Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2013. március 7., csütörtök

Súlyos baleset...

...történt délután Sámsonkert közelében! 

További képek ITT!

A HAON információi szerint egy ezüst színű Suzuki haladt a 471-es számú főúton Debrecen felől Hajdúsámson irányába, amikor is Sámsonkertnél egy márkatársa előzésébe kezdett. A manővert azonban már nem sikerült befejeznie az autó vezetőjének, mivel szemből egy másik jármű érkezett, így a kormány félrerántva lehaladt az úttestről, majd fejtetőre állva az árokba borult.
A balesetben az autót vezető középkorú férfi súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, akit mentőhelikopterrel szállítottak kórházba. A rendőrség vizsgálja az eset pontos körülményeit.
(A baleset helyszíne az Aqua Plastech kft. bejáratát elhagyva -Hajdúsámson felé- történt a város táblától négyszáz méterre a beláthatatlan kettős kanyarban,ahol végig záróvonal van.Ebből azt a következtetést lehet levonni,hogy az autó vezetője a záróvonalat átlépve egy beláthatatlan kettős kanyarban előzött,így következett be a súlyos baleset ! -a szerk.)
Szerk:Barta P.

A ByeAlex-jelenség.

Ezt a cikket Török Gábor politikai elemző blogján olvastam és nem is annyira a tartalom érdekessége,hanem inkább az első komment tényszerűsége és lényegre törő (talán a mai világban túl  bátran kimondott igazsága?) tűnt fel ! 

 "Akit érdekel, hogy milyen a világok találkozása, nézze meg ezt a felvételt. Azon a sajtótájékoztatón készült, ahol a nézők szavazatával nagy meglepetésre dalversenyt nyert antisztárt – akinek antisztársága miatt a magyar média egy részében máris a „flegma” lett az állandó díszítő jelzője -  próbálja meg számon kérni a hazai bulvárújságírás egyik felháborodott képviselője. Nem kell megijedni: nem fogok zenekritikát írni (annak ellenére sem, hogy nekem tetszett „ez a dal”), sőt, talán még azt is sikerül elkerülnöm, hogy nagyon messzemenő következtetéseket vonjak le ByeAlex sikeréből. Valamit azonban látni kell: az emberek egyre inkább vágynak arra, hogy valaki nagyon más legyen – vagy legalább annak látsszon. S ha igaz ez a celebek és a sztárok világára, vajon miért ne lenne az a politikusok esetében?".... A teljes írás itt olvasható.


És a comment:

" inreallife 2013.03.06. 22:59:54
gábor leírom rövidebben. a legjobb 4 közé jutott egy néger, egy cigány, egy buzi és egy szerencsétlen lúzer. a szerencsétlen lúzer nyert, hatalmas protestszavazatmennyiséggel. mondhatni 2/3-DAL.
szóval nem emlékeztet ez valamire? és mindebből mi következik? szerintem az évszázad égése... és ez is emlékeztet valamire... " 
(Ahogy várható volt,azóta a természetesen a kommentet törölték az oldalról,erre előre gondoltam,ezért mentettem le ide! ) (2013.03.08)
Szerk:Posta S.

2013. március 6., szerda

Magyarok a nagyvilágban.

Ki hinné,hogy mi magyarok a világban mindenhol ott vagyunk!

 Farkas Zsófia
30 milliárd dollárra becsült személyes vagyonával – beleértve 20 tonna aranyat – Farkas Zsófia a világ egyik leggazdagabb asszonya. Ha családja vagyonát is beszámítjuk, a kerek nagyvilág leggazdagabb emberének tekinthető, tízszer gazdagabb, mint például Románia leggazdagabb 300 embere együttvéve!

A mesés vagyon ellenére Farkas Zsófia földönfutó, élete igazi pokol. A rejtélyes magyar származású hölgy, akinek létezéséről a világ eddig nem is tudott, ugyanis Moammar el-Gaddafi (a magyarban Kadhafi) meggyilkolt líbiai diktátor felesége…
Moammar el-Gaddafi 1970 vagy 1971-ben vette feleségül Farkas Zsófiát, aki 7 gyereket (6 fiút és 1 lányt) szült a vezérnek. 2011 elejéig királyokat irigységbe kergető luxusban élt Tripoliban, ahonnan augusztusban a felkelők elől menekült a szomszédos Algériába, lányával, két fiával és unokáival. Férjét és legkisebb három fiát meggyilkolták a felkelők, egy másik fia pedig azok fogságába esett, túlélési kilátásai nem túl fényesek.

