Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2016. július 18., hétfő

Készül az új KRESZ, lesz új vizsga is ?

Egyszerűbb lesz az új KRESZ, amely négy év után kerülhet végre bevezetésre, de lehet, hogy mindenkinek le kell belőle vizsgáznia, írja a Magyar Nemzet. Gyorsabban mehetnek majd a teherautók az autópályán.

 Egyszerűbbek és letisztultabbak lesznek az új KRESZ-szabályok, az átfogó módosítások befejezése csaknem négy éve húzódik már – írja hétfői számában a Magyar Nemzet és Magyar Hírlap
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kommunikációs osztálya arról tájékoztatta a Magyar Hírlapot, hogy például olyan "kiegészítő előírások" hullhatnak ki a KRESZ-ből, mint a "gépkocsik hatósági elszállításának feltételei" és az ehhez hasonló, a gépjárművezetés szempontjából periférikus előírások, mivel ezeket a jövőben az önkormányzati szabályozás rögzítheti.

 A Magyar Nemzet arról ír, hogy lassan négy éve húzódik az átfogó KRESZ-módosítás befejezése. Kozma Péter közlekedési jogász szerint a késlekedés oka lehet, hogy 2014-ben az ORFK szóvivője azt nyilatkozta, hogy a tervek szerint az új törvény hatálybalépésekor mindenkinek újra kellene vizsgáznia KRESZ-ből.  
Az autósoknak mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk majd, ha vezetni akarnak a jövőben is – hangsúlyozta a közlekedési jogász.
Barta P.

2016. július 16., szombat

Meghülyült a világ !

Rióban transznemű férfi sportolók indulhatnak nők között ! A Nemzetközi Olimpiai Bizottság engedélyezte a szabályváltoztatást !-Írja a dailymail.co.

 Frieda Wunder német súlyemelő a 2012-es londoni olimpián férfiként versenyzett, eredeti nevén, mint Hanz Wullschleger. Rióban a nők között indulna, miután 200 kilogrammos eredménnyel kvalifikálta magát.

Az augusztusi riói olimpia lesz az első az olimpiák történetében, amely során egyes versenyszámokban transzgender személyek, tehát biológiailag férfiak fognak női sportolókkal versenyezni. Eddig csak olyan transznemű sportolók versenyezhettek az olimpián, akik legalább két évvel korábban átestek teljes nemváltó műtéti eljáráson. Most a NOB eltörölte ezt a feltételt.  
Az év elején erősítette meg az Olimpiai Bizottság azt a szabályt, amely lehetővé teszi a biológiailag férfi versenyzőknek, hogy a nőkkel szálljanak versenybe. Hivatalos olimpiai iránymutatásokat kellett megváltoztatni ahhoz, hogy azt is megengedjék a transznemű személyeknek, hogy akkor is részt vehessenek a versenyen, ha nem estek át átalakító sebészeti beavatkozáson.

„Sebészeti anatómiai beavatkozás előírása a részvétel előfeltételeként nem szükséges a tisztességes verseny megőrzéséhez, (?) és összeegyeztethetetlen lehet a jogfejlődéssel és emberi jogi fogalmakkal is.
Ez azt jelenti, hogy biológiailag férfi sportolók szinte fenntartás nélkül indulhatnak a női versenyszámokban a „politikai korrektség” nevében.

Kérem írja alá a petíciót, és fejezze ki velünk együtt aggodalmát az Olimpiai Bizottság politikájával kapcsolatban. A józan észt nem lehet figyelmen kívül hagyni a "politikai korrektség" kedvéért!
A CitizenGo nevű szervezet petícióját a NOB döntése ellen itt írhatja alá !
Forrás; valasz.hu  
Szerk; Posta S.

2016. július 14., csütörtök

Postaládánkból ...

"Nagyon szeretem a virágokat. Tavaly meghagytam egy vadon nőtt odapottyant bogáncsfélét is a kertemben, mert miért ne férne el a többi virág között. (Talán nyomot hagyott bennem a "Merkel szindróma" ?)

Megtűrtem a portámon, éljen csak, ez is csak egy virág. Na de rá is fizettem a nagy jóindulatomra rendesen. 
Mivel úgy látszik túlontúl szapora fajta, így az idén nagyon sok lett belőle és nem győztem kihuzigálni. Még kesztyűn keresztül is összeszurkált mikor ki akartam irtani.
Egyébként már máskor is jártam így más vadnövényekkel és ki sem tudom irtani úgy elszaporodtak, kiszorítva az általam ültetetteket.

