékvezető szerint. A splitiek ennek nyomán úgy határoztak, hogy  szolidaritásból nem mennek fel a gyepre, így a bíró csak a hazaiakat vezette ki oda, a labda pedig nem indult útjára. -forrás Link.
Barta P.

2014. november 22., szombat

Esti mese...Béla elemez !

Köztévé: 2014 november 21 esti híradó
Magyarországon az utóbbi időben semmi nem drágul!

Szavakkal is elmagyarázta: több pénz = több elkölteni való. (Köszönjük... Béla.)

(Van ember aki ezt elhiszi? Mert szerintem a baromfi párizsi 1/2 kilós, augusztusban 460, most 699 Ft, 1 liter tej 38 forinttal drágult, péksütemény negyedével drágább. Igaz, a marha hátszín, meg a lapostévé kicsit olcsóbb lett, de azokat mi úgysem vesszük.-a szerk.)
Szerk;Posta S.

A "valódi ValóVilág"...

Az alábbi "zene" 

Folytatjuk...

...amit ígértünk.
A parlamentnek kedden benyújtott, a szociális ellátásról szóló törvény módosítását célzó javaslatba került bele, hogy a bentlakásos szociális intézmények a jövőben belépései hozzájárulást kérhetnek, legfeljebb (?) 8 millió forint összegben. 
Bentlakásos otthonok például a fogyatékosok, a pszichiátriai betegek vagy az idősek ápoló-, gondozóotthonai. 
A rehabilitációs intézmények – ilyenek szenvedélybetegek és pszichiátriai betegek számára is létesültek -, a hajléktalanok otthonai és a rehabilitációs lakóotthonok kivételek, de a többiben meg lehet határozni azoknak a férőhelyeknek a számát, amelyek után belépési hozzájárulás szedhető, azaz akár minden helyért fizetni kell  majd a jövőben. 
A javaslatban kivételként szerepelnek az egyházi és a nem állami (vagyis magán-) fenntartású intézmények , ahol a helyeknek csak legfeljebb 50 százaléka lehet fizetős-olvasható a vs,hu hírportálon.
Szerk;Posta S.

Megérkezett a "demokrácia" ahol már kérdezni sem lehet !

Kommentár nélkül !
sakema

2014. november 20., csütörtök

Egy felelős, vezető pozícióban lévő politikus nyilatkozik...

A frissen megszavazott adóváltozásokkal kapcsolatban az ATV munkatársa azt kérdezte, mindez hogyan érinti majd az emberek mindennapjait.


„Inkább az áruk, a szolgáltatások adóztatását jövedék esetében, fémkupak esetében, amelyek termékdíjként jelentkeznek, és azok ilyen környezetvédelmi szempont, hogy a fémkupakoknak az ügyében fellépve próbáljuk meg ezt a szemléletet csökkenteni, tehát egy sor olyan adóintézkedést fogadtunk el, amelyik alapvetően nem érinti az emberek mindennapi életét."  
(No komment-a szerk.)
Szerk;Posta S.

Elválik a Firefox és a Google !

A technológiai ipar egyik jelentős múltra visszatekintő együttműködése ért véget: a Google többé nem lesz alapértelmezett kereső a Firefox böngészőben. Decembertől a Yahoo-val keres tovább a Mozilla, bár manuálisan továbbra is át lehet majd állítani, hogy a Google-t használja. 
A Google és a Firefoxot fejlesztő Mozilla cég együttműködése tíz év után ér véget. A Google még 2004-ben jelentette be, hogy a böngészőben való kiemelt jelenlétért évente pénzt fizet a vállalatnak.
A Google és a Mozilla legutóbb 2011-ben kötött három évre szóló együttműködést, idén azonban ezt már nem hosszabbították meg. A Google ugyanis már nem szorul rá a Firefoxot használók jelenlétére, mint annak idején: 2004-ben a cégnek még nem volt saját böngészője, azóta viszont már ott a Chrome, amiből a cég minden szolgáltatása elérhető.
Origo forrás
Barta P.