Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. október 14., kedd

"Déjà vu" érzés...


Különös álmom volt tegnap éjjel. Lóversenyen voltam -a "Nemzeti Vágtán !" Soha nem jártam életemben ilyen versenyen, talán azért álmodtam ekkora "marhaságot".

A zsokék önkijelölés útján válhattak zsokévá. Ehhez megfelelő számú támogatót kellett szerezniük, akik megválasztották Őket. 
Mivel a befutót és a befutók sorrendjét is a közönség szavazata döntötte el, így a  választók töltötték be a ló szerepét. 

Az a zsoké lett a győztes, aki a legtöbb szavazatot kapta! Magyarul, aki a legtöbb embert tette lóvá!...és felébredtem!  Aztán gondolkozni kezdtem, hogy ez talán nem is álom volt ? 
Szerk;Posta S.

"Jobbkéz" szabály ?

Rossz, aki rosszra gondol...
 

2014. október 13., hétfő

Narancs az egész ország, és rendületlenül barnul !

"Véget ért a önkormányzati választás és továbbra is sárgaságban szenved az ország. Szerencsére ez a sárgaság sem az igazi, "csak narancssárgaság", ami a központosított hatalom elleni valódi összefogással talán  gyógyítható lenne.
Sajnálom is meg nem is, hogy így alakult.

Az eredmények szétforgácsolásának meddő gyakorlata megmutatkozott most is. Ez a választási eredmény -valójában a szavazni 100 ezer aktivistával elhajtott fideszkdnp megélhetési szimpatizánsok kétes 2/3 -szerű "végterméke", - nem a valódi népakaratot tükrözi !
Tekintettel arra, hogy a fideszkdnp "politikusai" vélhetően 2018-ra tovább torzítják a választási rendszert hatalmuk megtartása érdekében, és ez ellen az elmúlt három választáson sem volt képes az "ellenzék" semmit tenni, más "népi" módszert kell -kellene- választani.
Az ország valamivel több min 8 millió szavazásra jogosult közül 3,5 millió szavazott 4,5 millió meg nem !
Valamilyen alternatív univerzumban biztos az a demokratikus felhatalmazás, ahol 57% nem szavaz, 43%-nak a fele meg Fidesz.  (Hol itt a 2/3 ?)
Nem az a gond, hogy a Fidesz mindent vitt - ez várható volt a passzívok/választani nem tudók vagy nem akarók nagy száma, a gyenge ellenzék, és a Fidesz erős mozgósítási képességei miatt,- hanem a gond az, hogy jelenleg nincs megfelelő ellenzék akire a 4,5 millió "nemszavazó" voksolhatna !
Az embereknek nincs kire szavazniuk és erről nem ők tehetnek, hanem a hataloméhes, marakodó ellenzék.
Ami nagyon érdekes lehet még, hogy mi jön most, ugyanis a választások elmúltával a Fidesz leveheti végre a kampány-álarcot, és megmutatja, hogy mit értett az alatt, hogy "Folytatjuk"!
A Fidesz a "Csak a Fidesz" kampányával ugyanis jó ideje nem a többséget, hanem mindent akar, és ez a mértéktelenség veszélyes, különösen annak fényében, hogy eddig sem riadt vissza a fékek és ellensúlyok rendszerének szétverésétől.
Abban biztos vagyok- hogy most véget ért a választás, de- ezután jön még sok meglepetés !" -írja levelében T. Gábor rendszeres olvasónk. Köszönjük a hozzászólást amit most minden változtatás nélkül megosztunk.
A szerk;Posta S.

Hajdúsámson települési választás eredményei !

A választás eredményes !

