"Mint ismeretes: 2004-ben mintegy száznegyven gazdálkodó, családi vállalkozás szállított libát a később csődbe ment Hajdú-Bétnek, amely továbbadta azokat a feldolgozónak, a pénzt átvette, de a gazdáknak nem fizette ki. A tenyésztéshez hitelt felvevő termelők tönkrementek, többen öngyilkosok lettek, és nyolc év alatt még csak 80-100 millió forinthoz jutottak hozzá csaknem hatmilliárdos követelésükből."
/Pesty László/ 2012.04. 032012. május 5., szombat
2012. május 4., péntek
Elnézést...téves szám(ítás)
„Korrekt. Megvan, hogyan számolják, mennyi bevétel jön belőle. Ezt
rendesen kitalálták.” – Ilyesmi, megnyugvással vegyes elégedettség
törhetett elő a székén hátradőlő brüsszeli öltönyösből, amikor a magyar
konvergenciaprogram telefonadóról szóló részét olvasta.
Kíváncsiak lennénk, mit szól mostanában, amikor rájön, hogy a dokumentum „nem bontotta ki a valóság minden részletét”. A kormány ugyanis tényleg alkotott egy kiigazító tételt, melybe elvben különösképp nem is lehet belekötni: használat arányában terhel mindenkit, nem is túlzottan gyilkos mértékben. Legfeljebb annyi a negatívuma, hogy egy plusz telefonáfát akarnak furcsa nyakatekertséggel bevezetni, hogy ne csípje az unió szemét.
Csakhogy az egész olyannyira hasra ütésszerűen történt, hogy most, az egyeztetéseken derül ki, technikailag aligha kivitelezhető az eredeti elképzelés. A kormány most kérte be a telefonálási szokásokról szóló statisztikákat a cégektől, ezzel is mutatván, micsoda agymunka folyhatott a program készítésekor, ha eddig ez nem jutott eszébe. A Fidesz lázad, és rászorultsági kedvezményt követel, Matolcsy György pedig a nagymamájára szabná a tételeket, elvégre az unoka által mindig visszahívott miniszteri nagyi egyfős mintája gránit szilárd alapot ad egy közteher elosztásához, sőt, az adónem ágazatot és fogyasztást torzító tételeinek becsléséhez is.!!?
Mi lett volna, ha megfelelő egyeztetés és számítás után vezetik be a terhet?
Szerző: Világgazdaság - Rovó Attila
2012. május 3., csütörtök
Sámsonkerti "tápláléklánc"
Ezt a képet P. Tibor olvasónk küldte az alábbi megjegyzéssel. [...tibo@indamail.hu cimről]
"Sziasztok.
Az oldalatokat olvasgatva jutott eszembe az alábbi kép,amit még a tavalyi évben készítettem. -Megjegyzem a macska és az egér együtt élnek nálam,nagyon jó barátságban vannak az öt éves kislányom óriási örömére.
Ha elég humorosnak gondoljátok tegyétek ki az oldalra.Az én gyűjteményemben"tápláléklánc"a kép címe "
"Sziasztok.
Az oldalatokat olvasgatva jutott eszembe az alábbi kép,amit még a tavalyi évben készítettem. -Megjegyzem a macska és az egér együtt élnek nálam,nagyon jó barátságban vannak az öt éves kislányom óriási örömére.
Ha elég humorosnak gondoljátok tegyétek ki az oldalra.Az én gyűjteményemben"tápláléklánc"a kép címe "
Köszönjük tetszik a kép.
Egy újabb földrengés a világ végét jelentené !?
A 2011-es atomerőmű-baleseten még nincs túl a világ - kétségbeejtő szakértői vélemények kerültek napvilágra !
A 2011. márciusi fukushimai katasztrófa még messze nem ért véget. Szakértők szerint ugyanis könnyen meglehet, hogy néhány éven belül a teljes emberiséget eltörli a föld színéről a sugárzás. Ennek oka az, hogy az erősen megrongálódott 4-es reaktorban pillanatnyilag 1535 darab teljesen eldeformálódott fűtőelemet tárolnak, aminek ráadásul a hűtése sem megfelelő. Ha pedig egy újabb földrengés rázza meg Japánt - amire az elkövetkező 3 évben 98%-os az esély! - akkor ez az épület valószínűleg össze fog omlani. Ha pedig összeomlik, a hűtés teljesen megszűnik, vagyis a fűtőelemek ezerrel elkezdenek sugározni.