 Biztosan hallottatok már a parlagfűről, burgonyabogárról, harlekin katicáról, buxus molyról ... Ők is csak "úgy" jöttek Európába emberi segítséggel és most tudjuk mi a helyzet velük !
Most veszem észre, hogy ez a Magazin nem egy kertészfórum. Mindegy, ha már leírtam nem törlöm ki ! 
(De azért megjegyezném ha valaki hasonlóságot fedez fel  ezen írás és a jelenkori Európai helyzettel, az nem a véletlen műve !)  Hátha vannak az olvasók között "kertészek"  akik még okulnak is belőle.  
Tisztelettel: egy olvasójuk, Pap Lajos "
Megosztotta Barta P.

2016. július 13., szerda

A kormány mindenkiről, mindent tudni akar !

A háziorvosoknak, házi gyermekorvosoknak jövőre új törzskartont kell kitölteniük.
  
Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár múlt héten azzal indokolta ezt, hogy nincsenek friss, pontos adatok a lakosság egészségi állapotáról, ám enélkül nem lehet korrekt népegészségügyi programokat működtetni.
A Népszabadságnak ugyanakkor egy adatvédelmi szakértő azt mondta, sérül az orvosi titoktartás, ha a háziorvosok engedelmeskednek a kormánynak, kitöltik betegeikről az új törzskartont. 
 
Alexin Zoltán felhívta a figyelmet, a beteg nem köteles adatokat szolgáltatni a törzskartonhoz, mert a személyhez kötődő érzékeny információk közlése önkéntes
válaszokat érdemes megfontolni, mert a törzskarton adattartalma nem marad titokban, abból országos felmérés készül, ha pedig az orvos a törzskartont továbbítja, már nem tart titkot.
Selmeczi Kamill, a Fakoosz – Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt mondta, hogy a törzskartonok kitöltése nekik is gondot jelent. 
Az űrlap az orvosi kérdések mellett lényegében egy szociológiai kérdéssort is tartalmaz, ami alkalmas a válaszadó teljes beazonosítására. 
Ha a beteg bizalmi alapon el is mondaná, miből és hogyan él, válasza nem tartozik egy harmadik személyre, egy statisztikusra, aki a kartonokról az adatokat begyűjti – mondta egy praktizáló háziorvos.
A nol.hu nyomán Szerk;Posta S.

Sikertörténet az "integrációról" !

A hamburgi Kurt-Tucholsky iskola tanávzáró ünnepélyén az egyik diák nem fogadta el az osztályfőnök kinyújtott kezét, helyette csuklóját nyújtotta a tanárnak, hogy azt megérintheti.
Később elmagyarázta, hogy nem akar senkit sem megbántani, de a vallása tiltja, hogy kezet fogjon egy nővel. A többi tanár azonban nem vette jó néven a visszautasítást: követelték, hogy küldjék haza a fiút. Az igazgató azonban nem tett eleget követelésüknek. írja a Daily Mail.

Ezután öt tanár felállt, majd a diákok, az említett fiú és a többi tanár heves vitázása alatt tüntetőleg kisétáltak az épületből.
Nem ez volt az első alkalom, hogy ilyen módon tiltakoztak a beilleszkedni nem hajlandó úgynevezett "menekültek" ellen a nyugati értékrendet képviselő európai oktatók. 
Egy berlini imám egy hasonló incidens miatt vette ki fiát egy helyi iskolából. Neki azt mondták az iskolában, hogy fiának kellene alkalmazkodnia a helyi szokásokhoz, de ezt ő természetesen nem így gondolja.
 A hamburgi közös kisétálás után a tanárok bejelentették: heten nem hajlandók részt venni az aznapi bálon.
Az igazgató hangot adott aggályainak, de nem tudta jobb belátásra bírni az oktatókat, (ezek szerint vannak még gerinces emberek Németországban !) az pedig eszébe sem jutott, hogy az európai szokásokra magasról tevő mohamedánokkal kellene elbeszélgetni... Szerinte ugyanis a diák nem viselkedett szélsőséges (?) módon. De mivel ez az első ilyen incidens, még nem tudják, hogyan kezeljék az efféle helyzeteket. Pedig nem nehéz a válasz...
Szerk;Posta S.

Gáspár Győző megint nem mondott igazat...

Ha valamihez nagyon ért Gáspár Győző, akkor az az önmarketing és a hírverés kétes igazságtartalmú hírekkel. (Amit az emberek manapság csak hazudozásnak neveznek, de ez talán a fajtajellegnek is betudható, tehát nem kellene komolyan venni-a szerk.)  
Így lett korábban Evelinnek milliárdos külföldi barátja, és így lesz esküvője is még idén

Minden jel szerint annyi történt, hogy az önfuttatás hazai nagymestere egy fotózást követően meglátta a kínálkozó lehetőséget, és "beismerte", idén lakodalom lesz a családban. 
Gáspár ráadásul azt is kijelentette, hogy lánya esküvője egyfajta RTL Klub-os visszatérés is lesz, hiszen a csatorna végig forgat majd a jeles napon.
Erről  Pécsi Norbert, az RTL kommunikációs vezetője így nyilatkozott: "Evelin esküvőjéről természetesen szeretnénk majd beszámolni az RTL Klub szóba jöhető felületein, mint például a Fókusz vagy a Story Extra. Külön műsorszám előkészítését vagy élő közvetítést nem tervezünk az esküvőről

