Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2012. július 6., péntek

Huuuh de súlyos...!

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában elmondta:

  "nem akarok senkit sem ijesztgetni, de Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek az asztalfiókjában jó néhány terv lapul még". 




2012. július 5., csütörtök

Van e a gépeden DNS Changer vírus ?...

...mert ha igen,akkor hétfőtől nem lesz interneted.Mégpedig azért mert az FBI július 9-én kikapcsolja a szervert, ami azt jelenti, hogy az adataik szerint még mindig fertőzött, azaz csak a szerveren át internethez jutó 350 ezer számítógép hétfőtől nem jut majd fel az internetre.


Előzmény;
Öt éve jelent meg először a DNS Changer nevű vírus, melynek célja, hogy a készítők a felhasználók tudta nélkül érjék el a számítógépet, illetve generáljanak rajta forgalmat és kattintásokat hirdetésekre. Akkor a legnagyobb probléma még az volt – amellett, hogy a rosszindulatú szoftver kikapcsolta a gép vírusvédelmét –, hogy a vírus által generált forgalom miatt belassult a "hasznos" netkapcsolat sebessége.

A vírus emellett a készítők által megadott szerverre irányította át a gépet, onnantól ez szolgálta ki a lekéréseket. Az észt bűnözői csoport által működtetett szervert az FBI lefoglalta és a felhasználók érdekében tovább működtette, így a fertőzött géppel rendelkezők is tovább tudtak netezni,ez hétfőn megszűnik. (cca 350 ezer számítógép hétfőtől nem jut majd fel az internetre és ez a világon bárhol lehet,akár sámsonkertben is!!!)
 A számítógép fertőzöttségének felméréséhez elég egyetlen kattintás itt. Az eredmény megértéséhez pedig még csak angolul sem kell tudni: a zöld szín azt jelenti, hogy minden rendben van a géppel, a piros pedig arra figyelmeztet, hogy a számítógép érintett lesz a hétfői leállásban. Az FBI tanácsa szerint ebben az esetben érdemes szakemberhez fordulni,-olvasható a Technet.com portálon.
Ez a hír nem vicc !!
Szerk; Barta P.

Túl sok a viharkár !

Szigorítanak a biztosítók a villámcsapásban tönkrement számítógépért, plazma TV-ért kifizethető kártérítési szabályokon. Mostantól csak annak fizetnek, aki az úgynevezett kisfeszültségű áramkörökből álló elektromos szórakoztatóeszközöket villám- és túlfeszültség-védelemmel is felszerelte. Az ok egyszerű: túl sok az úgynevezett másodlagos viharkár, holott ezeket egyszerűen ki lehetne védeni,főleg a „villámlás indukciós hatása által” bekövetkezett esetek számát.
Az utóbbi két hónapban olyan erős villámlással járó viharok tomboltak az ország különböző pontjain, hogy a kockázatviselőknek több százmillió forintot kellett kifizetniük. A kártérítések jelentős része tönkrement elektronikai berendezésekért, azon belül is a villámcsapás okozta úgynevezett másodlagos hatásaként megrongált szórakoztatóelektronikai eszközökért járt.
Változnak a szabályok !
Némelyik cég – most például az Aegon Magyarország – ezért úgy döntött, mostantól elővigyázatosabb lesz és saját érdekükben ügyfeleit is rákényszeríti erre. A szolgáltató a napokban írásban közölte, mostantól csak azokért a számítógépekért, házimozikért, LCD, LED és plazma tévékért – érzékeny, kisfeszültségű áramkörökből álló elektromos eszközökért – fizet kártérítést, amelyeket annak ellenére tett tönkre a vihar, hogy előtte speciális védelemmel szerelték fel ! (Néhány ezer forintért kapható túlfeszültséget levezető műszerekkel, amelyek segítségével megelőzhető a baj.)

