Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2013. május 12., vasárnap

Fagyos szentek !


A nép Pongrác, Szervác, Bonifác napokat (máj. 12., 13., 14.), azon kívül Orbán napját, máj. 25., a 'Fagyosszentek' néven szokta elnevezni. 
Hősülyedések az év más szakában is fordulnak elő és a májusi fagyokat bizonyára azért méltatták különös figyelemre, mert ilyenkor a zsenge növényzet a fagy okozta káros hatást legjobban megsínyli. 
Nem valószínű, hogy e fagyok éppen a fent említett napokhoz ragaszkodjanak; keletkezésük okait inkább a május havi meteorológiai viszonyokban kell keresni, melyekre nézve jellemző az, hogy a légnyomás május hóban északnyugati Európában erősen növekedik és délkeleti Európában - hazánkban és a Balkán félszigeten - erősen csökken. Ez okból Francia-, Németországban, Ausztriában és hazánk nyugati részén az ÉÉK-i szelek a levegő lehűlését idézik elő. 
Ennyi általánosságban is következtethető a légnyomás május havi eloszlásából.
Szerk;Posta S.

Van valakinek kérdése...?

...ne kérdezz ! 


Fejezd be örökre !

Kevés vagy ...? Elszántság és akarat erő ! Aki le akarja tenni az le fogja tenni aki nem az nem!

Megosztotta;Barta P.

2013. május 11., szombat

Halálos baleset a 471.sz úton!

Ismét halálos baleset !
A 471.sz. főút Nyíradony és  Aradványpuszta közötti szakaszán   2013. május 11-én 15.40 körüli időben két személygépkocsi ütközött frontálisan. A baleset következtében egy személy a helyszínen életét vesztette, négyen – köztük két 13 éves gyerek –súlyosan megsérült . A helyszínelés idejére a rendőrség az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárta és a teljes útzár mellett tart a helyszínelés,közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.


Szerk ;Barta P.

Bünteti a Disney is Magyarországot !

Az origo.hu-n olvasható hír szerint a Disney stúdió filmjeit itthon, legjobb esetben is csak az amerikai premier után csak 1 héttel mutatják be. Az eltolt vetítés oka állítólag az, hogy a Vasember 3 című filmet már a premier napján felvették az itthoni moziban és feltöltötték az internetre, elérhetővé téve a film első kalózverzióját a világon. A nagyobb baj valószínűleg nem az esetleges magyar bevételkiesés, hanem az, hogy így elősegítették a film kópiájának nemzetközi terjedését.
 
(Mert ugye minden a profitról szól! Azért nem egy hónap vagy több mert akkor már sokan meg sem néznék a moziban a filmet , egy hét viszont még elenyésző és vajon miért csak a 10 milliós Magyarországon statuálnak példát miért nem a 300 milliós Oroszországon ? ja hogy ott már jelentős lenne a bevétel kiesés a késleltetés miatt !? -a szerk.) 

Az eddigi információk alapján az összes Marvel és Disney által közösen gyártott képregényfilmet is késve fogjuk ezentúl megkapni, így próbálják megelőzni a forgalmazók, hogy a leleményes magyar warezesek kiszivárogtassák a filmeket. Az első ilyen premier csúsztatás a Szörny Egyetem lesz, ami június 20. helyett június 27-én fog debütálni itthon.

Szerk;Posta S.

Hogy is van ez?

 A brüsszeli magyar üldözésről - Morvai Krisztina a Magyar Televízóban !


Az Európai Parlament magyarországi emberi jogi jelentése, az úgynevezett Tavares-jelentés volt terítéken az m1 Az Este c. műsorában. 
Szerk;Posta S

2013. május 10., péntek

Helyzeti előny 2013 ?

Most olvastam.....elgondolkodtató!
Egy EON-os névtelen levele:
Óvatosan a lopótökkel...nagyot lehet bukni rajta....

A cigányok nem költenek bonyolult áram- és gázóra manipuláló eszközökre! Pl: a lopótök "toroid trafó" vagy épp ipari mágnes stb. Simán szétbarmolják az órát és ha már így is lebuktak, és az áramszolgáltató kiköti a lakásból a vezetéket, akkor meg már direktbe a villanyoszlopról lopják az áramot ! 
Úgy, hogy egy hosszú, jobb esetben műanyag, de sokszor inkább fabot végére raknak egy fémkampót. Ezt ráakasztják a vezetékre a villanyoszlopon, és már van is áram !  
 Az áramszolgáltató nem tehet semmit, ha az utcában legalább egy ember van, aki rendesen fizeti a villanyszámlát, mert alanyi jogon köteles áramot szolgáltatni. És arra mindig ügyelnek is a cigányok, hogy az utca legvégén legyen a tisztességes fizető választópolgár!

A gázt meg simán a csonkról veszik le. A gázcsonkot berakja nekik az önkormányzat, de sajnos gáztervet készíttetni már nincs pénz, így hát kivitelezni se. De sebaj, hiszen ez volt a terv! Egyszerűen slagot rá a csonkra, és van is gáz  és még kb öt szomszédnak is jut!

Sokszor a cigányoknál 25-26 fok meleg is van állandóan nyitott ablak mellett. Szobánként 2000 W-os olajradiátor; ez négy szobára számítva (és az a minimum) 8kW/h! 40Ft/ kW, az 7680Ft/nap * 30 = 230 400 Ft/hó. Ezt megszorozva öttel (az évi fűtést igénylő hónapok száma) 1,152,000 Ft, és ez csak egy átlag cigánycsalád! (2010-es árakon!) És ez csak a fűtési szezonban - nem éves szinten! A mi városunk cigánytelepén a felmérések szerint kb 100 család lopja az áramot (énszerintem 200) [...és aki becsületesen fizet,annak a számláján ott díszeleg a "hálózat veszteség "amit "természetesen" mi fizetünk!-a szerk.]

Míg eközben a nyugdíjas Pista bá, aki 55 évet dolgozott, adózott, építette az országot hogy nekünk fiataloknak ne kelljen már 10 évesen a gabonaföldeken dolgoznunk, hanem a jó meleg egyetemen ücsörögjünk! Na ő megvette a lopótok néven ismert áramlopót kb 30.000 forintért, hogy a havi 32.000 forintos nyugdíjából ne kellejen kifizetni 6000ft villanyszámlát csak 4000ft-ot! Persze..tovább itt olvashatod !
Szerk;Posta S.