Gaddafinéről a férje rendszerét elsöprő líbiai forradalom nyomán derült ki a valóság. A diktátorok elűzése után máshol is sok mítosz dőlt össze, ezt a történelem többszörösen bebizonyította. Férje 42 éves uralma idején az egyetlen hivatalos verzió szerint Safiya Farkash el-Barassi kelet-Líbia legelőkelőbb beduin törzséből származott, s ápolónőként ismerte meg valamikor a hatvanas évek vége felé autóbaleset nyomán kórházba került Moammar el-Gaddafit.

A forradalom nyomán a külföldi sajtó elkezdett kutatni Gaddafiné múltjában. S kiderítette, hogy Farkas Zsófia néven született Hercegovina fővárosában, Mostarban, horvát anya és magyar apa gyermekeként. Nagyapja, Farkas János még a Monarchia idején került Bosznia-Hercegovinába tanfelügyelőként. Fáradhatatlanul publikált a boszniai pedagógiai folyóiratban, és ennek köszönhetően tudományos munkássága fennmaradt. A helyi lakosság előtt sem igen ismert történetnek idén januárban a tuzlai rádió horvát nyelvű adása járt utána. A szépséges Farkas Zsófia valóban ápolónőként ismerte meg Moammar el-Gaddafit, csakhogy nem Líbiában, hanem a mostari kórházban, amikor a fiatal líbiai katonatiszt az ottani katonai bázison vett részt kiképzésen. 
A hatvanas években...ha kíváncsi vagy a folytatásra ITT tovább olvashatod.
Szerk:Barta P.

Ha " lőni " akarsz...

...jól kösd fel a nadrágodat,mert így jársz.


" Humor " a 471-esen ?

Ez humornak (vagy reklámnak?) még csak-csak elmegy,de az autósok szerintem nem így gondolják !


Itt megnézheted és "játszhatsz is"  !

Szerk:Posta S.

2013. március 5., kedd

Mindenki "wifije"

Ingyenes wifi csatlakozásipont-hálózat épül ki Németországban előfizetői "kaláka rendszerben" a Deutsche Telekom (DT) és a Fon megállapodásának köszönhetően - írja a TechCrunch számítástechnikai hírportál.

A Fon üzleti modellje azon alapul, hogy a hálózat tagjai "kaláka rendszerben" elérhetővé teszik saját otthoni wifi csatlakozási pontjuk szabad adatforgalmi kapacitását mások számára is. Ez a hozzáférési pont egy titkosított privát és egy jelszóval védett, de nyitott csatornára történő kettéosztásával történik.
A hálózat tagjai azzal, hogy saját internetes hozzáférésük felesleges kapacitását "beteszik a közösbe", maguk is szabad wifi hozzáférési jogosultságot szereznek a Fon teljes működési területén. A Fon emellett hálózati szolgáltatóknak is értékesíti csomagokban a szabaddá tett vezeték nélküli internetes hozzáférést.
A DT 12 ezer saját wifi elérési ponttal rendelkezik Németországban és 12 millió előfizetője van szélessávú internet csatlakozásra. Rene Obermann, a DT távozó vezérigazgatója az együttműködést kommentálva közölte: "2016-ra országos szinten már több mint 2,5 millió nyilvános elérési ponttal rendelkezünk majd".
A Fon januárban hasonló megállapodást kötött a 2,5 millió szélessávú internet előfizetővel rendelkező holland KPN távközlési vállalattal is. A Fon-KPN nyilvános wifi hálózata az év második felében kezdi meg működését.
A Fon több mint 7 millió nyilvános wifi elérési pontot üzemeltet világszerte több mint száz országban. Martin Varsavsky, a Fon alapító vezérigazgatója a TechCrunch portálnak elmondta, hogy az európai terjeszkedés következő fázisában a DT külföldi érdekeltségeinek szélessávú előfizetőit tervezik bevonni hálózatukba.

Magyar fiatalok jövöje a huszonegyedik században ?


Megosztotta:Körtvélyesy V.

Mit is énekelnek a gyerekek?

Egy Sámsonkerti olvasónknál-kérte hogy nevét ne tegyük közzé,-(a szerk.)- vannak látogatóban Csíkszeredai vendégek és ők hívták fel a figyelmünket az alábbi videóra, amihez szerintünk nincs mit hozzáfűzni !

Csíkszeredai elsőáldozás a Szent Ágoston Római Katolikus Plébániatemplomban 2010.

Szerk:Barta P.