Ráadásul a romos épülettől mindössze 50 méterre további 6375 darab fűtőelemet tárolnak - ha a földrengés és az épület összeomlása bekövetkezik, ezek az elemek is veszélyt jelentenek a Földre.
Ha ugyanis ennek az összesen 7910 darab fűtőelemnek a hűtése megszűnik, akkor annyi sugárzó anyag szabadul a világra, ami a csernobili mennyiség 85-szöröse! Dr. Hiroaki Koide, a Kiotói Egyetem professzora egy rádió interjúban konkrétan közölte, hogy ha a sugárzó anyag kijut az erőműből, akkor ez az emberiség végét jelenti !
A cikk forrása: (...)
2012. május 2., szerda
Áder János az új köztársasági elnök.
Megválasztotta az Országgyűlés az államfői posztra az egyetlen jelöltet, Áder Jánost, akire 262 képviselő voksolt.
Leteszi az esküt Magyarország új köztársaság elnöke fotó:MTI
Áder János megválasztása utáni beszédében kijelentette: alapos önvizsgálatnak vetette alá magát, mielőtt elvállalta ezt a feladatot. Megköszönte a támogatást és a bírálatokat is, utóbbiakat azért, mert azok józanságra, mértéktartásra intenek. Az új köztársasági elnök azt javasolta beszédében: a múltat be kell vallani, végre helyre kell tenni tévedéseinket, be kell látnunk kudarcainkat. Az új államfő hitet tett a sokféleség és egymás tisztelete mellett. Mint fogalmazott, a sokféleséget egy apró dolog választja el a széthúzástól: ez a különbség nem másban van, mint a tiszteletben, vagy annak hiányában.
Az államfőt az Országgyűlés öt évre választja, és legfeljebb egy alkalommal lehet újraválasztani a tisztségre. Áder Jánost Schmitt Pál lemondása után Orbán Viktor jelölte köztársasági elnöknek április 16-án.
Az MTI által megkérdezett politológusok korábban arra emlékeztettek: Áder János személyében több mint húsz év után első alkalommal ülhet hivatásos politikus a köztársasági elnöki székbe. Kumin Ferenc, a Századvég Alapítvány vezető elemzője alkalmasnak tartja Áder Jánost az államfői posztra, aki szerinte "egyértelműen a magyarországi jobbközépről érkező vezető lesz", ami azt vonja maga után, hogy Schmitt Pálhoz hasonlóan "vélhetően nem lesz ellenséges" a jelenlegi kormánytöbbséggel szemben.
Forrás: Magyar Hírlap
Áder János életrajza
2012. május 1., kedd
Eltüntette az uniós zászlót a Jobbik !
Idézet a cikkből:
„A munka ünnepén rá kell világítanunk,
hogy bár Magyarország hivatalosan nyolc éve az Unió tagja, az előzetes
ígéretekkel és egyoldalú propagandával szemben a nyugati bérszínvonal
helyett csak a nyugati árak jöttek el hazánkba” – nyilatkozta
sajtótájékoztatóján Novák Előd. Véleménye szerint az államcsőd szélére
sodort Magyarországnak ebben az egyoldalúan függő helyzetben nincs
tovább helye, ezért a Jobbik népszavazás keretében léptetné ki az
országot az EU-ból, kormányra kerülve pedig a keleti nyitás politikájára
helyeznék a hangsúlyt.
A képviselő felhívta a figyelmet, hogy bár az uniós zászló megjelenítése a középületeken egy 2004-es törvény értelmében a mai napig hatályos, a gyarmatosítást szimbolizáló lobogónak semmi keresnivalója a Parlament épületén, ezt a kivételt maga a jogszabály is taralmazza. Ennek ellenére a jelenlegi házvezetés – megkerülve a jogalkotói szándékot, egyfajta túlbuzgóságból – az Országgyűlés és annak irodaházának épületén is kint hagyta a zászlót.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


