Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2013. október 11., péntek

Vége...

...az anonimitásnak a Facebookon ugyanis az oldal megváltoztatta az adatvédelmi beállítás lehetőségeit ami  rosszul érinthet sok felhasználót !


Ha valaki eddig bár használni szerette volna a Facebookot, de úgy, hogy a nevére rákeresők ne találhassák meg, egy egyszerű beállítással elérhette mindezt. A Facebook az elmúlt hónapokban fokozatosan kivezette ezt a lehetőséget, most pedig teljesen megszüntette a bujkálást.    (Mert ugye így még jobban kiszolgáltatják magukat a felhasználók a "közösségi oldal" kénye-kedvére,nem beszélve a hatósági beavatkozás lehetőségéről,ami tulajdonképpen eddig is megvolt.-a szerk.)
Mindez párhuzamosan zajlik a Facebook keresőjének fejlődésével: a kereső ezután a felhasználók által közzétett összes megosztásban és állapotfrissítésben, hozzászólásban, sőt még a képaláírásokban is keres.
Ennek tudatában további "kellemes" Facebookozást kívánunk mindenkinek.       
Szerk:Posta S.

Az "eltérő kultúra" megjelent Norvégiába is.


Kommentár nélkül... (Osló 2013.09.14)
Youtube forrás (Amit közben-sajnálatos módon- törölt a Youtube !)
Barta P.

2013. október 10., csütörtök

Az egyenlő bánásmód...

Kivégeztek szerda este Texasban -ahol működik a "talio elv"- egy férfit, aki 15 évvel ezelőtt kábítószer hatása alatt megölte szüleit, és 89 éves nagyanyja halálát is okozta. A börtönök egyre nehezebben szerzik be a mérgeket.

A most 43 éves Michael Yowell megpróbálta késleltetni kivégzését azáltal, hogy harmadmagával beperelte a börtönt, amiért az intézmény nemrég vásárolt egy újabb adag pentobarbital mérget éppen az ő kivégzéséhez.
Az amerikai legfelsőbb bíróság azonban néhány perccel azelőtt, hogy a férfit bekísérték a vesztőhelyre, elutasította a keresetet.
A három elítélt arra hivatkozott, hogy a nyugtató hatású méregkoktél alkotmányellenes módon fájdalmat és szenvedést okoz a kivégzendőnek, ( ugye ő nem okozott fájdalmat és szenvedést a meggyilkolt szüleinek...) mert egy olyan gyógyszertár készítette, amely nincs szigorú szövetségi ellenőrzésnek alávetve.
Texas állam - hasonlóan a többi olyan államhoz, amely végrehajt halálos ítéletet - olyan gyógyszertárakhoz fordult injekcióméregért, amelyek megrendelés alapján különböző alapanyagokból csak összekeverik a mérget. A méregalapanyagokat előállító gyárak ugyanis a halálbüntetést ellenzők nyomására már nem hajlandók eladni termékeiket büntetés-végrehajtási intézeteknek.
Texasban - ahol az amerikai szövetségi államok közül a legtöbb halálos ítéletet hajtják végre - az idén ez volt a 14. kivégzés.
lubbockonline.com nyomán.
Szerk:Posta S. 

Egy érdekes téma !

Ki tudná megmondani mi az igazság?


(A videó kicsit lassan tölt be...türelem,megéri!-a szerk.)
Megosztotta:Posta S.

Vigyázz (nemcsak) a FACEBOOKON !


Sajnos a közösségi oldalak felhasználóiról nem lehet elmondani, hogy kivétel nélkül tisztában vannak a webes biztonsági kockázatokkal: elvégre nem lehet mindenki tapasztalt róka. A veszély még nagyobb olyankor, amikor az egyes weboldalak azt ígérik, hogy megmutatják, ki nézte meg a mi profilunkat - ennek az ajánlatnak kevesen tudnak ellenállni.