Németh Péter -a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. kommunikációs vezetője- szerint ennél a megoldásnál létezik olcsóbb és egyszerűbb megoldás is: viharban áramtalanítani kell a berendezéseket, és akkor a legnagyobb villámcsapás sem teszi tönkre az érzékeny eszközöket. A CLB tapasztalatai szerint ugyanis az emberek többsége nyaralása idejére is áram alatt hagyja a lakását, s ennek következtében gyakoriak a különféle káresetek;-olvasható a privátbankár.hu internetes portálon.
Szerk;Posta Sándor

A mai névnap; Emese


Egy eszperente szerelmes vers

Eme versemet neked szentelem, Emese!
Egy esetet csevegek el, mely velem
S veled esett meg egy delejes este.
Ez nem mese gyerekek, megesett
Bevezettem eleget, ezennel elkezdem.

Egy este leve eme mese kezdete,
Egy teremben csevegtem szerelmemmel.
Emese szeme szerelmet rejtett,
Szeretem eme szerelmetes esteket,
Lehetne, teljes estet csevegek vele.

De elkedvetlenedtem sebesen,
Helyzetem kellemetlen lett eme percben.
Eh, kellemetlen? Egyesen rettenetes!
Belem fene ette, feszegette fertelmesen,
Nem rejtegethettem, elengedtem terhemet.

Nem kertelek, megtettem, eme percben
Retteneteset szellentettem e teremben.
Fejemben ez jelent meg: ezt elcsesztem!
Meg egyebeket: mely eledelt ettem?
Vesepecsenye? Retek? Egyebek?

Mely lehet eme szelek eredete?
Helyes feleletet nem leltem fejemben.

Leplezve szerelmemre lestem,
Szeme elkerekedett, merev, jeges lett.
Ez nem jelenthetett egyebet:
Belem szele elrettentette kedvesemet.
Emese ezzel fejezte be: "Eredj, el veled!"

Elrendeltetett, szerelme ellebegett,
Emese elfelejtett engem eme este,
Embernek nem vett, mert belem szeles.
Elrendeztem fejemben eme esetet.
Egy helyes feleletre leltem: Meleg lettem.


Ezennel eme mese befejeztetett, lehetne: THE END.


2012. július 4., szerda

Sámsonkerti olvasónk levele.

Az iskolánkkal  voltunk  fővárosunkba tanulmányúton vagy inkább kirándulni-kinek hogy-ahol találkoztam az alábbi esettel. Elrettentő !





 Buszmegálló, jól szituált normális középkorú turista  pár Angliából.

1. Megszokta, hogy buszon, villamoson megvehető a jegy. Felszáll, ott is a narancssárga doboz. Keresi a lukat a pénznek, nincs rajta. Aztán rájön, hogy le van hegesztve, mert a magyar tervezők a magyar buszra a magyar utakon működő készüléket nem bírtak megcsinálni.

2. Leszáll a buszról. Megállóban talál egy narancssárga oszlopot. El is csodálkozik, hogy "jé, ez a magyar nyelv mennyire hasonlít az angolra, hiszen egy csomó szónak értelme van angolul is".

3. Bedob két kétszázast, mert ahhoz szokott, hogy az automatákban az adott ország fémpénzei működnek. Semmi nem történik.

4. Keres egy másik hasonló technikatörténeti műemléket, újabb próbálkozás, jegy itt sincs, de visszakapja a pénzt. Segítőkész diák létemre elmagyarázom, hogy ide "exact change"(Pontosan annyi" -szerk.megj.) kell,bár érdekes módon ott van a visszajáró nyílás. (???)



5. Megfelelő összeget összekaparja, de mint kiderül a gép az orosz piacra készült, mert a magyar érméket nem ismeri fel. Még az után se ismeri fel a százast, hogy a tévében előírt módon Mekka felé fordulva háromszor földhöz vágja, illetve a parkolóautomatára szerelt lemágnesező csíkon többször végighúzza.

