Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2015. március 20., péntek

„Ez volt az utolsó, hogy DVSC-meccsre mentem”

Kellemetlen élményben volt része azoknak a szurkolóknak, akik a Ligakupa szerdai focimeccsére voltak kíváncsiak, ahol a Videoton játszott a DVSC-TEVA-val a debreceni Nagyerdei Stadionban. Bár a stadion gyakorlatilag kongott az ürességtől, a szervezők mégsem voltak képesek biztosítani, hogy a maroknyi szurkoló kényelmesen elférjen – írja a Dehir.hu.

Nem volt hely leülni az üres stadionban
Fotó: dehir.hu

 Ugyanis a stadion közel harminc szektorából mindössze kettőt nyitottak ki: egyet a pálya bal, a másikat pedig a jobb oldalán. Ám a mintegy ezer szurkoló közül volt, aki nem tudott leülni abba a szektorba, ahova érvényes bérlete szólt, mert nem volt már hely.

Egy felháborodott férfi így írt az esetről:
 "Tíz éve van bérletünk, négy darab, de olyan magatartással szembesültem, hogy ez volt az utolsó, hogy DVSC-meccsre mentem. Mi az, hogy két szektort nyitnak ki, a többi le van zárva?! Ott álltunk, mert nem volt hely leülni. Nem tudom, hogy ilyen hozzáállással hogy várják, hogy ez a húszezer férőhelyes stadion megteljen, ha azt a kevés embert sem becsülik meg, aki eddig hűséges volt hozzájuk és eljárt a meccsükre. 
Ráadásul volt annyi biztonsági őr, mint egy megtelt stadionban, és nem beszéltek valami szépen az állva maradt szurkolókkal! 
Sokan otthagytuk a meccset a méltatlan helyzet miatt. Szégyellje el magát a vezetőség ! Egy dolog egészen biztos, legalább négy bérletes szurkolóját szerda este elveszítette a Loki !"
Barta P.

Amerikai hadsereg Magyarországon ?

A Hídfő.net állítása szerint olvasójuktól kapott fotókon jól látható, hogy az amerikai hadsereg "Stryker" lövészpáncélosai láthatók, amint épp Magyarországon át szállítják őket.

A 2015. március 14-én, Tatabányán készült fotók rávilágítanak, hogy az Egyesült Államok hazánkon keresztül szállítja a haditechnikát az orosz határ közelébe, tehát a magyar kormány vélhetően közreműködik a NATO orosz határ mentén folytatott haderő-összpontosításában - írja a portál, akik egyértelmű provokációként értékelik ezt.

 A kép és a hírforrása: alfahir.hu
Szerk;Posta S.

Itt a tavasz...

...kifutnak a motorosok az utakra a táli pihenőből. Itt az ideje a razziának a motorosokra koncentrálva. -írja a hirado.hu.

Mert ugye, fő a biztonság !(Kép:facebook)

A fokozott ellenőrzést az első igazi napsütéses tavaszi napokra időzítette a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság. Ilyenkor sokan veszik elő a téli hónapokra leállított motorjukat, és szó szerint kirajzanak az utakra. A rendőrök szerint a motoros szezon kezdetén különösen nagy a kétkerekűek utasait fenyegető balesetveszély.
 A mostani razziát éppen azért szervezték, hogy ellenőrizzék a motorkerékpárok műszaki állapotát, különös tekintettel a biztonsági berendezésekre, és természetesen, hogy kiszűrjék a szabálytalankodókat. 
(És természetesen autósok után "beindul a pénzbehajtás" a motorosoktól is. Nagy szükség van a költségvetésnek a pénzre pl-ul a helyettes államtitkárok fizetésének emeléséhez  -a szerk.)

Az akciót Szentendre környékén kezdték. Több helyen fix ellenőrzőpontokat állítottak fel, de a nagy teljesítményű motorokkal és elfogó autókkal járőröző rendőrök a forgalomból is kiemelhetik a motorosokat.

