Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2016. augusztus 28., vasárnap

Jön az ősz, indul a VALÓ VILÁG !

Augusztus 27-én az RTL II-n elindult a Való Világ nyolcadik évada.  Tehát értelemszerűen már volt hét évad. Ez a nyolcadik abból a szempontból lesz másmilyen, hogy a Big Brother című reality formátumát megvette a csatorna. 
Majd meglátjuk működés közben, hogy emiatt mi változik benne. A lényeg: nyolc ember tegnap beköltözött a házba, utána még beküldenek majd néhányat, és aki a legtovább marad benn, az győz.


 Még nem tudni, hogy a műsor be­vál­totta-e a hozzá fű­zött né­zett­ségi re­mé­nye­ket, az vi­szont biz­tos, hogy a nézők nem elé­ge­det­tek.
 A nézők nem elégedettek, ugyanis a műsorvezetők személyétől kezdve a villa berendezéséig mindent éles kritikával illették a műsor Facebook oldalán.
 Sokan úgy gondolják, hogy a Lilu helyébe lépő Nádai Anikó teljesítménye (bár megjárta már a "hadak útját !" ) egyáltalán nem felel meg az élő műsor követelményeinek.

(És ahol a háttérműsort a "BeleValóVilág8"-at Aurélió és Gáspár Győző vezeti, arról a vélemény: hogy "ha ilyen semmirevalók teret kapnak a képernyőn...mit is lehet mondani ? Bármennyire is bohóc műsorról van szó, szégyen a csatorna számára a műsorvezetők személyének kiválasztása...és erre még van igény ?")

Sokak véleménye: "Kereshettek volna jó műsorvezetőket is.... Mert Anikó és Bence elég gyenge!"
 Többen becsmérelték a játékosokat is: számos kommentelő úgy látja, a fiúk teljesen egyformák, nem rendelkeznek önálló karakterrel.
 Ezzel sokan vannak így, a hozzászólások alapján a nézők sokkal szívesebben néznének olyan szériát, mint amilyen a ValóVilág 4 és 5 voltak, amelyben még igazi karakterek, taktikus és szórakoztató versenyzők szerepeltek.
Barta P.

2016. augusztus 23., kedd

Ha külföldön szeretnél dolgozni...

...érdemes nyelveket tanulni ! De melyiket érdemes ?

Az nem kérdés, hogy Európában az egyik leghasznosabb külföldi nyelv, amit megtanulhatunk, az angol. Az angol anyanyelvű országokban pedig még Franciául ajánlatos beszélni. 
De mit érdemes tanulni annak, aki külföldön akar munkát vállalni !
Mutatjuk, melyik az első és a második leghasznosabbnak vélt idegen nyelv Európa különböző országaiban.

Barta P.

A "Fesztivál" margójára

G. Barna olvasónk megjegyzése az Ízek Fesztiválja  címen megjelent írásunkhoz.

"Vannak ugye a naptári kötelezők, és vannak az önszorgalomból rendezett hacacárék, ezek szinte mindegyike a népcsalogatásra épül, és még arra, hogy "látjátok mi mindent elkövetünk, hogy jól érezzétek magatokat, tehát mi kellünk nektek, tehát nem vagyunk feleslegesek " !
Az elmúlt éveknek köszönhetően ezen világi vigalmak között szerepel évente legalább egy gasztrofesztivál.

Mikor korábban még nem volt gasztrofesztivál, akkor sem estek kétségbe a szórakoztatásáért felelős közszolgáink, mert akkor meg lehetett ünnepelni, hogy településünk 2013-ban volt  800 éves, és már több mint tíz éve város !
Lesz itt minden, amivel ellehet kápráztatni az erre alkalmas egyedeket- zumba, ugrálóvár, körhinta, relax sátor, állatsimogató, arcfestés és nem utolsósorban, vendéglátó egységek.

Jönnek viszont este koncertezni a csomagban árusított sztárok az elmúlt évek tehetségkutatóiból. Vagy a kivénhedt sztárok az elmúlt negyven évből, akik ugyanannyiért jönnek el zenélni, mint a csomagban árusított sztárok az elmúlt évek tehetségkutatóiból. 
Esetleg mindkét fajtából egy-egy, hogy a negyvenesek és a fiatalok is jól érezzék magukat. Ja és persze azért, mert ennyi pénzt tudnak kifizetni.
 És természetesen az esti tűzijáték sem maradhat el, hiszen van mit ünnepelnünk, mert gazdagok vagyunk és olyan jól élünk, hogy már csak ez hiányzik az életünkből...vagy mégsem ? " 
Szerk;Posta S.

Hajdúsámsoni Ízek Fesztiválja és Városnap 2016. augusztus 27

Mivel a korábbi Városnap és Ízfesztivál rendezvény a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt, így az a következő hétvégén lesz megtartva.
Igaz, hogy az alábbi videó egy május elsejei majálisról szól -de a majális a városnapon is adott- ahogy a megszólított úriember mondja:
"Ünnepelünk, mulatunk szórakozunk...evés ivás (...) jók a pogramok , csak sok köcsög van...hááá nem nagyon jó a biztonság ! A biztonsági szervezet kevés nagyon !"
Tehát Tisztelt szervezők ! Tessék odafigyelni, hogy a Városnapon legyen elegendő
 "biztonsági szervezet" !

videó/youtube forrás
De ez a felvétel nem valami értelmetlen trollkodás egy alkoholistával, hanem az emberi társadalmak kilengésének egyszeri és megismételhetetlenül tökéletes bemutatása, amely szándékolatlanul ugyan, de sikeresen térképezi fel a szociális hálóba ékelődött emberi sötétséget.
Annyira naiv a videó, annyira tiszta és gyűlölettől mentes, hogy a készítése pillanatában potenciális mém lett belőle.-a szerk.
Szerk;Posta S.