Erről a Gáspár lány igy nyilatkozott: "Temetésem lesz, nem esküvőm! Nem érek rá ezzel foglalkozni !"
Összefoglalva tehát annyi történt, hogy Győző hatalmas sajtófelhajtást csapott egy ártatlan fotózásból, amire Evelint felkérték. De az egésznek nemhogy a fele, de még a negyede sem volt igaz...mondhatnánk azt, hogy Gáspár  megint, mint szinte mindig, hazudott !
A ripost nyomán
Szerk;Posta S.

2016. július 11., hétfő

A „könnyen emészthető” történelmi megemlékezés !

Május 26-án egy sajtótájékoztatón jelentették be, hogy az 1956-os Emlékbizottságtól a Sziget Kft. közbeszerzésen kb. 300 millió forintot kapott.

Tallai Gábor, az emlékévet lebonyolító közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány programigazgatója arról beszélt, hogy a forradalom 60. évfordulója „hatalmas lehetőség arra, hogy a 10 évvel ezelőtti kudarctörténet után valóban egy össztársadalmi, gyönyörű szép megemlékezés jöjjön létre”, ebben pedig sok együttműködő partnerre számítanak. 
Az általuk kiválasztott Sziget Kft. partner ki is használta a kapott 300 milliót, hogy hozzájáruljon „a gyönyörű szép megemlékezésre”.

Az eredeti kép itt megtekinthető -akinek még van gusztusa hozzá...

Ez a kép például arról árulkodik, hogy a kormány által százmilliókkal kitömött cég színvonalas rendezvényein - éppen a Balaton Sound nevűn - milyen könnyen emészthető formában juthatnak hozzá a fiatalok a méltó történelmi ismeretekhez.
 (Érdekes módon a fenti kép nem került fel a Sound Instagram oldalára.) 
Talán egy kicsit túl gyorsan is szalad át rajtuk az egyébként méregdrága információ. Ilyen hát egy "gyönyörű szép" '56-os megemlékezés a nemzeti kormányunk  300 millió forintjából !
Szerk;Posta S.

2016. július 7., csütörtök

A Magyar Köztársaság Alkotmánya !

Tudvalevő, hogy a nyári hónapok általában eseménytelenül telnek mivel szinte mindenki szabadságon van, vagy üdül. Tehát aki itthon tölti a nyári hónapokat, -mint jómagam is -van rá ideje átböngészni az internetet érdekességek után kutatva.
 Így akadtam a "közösségi oldalon" egy érdekes írásra, -Tyukodi Róbert oldalán- amit szeretnék megosztani olvasóinkkal, mivel sok érdekességet és talán ki lehet jelenteni, hogy igazságot  tartalmaz ! -a szerk.

Írását így kezdi :

"Elöljáróban leszögezném, hogy a jog nem a tipikus "tetszik, nem tetszik" játék. Az pontosan azt jelenti, ami oda van írva, lényegtelen, hogy az egyén mit SZERETNE oda látni. A szocializmus végén az országgyűlés módosította az addigi alkotmányt (ami visszavezethetően érvényes jogra épült; egy megszállás nem változtatja meg egy állam rendjét).
Ez 1989-ben történt, mint tudjuk. Két rendkívül fontos paragrafus került bele ebbe a módosításba. 

Az első:
"Általános Rendelkezések, 2.§ (2) A Magyar Köztársaságban MINDEN HATALOM A NÉPÉ, amely a népszuverenitást (néphatalmat - a MINDEN hatalmat) választott képviselői útján, VALAMINT közvetlenül gyakorolja."

Ez a következőt jelenti:
Az országgyűlés minden hatalmát (amivel addig jog szerint bírt) a népre ruházta (A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé). Az Alkotmány külön fejezetben taglalja az Országgyűlésnek a népszuverenitásból fakadó jogait, tehát hogy mit tehet és milyen kérdésekben dönthet (...amely a népszuverenitást választott képviselői útján). Minden más kérdésben a népé az utolsó szó, illetve kizárólag a népnek van joga gyakorolni (valamint közvetlenül gyakorolja).

A másik paragrafus épp a fentebb említett, az Országgyűlés jogáról szóló fejezetben van.
"Az Országgyűlés, 19.§ (3) E jogkörében az Országgyűlés a) megalkotja a Magyar Köztársaság Alkotmányát;"
Ez pedig azt jelenti, hogy az Országgyűlés CSAK a Magyar Köztársaság Alkotmányát alkothatja meg.
Ennek két következménye van...