A polgármester
Antal Szabolcs
FIDESZ-KDNP
Polgármester választás jegyzőkönyve

Az önkormányzat összetétele:

A jelölt neve Jelölő szervezet(ek) Egyéni választókerület Kompenzációs lista
Bodóné Őri Gyöngyi FIDESZ-KDNP 01 TEVK választás jegyzőkönyve
Urbánszki Károlyné FIDESZ-KDNP 02 TEVK választás jegyzőkönyve
Balogh Józsefné FIDESZ-KDNP 03 TEVK választás jegyzőkönyve
Dandé Lászlóné FIDESZ-KDNP 04 TEVK választás jegyzőkönyve
Bihari Lajosné FIDESZ-KDNP 05 TEVK választás jegyzőkönyve
Szabó Kálmán László FIDESZ-KDNP 06 TEVK választás jegyzőkönyve
Rákos Tamás FIDESZ-KDNP 07 TEVK választás jegyzőkönyve
Csigéné Zsadányi Mariann FIDESZ-KDNP 08 TEVK választás jegyzőkönyve
Andó Lászlóné ESHE
Kincsesné Kirtyán Mária HFE
Tóth János ESHE
Forrás; NVI
Barta P.

2014. október 12., vasárnap

Választás...választás ?

"Ma reggel voltam szavazni  Sámsonkertben és közben elgondolkoztam azon, hogy miért kell még függöny mögé is bújva névtelenségbe burkolózva borítékba rejtve bedobni a szavazatunkat? 
Végül arra a megállapításra jutottam ennek csak egy oka lehet...! Hogy ellenőrizhetetlen legyen, és variálni lehessen!!!

Mert ha én felelős döntést hozok, és vállalom a kiállásomat, azt nem fogom eltitkolni! Ez lenne az egyetlen igazságos szavazás, ha nyilvános volna, és mindenki kőkeményen vállalná a döntését, véleményét. De ez így csak sunnyogás !!! Bűvészkedés a számokkal... Illúzió!
Kopperfild Dávid is megirigyelheti az ötletet! Gratulálok !
Felvetődik az emberben a gondolat, hogy vajon ki-kik és mikor találták ki ezt a szavazási formát? Hogy miért az szerintem már nyilvánvaló !

A szavazástól függetlenül egy érdekes dolog van a mai joggyakorlatban, amikor is nem a törvényt akarja a hatalom az alkotmányhoz igazítani, hanem azon fondorlatoskodik, hogy hogyan lehetne magát az alkotmányt úgy módosítani, hogy alkalmazkodjon a meghozott törvény(ek)hez..." -írja felháborodott levelében T. Gábor  olvasónk.
Szerk;Posta S.

2014. október 11., szombat

Meghalt a börtönben

Péntek este - eddig tisztázatlan körülmények között - elhunyt a szegedi Csillagbörtönben az az osztrák férfi, akit nemrég első fokon 15 év börtönre ítéltek egy motorosrendőr halála miatt. Az előzetes vizsgálatok a gyilkosságot kizárták, az öngyilkosságot viszont nem.
(Milyen érdekes egybeesés, hogy a cselekmény 2012. október 11-én történt, szinte napra pontosan két éve !-a szerk.)

Rosszul lett és meghalt a pénteken este a Csillagbörtönként ismert szegedi büntetés-végrehajtási intézetben egy nem jogerősen elítélt fogvatartott - erősítette meg az Origo kérdésére a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának (BvOP) sajtóirodája.
A rendőrség elsődleges helyszíni vizsgálata kizárta az idegenkezűséget, a halálesetet közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálják. 
A büntetés-végrehajtás vizsgálatot indított az eset körülményeinek feltárására. Vagyis egyelőre az sem zárható ki, hogy a hummeres gázolóként elhíresült férfi öngyilkos lett. -olvasható a hir.24.portálján.
Thomas Robert Bindbergert hivatalos személy ellen elkövetett emberölés, intézkedést végrehajtó rendőr sérelmére, felfegyverkezve, folytatólagosan elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak és közúti veszélyeztetés miatt ítélték el.
Barta P.

Igaz a mondás ?

A történelem ismétli önmagát?

Barta P.

Erősödik a kampány ! Jönnek a "Nyugodt hétköznapok" ?

A Nyugodt Hétköznapokért Polgárőr Egyesület csomagokkal vásárolja a "rejtett tartalékok" szavazatait Mezőkövesden. Nagyon nem örültek annak, hogy lebuktak. Mivel rátámadtak a sajtó munkatársára, így most csoportosan elkövetett garázdaság miatt nyomoz a rendőrség.

Youtube forrás
Szerk;Posta S.