Magyarországon több mint 150 ezer ember motorozik. 2001-ben még 974 motorost ért baleset, a szám tavaly már elérte az 1300-at, ami több mint 30 százalékos növekedést jelent. 
(Arról megfeledkezik az írás, hogy 2001-ben kb. 90 ezer ember motorozott és ebből 974 ember szenvedett balesetet. Ha így nézzük a statisztikát a mai adatok nemhogy növekedést, hanem csökkenést mutat.)
Szerk;Posta S.

2015. március 18., szerda

Vásárlói vélemény...

... amelyben  "megdicsérik" a kormánypártot a nyitva tartást érintő szigorításért.
Az ismeretlen vásárló egy tescós önkiszolgáló kasszával olyan jelentős kordokumentumot alkotott, amilyet a KDNP-nek egész fennállása alatt sem sikerült.

 Kép;Facebook
Szerk;Posta S.

2015. március 16., hétfő

A múlt -majdnem- visszatér ?

A 80 milliárd forint közpénzből működő köztévének így sikerült kiírnia a köztársasági elnök nevét március 15.-én !
Vagy csak az új/régi csatorna akarta "finoman" tudatni a nézőivel, hogy ezután jó lesz ügyelni mert ilyen politikai irányzat fog következni ?

sakema

Orsós büszke rá, hogy cigány !


Cigány származására való büszkeségét hangsúlyozta vasárnap Orsós Róbert, a közszolgálati televízió munkatársa, miután a hvg.hu portálon egy írás úgy fogalmazott róla: "nagy jövő előtt áll, már persze amíg ez a köztévé áll, mert utána sajnos a közmunka marad csak". A hvg.hu a közmédia által félreértett cikkre válaszul azt írta: nem Orsós származását, hanem munkáját kifogásolták,-olvasható a propeller.hu oldalán.

"Azt gondolom, hogy közmunkásként dolgozni nem szégyen. (...)Viszont, ha arra gondolt az újságíró-kolléga, hogy a közmunkások azok csak cigányok lehetnek, (...) akkor ezt kikérem magamnak, mind a magyarországi cigányság nevében, mind a magyar emberek nevében" – fogalmazott Orsós Róbert az M1 esti híradójában. A riporter hozzátette: büszke származására.

 Az online lap válaszában azt írta, nem Orsós Róbert származását, hanem munkáját kifogásolták. Tóta W. Árpád bejegyzésének "megítélésünk szerint egyetlen értelmezése lehetséges: ha – például a jogos népharag miatt – egyszer bezárják a most indított "hírtelevíziót", akkor a szóban forgó kolléga minden valószínűség szerint tényleg kizárólag közmunka után nézhetne – a most mutatott teljesítményével ugyanis riporterként belátható időn belül nem fog máshol megélni" – olvasható a hvg.hu oldalon.
Szerk;Posta S.

Sámsonkertben is jó lesz odafigyelni !


Idén márciusban lépett életbe az új Országos Tűzvédelmi Rendelet, amely szerint ezentúl tilos elégetni a lakott területen keletkezett növényi eredetű hulladékot. Ehelyett a zöldhulladék komposztálására biztat az új rendelet.
Az ingatlan és kiskerttulajdonosok egy része a zöldhulladékot eddig elégette, az új rendelet szerint ezután ez tilos !
Akár milliós nagyságrendű büntetésre is számíthat, aki megszegi a márciusban hatályba lépett új Országos Tűzvédelmi Rendeletet. A szabályozás ezután megtiltja a belterületen keletkező zöldhulladék elégetését, helyette a komposztálást javasolja.
 A rendelet megszegése komoly pénzbírságot vonhat maga után, attól függően, mekkora területen zajlik az égetés és milyen károkat okoz a környezetében. 
A Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, a bírság alapvetően 20-60 ezer forint közt fog alakulni. Amennyiben a tűz átterjed a szomszédos kertekre is – de még tűzoltó bevonása nélkül eloltható –, akkor már 100 ezertől 1 millió forintig is terjedhet a büntetés összege. Ha pedig a tűzoltók segítsége is szükséges, 200 ezer és 3 millió forint közti összeget fizethetnek a szabálysértők.
Barta P.