2016. augusztus 22., hétfő

Rettegjetek autósok !

Mert holnaptól kezdődik egy újabb "pénzbehajtás" !



Sebességmérő akciót tartanak az utakon keddtől csütörtökig - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon vasárnap.
Azt írták, hogy az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Műveleti Csoport éves ellenőrzési terve alapján Magyarország egész területén vizsgálják a közúti forgalomban részt vevők sebességét. 
(Ez a "vizsgálat" finoman fogalmazva egyszerűen azt jelenti, hogy ha egy kicsit is túlléped az engedélyezett sebességet, már jön a csekk és fizethetsz is ! -a szerk. )
A TISPOL Speed európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a gyorsforgalmi utakon, a főutak lakott területen kívüli szakaszain, valamint a lakott területek közútjain érvényben lévő megengedett legnagyobb sebesség megtartását vizsgálják - olvasható a közleményben.
Szerk;Posta S.

Talán valami elkezdődött...?

A német kormány azt tervezi, hogy felkészíti az ország lakosságát egy újabb terrortámadásra vagy egyéb katasztrófára - írta a Frankfurter Allgemeine Zeitung vasárnapi kiadása. A német lap úgy tudják, hogy a belügyminisztérium védelmi tervének része az is, hogy kötelezik az embereket, tartalékoljanak otthon 10 napra elegendő élelmiszert és 5 napra elég ivóvizet.

 A 69 oldalas tanulmány szerint minden egyes polgárnak tíz napra elegendő élelmiszert és öt napra elegendő tartalékot kellene felhalmoznia.
A német katasztrófavédelem honlapján található általános tájékoztatófüzet 14 napos tartalékot javasol ilyen esetekre. Ez személyenként 28 liter vizet (napi két liter/fő), 4,9 kg tésztát, rizst és burgonyát, 5,6 kg zöldségkonzervet, 3,7 kg tejport 2,1 kg húst vagy tojásterméket fél kg zsírt vagy olajat jelent.

 Javasolják még, hogy a háztartások készüljenek fel alternatív világítási és fűtési megoldásokra: tartsanak otthon elemlámpát, gyertyát, gázpalackról üzemeltethető konvektort a szükséges tartályokkal, és legyen mindig feltöltve a  házipatika, legyenek otthon tisztálkodó és fertőtlenítő szerek arra az esetre, ha akadozna a lakosság ellátása. Azt is javasolják, minden otthonban legyen elemről működtethető rádió. (hirado.hu forrás.)
Szerk; Posta S.

2016. augusztus 21., vasárnap

Ez már az Olimpia katasztrófája !

Egyéni csúccsal nyerte meg a 800 méteres női (?) síkfutást Caster Semenya !

Semenya/Fotó: AFP

Nem is lenne ezzel semmi gond, ha egyértelműen ellehetne dönteni, hogy ez a "valaki" fiú e vagy lány ?
Győzelmét ugyanis sokan megkérdőjelezhetik: mivel ez a futó interszexuális. Magát ugyan nőnek vallja, de biológiailag nem egyértelmű a helyzet !
Elsődleges és másodlagos nemi szerveit tekintve nem határozható meg egyértelműen férfiként vagy nőként. Sikerei valószínűleg sokáig vitára adnak majd okot. 
(Nekem erről a történetről az a  humoros magyar mondás jut az eszembe, amely így hangzik: "Álljon meg a menet, mert fa...a van a menyasszonynak ! Jelen esetben is ezt kéne eldönteni, hogy akkor hogy is van ez ?-a szerk. ) 
 Pierre Weiss, (sokatmondó név )  a Nemzetközi Atlétikai Szövetség főtitkára, -itt- azt mondta: " Ő egy nő, de talán nem 100 százalék."
 
Hogy tovább bonyolítsuk a helyzetet, az interszexuális dél-afrikai atléta mögött a második a burundi Francine Niyonsaba, a harmadik pedig  a kenyai Margaret Wambui lett. 
 Ők külföldi sajtóértesülések szerint szintén interszexuálisok...!
Szerk;Posta S.

2016. augusztus 19., péntek

Lezuhant egy férfi a toronyházról !

Egy fiatal férfi zuhant le a Debreceni Petőfi téri toronyház tetejéről, teste pedig az épület aljában található gyorsétterembe csapódott.


 Foto/google Maps

A férfi beszakította a gyrosos tetejét,ám nem esett be a helyiségbe. Az ügyet a rendőrség közigazgatási eljárás keretében vizsgálja.
Bár a tragédia körülményei egyelőre tisztázatlanok, az idegenkezűséget kizárták, így nagyon valószínű, a férfi azért vetette magát a mélybe, hogy véget vessen az életének..

Az étteremről, és a becsapódás utáni állapotról a haon.hu készített fotókat. A  képeket erre a linkre kattintva lehet megnézni.
sakema