6. Valaki megszánja, és elad neki egy jegyet.

7. Felszáll a buszra. Első automata ismerős, luk rajta. Bedugja, semmi. Észreveszi piros lámpát.

8. Végigverekszi magát 8 "nem a napon barnult" társaságán a következőhöz. Bedugja, semmi. Megnézi, zöld lámpa. Megint bedugja. Valami zizegést hall. Irigykedik is, hogy a zseniális magyar mérnökök milyen diszkréten oldották meg, szemben a Münchenivel, amelyik akkorát csenget, hogy a szembejövő buszon is hallják.

9. Jön az ellenőr, aki közli, hogy egy mocskos bűnöző, mert nem kezelte a jegyét...

Mit hagytam ki? Ja igen. Megérdemelte mert minket választott a nyaralásához(Gondolom többet nem teszi)
És még valami. Angliának igazán nincs szüksége ránk. Nekünk viszont szükségünk van rájuk.!

(Ezt a  történetet Kiss Erika sámsonkerti olvasónk osztotta meg velünk.
Köszönjük,érdekes történet.)
szerk;Körtvélyesy V.
Talán így tiltakozik a fickó az ellen hogy a szolgáltatója átterheli rá a kormány által kivetett telekom adót ?


  
Vajon kis hazánkban mit szólnának a szolgáltatók hasonló tiltakozás esetén...?

Debrecenből-Sámsonkertbe kerékpárral...

 ...nagyon meggondolandó,főleg aki allergiás a gyomnövények pollenszórására.

A Sámsonkert felé tartó kerékpárúton is kerülgetni kell a hatalmasra bokrosodott gazt.
 A kerékpárút teljes hosszán hasonló a helyzet.

Vajon kit lehet felelősségre vonni gyomnövénnyel fertőzött területekért?

A bicikliutak mentén is a terület tulajdonosának kell kaszálni, azt azonban sokszor még a földhivatal is nehezen tudja megállapítani, hogy ki az. Hajdu Sándor hivatalvezető úgy nyilatkozott, több hetes, igen költséges vizsgálat kideríteni azt, hogy kik a tulajdonosok, így van, amikor többe kerül az ellenőrzés, mint a bírság összege.
A szabálysértési bírság összege ugyanis egy hektárig mindössze 15 ezer forint. A földhivatal ezért a legtöbb esetben inkább a kerékpárúthoz legközelebb eső önkormányzatot és a közútkezelőt értesíti, ha gazos a terület talál. Sok esetben részben ők is tulajdonosai a bicikliutak melletti területeknek. A tapasztalatok szerint az önkormányzatok és a közútkezelő inkább vállalja a kaszálást más helyett is, minthogy őket is megbüntessék.
Szerk: Posta S.  -dehir.hu-forrás alapján.

2012. július 3., kedd

Autósok, figyelem!

 Minden új autót 2015-ig e-segélyhívóval kellene felszerelni, áll abban a nem jogalkotási állásfoglalásban, amelyet kedden szavazott meg az Európai Parlament. A segélyhívó baleset esetén automatikusan tárcsázza a 112-es hívószámot, így gyorsabban érhetnek a helyszínre a mentőszolgálatok.






"Az Európai Parlament támogatja, hogy minden autós rendelkezésére álljon az e-segélyhívó, mivel azok önkéntes alapon történő bevezetése eredménytelen volt. Ezért azt kérjük a Bizottságtól, hogy amint lehet, nyújtson be jogszabályjavaslatot arról, hogy 2015-ig minden uniós tagállamban tegyék kötelezővé az ilyen készülék használatát az új autókban" - fejtette ki Olga Sehnalova (szocialista, cseh) és Dieter-Lebrecht Koch (néppárti, német), a két társjelentéstevő.

"Az állásfoglalás hangsúlyozza, hogy az e-segélyhívót csak baleset esetén lehet személyek helymeghatározására használni, máskor nem teheti lehetővé a járművek nyomon követését." 
Hihetetlen,hogy miket találnak ki az EP-ben! Nem kétséges,hogy milyen célt szolgálna...  
"csak baleset esetén lehet személyek helymeghatározására használni"
(akkor jármű vagy személy helymeghatározás?? szerk.megjegyz.)
Teljes hír ITT 
Szerk: Barta P.