Például az egyik csaló Facebook-oldal egy extrát ígér a bejelentkező képernyő alatt. A probléma az, hogy az app aktiváláshoz bejelentkezést kérnek, illetve egy szoftver letöltését is. A gyanútlan áldozatoknak az oldal ezután ellopja a felhasználónevét és az ahhoz tartozó jelszót, illetve egy malware-rel is megfertőzi a számítógépet. 
A fertőzött gépen a kártevő gondoskodik róla, hogy aktív maradjon: több kulcsot is regisztrál a registryn belül. Ezután elindít egy keyloggert, ami minden billentyűleütést rögzít, és visszaküldi a csalók e-mail címére. Nézzük meg tehát alaposan, hová jelentkezünk be, és ne felejtsük: az olyan ígéretek, hogy megmutatják nekünk, kik nézték meg a profilunkat, mind hamisak !
Forráshír;symantek.com
Szerk;Posta S.

2013. október 9., szerda

Hajdúsámson! Politikai "csendélet"...

A Városatyák.hu oldalán nézelődve az egyik képviselő adatlapján az alábbi bejegyzésekre lettem figyelmes,aminek ha csak a fele igaz,már "megérne egy misét", ahogy a szegény néhai nagyapám mondaná! 

A szöveg alapján gondolom egy baloldali kommentelő megjegyzése...
...de hamar jött is a válasz a jobb oldalról!
Érdekes dolgok.
Szerk:Posta S.

Mégis igaz a chemtrail elmélet! (?)

A repülőgépekből kipermetezett vegyi anyagokkal és abból keletkező kondenzcsíkokkal kapcsolatban sok megkeresés érkezett az utóbbi időben a Levegő Munkacsoport Környezeti Tanácsadó Irodájához. Utánajártunk az ügynek, és kiderült, nem alaptalanak a félelmek.
Először a gépekben elhelyezett tartályokból permetezés témakörét vizsgáltuk, és súlyos bizonyítékokat találtunk. Tömegesen bevett gyakorlat hazánkban is, hogy különféle...A teljes írás itt olvasható !

Ez a kép 2013 október 8.-án 13óra 11perckor készült a Sámsonkerti égboltról!
Nagyításhoz kattints a képre.

És még egy érdekes írás  itt olvasható a chemtrail elméletről,amit el lehet hinni,vagy nem de ezek a  csíkok akkor is  ott vannak felettünk, mint ahogyan a képen is látszik!
Szerk:Barta P.

2013. október 8., kedd

Na ez nagyszerű... amikor a "fagyi visszanyal".

Próbavásárlást tartott a NAV néhány álruhás ellenőre egy vidéki ügyvédnél. A jogász az adásvételi szerződés ügyében minden tekintetben szabályszerűen járt el. Amikor az ellenőrök felfedték magukat és visszakérték a pénzt, az ügyvéd kerek perec nemet mondott.

Próbavásárlást tartott a NAV egy vidéki ügyvédnél. Miután adásvételi szerződést írattak vele, és ő mindent a szabályoknak megfelelően végzett el, az adóellenőrök visszakérték a pénzüket. Az ügyvéd viszont nem adta vissza a szerződés árát, mert mint mondta, megdolgozott a pénzért – írta a Blikk egy belső használatra szánt ügyvédi körlevél alapján.
Az ügyvéd az inkognitóban járó NAV-osok megbízására adatkezelési nyilatkozatot vett fel, energetikai tanúsítványt ellenőrzött, friss tulajdoni lapot szerzett be, adásvételi szerződést írt, majd számlát is adott.
Az ellenőrök akkor fedték fel magukat, amikor nekiállt, hogy földhivatali beadványt írjon. Miután jegyzőkönyvezték, hogy mindent rendben találtak, visszakérték a munkadíjat.
Az ügyvéd erre kerek perec nemet mondott, arra hivatkozva, hogy megdolgozott a pénzéért, és az ügylet, amiben megállapodtak, létrejött. Azt viszont nem tudni, mi a történet folytatása.
A NAV nem nyilatkozott az ügyben, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke pedig azt mondta, az ügyvéd a megbízás döntő részét teljesítette, ezért a munkadíj arányos része jár neki.
Szerk;Posta S.