Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. december 31., szerda


Emlékeztető !

 Sámsonkerti lakosok figyelmébe ! 


A hulladékszállítás 2014. december 25.-én csütörtökön elmarad !
Helyette 2014. december 27.-én szombaton történik a szállítás !

 ----------------------------------

Úgyszintén 2014. december 31.-én csütörtökre eső szállítás elmarad !
Helyette 2015. január 03.-án szombaton pótolja szolgáltató a hulladék elszállítását!

Tájékoztatja a Hajdúsági Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft az érintett lakosságot !
sakema

Hidd el, hogy sokkal jobban jársz így !

De ha nem hiszed bennünket az sem érdekel, ezentúl így lesz és kész! Ha nem tetszik, el lehet menni! Ugye ismerős ez a szöveg? Mintha már mondta volna ezt valaki?

Ez jutott eszembe az alábbi hír kapcsán.
(Mert ugye nálunk már minden "Nemzeti" csak sajnos akik a törvényeket alkotják, azok nem nemzetiek !-a szerk.)
És a hír :Térképeket tettek közzé a megyei matricákkal használható útszakaszokról - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NUSZ) kedden az MTI-vel, miután megjelentek a Magyar Közlönyben az útdíjfizetési rendszer átalakításáról szóló rendeletek.
A közlemény szerint jelentősen csökkennek az autósok úthasználati költségei 2015-től a megyei matricák bevezetésével. 
A matricák megyei területi érvényességéről szolgálnak hasznos információkkal a 2014. december 30-án közzétett térképek. A tárca hangsúlyozza: gyökeres újítást jelent a hazai gyorsforgalmi úthasználatban az autósok költségeit jelentősen csökkentő megyei matrica 2015. január elsejétől történő bevezetése. 
Az új rendszerben segítenek eligazodni a megyei térképek, ezeknek köszönhetően az autósok felmérhetik, mely úthálózati szakaszokon jogosultak egy adott megyei matricát használni. A térképek elérhetők, letölthetők különböző weboldalakon.
A teljes közlemény ezen a linken olvasható!
Így mire az újév első napján, az átmulatott szilveszteri éjszaka után felébredsz, rádöbbensz arra, hogy "sokkal jobban" jártál ! Ennek tudatában kíván neked Boldog Újévet a Nemzeti Kormányunk !
Szerk;Posta S.

2014. december 29., hétfő

Megvan mire kell nagyon sürgősen az útdíj pénz !

Titokban emelték a minisztériumokban dolgozó vezető tisztségviselők fizetését. Így például a külügyi tárca államtitkárának magasabb a bére, mint Szijjártó Péter miniszteré - írja a Blikk bulvárlap.
A kormánytisztviselőkről szóló törvény szerint a helyettes államtitkárok alapilletménye 748 ezer forint havonta. Ezt azonban a miniszter saját hatáskörben legfeljebb 30 százalékkal megemelheti, mely lehetőséggel élt is mindegyik miniszter. A rekordszámú, 99 helyettes államtitkárból 88-nak emeltek a fizetésén, egy fejesnek ez átlagosan kétmillió forint pluszpénzt jelent évente !
Szerk;Posta S.

Nagyon kell a pénz ! Nincs türelmi idő !

 Kurucz Éva -kép; origo
Nem lesz csúszás, így türelmi idő sem: január elsejétől fizetni kell az eddig ingyenes használatú utakon is. A kormányszóvivő szerint az informatikai rendszert még finomhangolják, de elsejétől mindenki megveheti majd a megyei matricákat.
Január elsejére technikailag készen áll a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. arra, hogy a kormány döntése alapján fizetős legyen az M0-s több szakasza, valamint számos települést elkerülő útszakasz, és a fővárosba bevezető autópályák - mondta a kormányszóvivő.

Erről a hirtelen, gyors, fejetlen kapkodásról az alábbi írás jutott eszembe ;

"Magyarországról a nyolcvanas évek óta 242 milliárd dollárnyi magántőkét menekítettek ki a világ különböző adóparadicsomaiba. 
Ezzel hazánk a világon a 12. legtöbb pénzt vesztett állam, megelőzve nálunk sokkal nagyobb és korruptabb hírben álló országokat, például Ukrajnát, Törökországot és Kazahsztánt – állítja egy nemzetközi jelentés. 
A kutatást vezető közgazdász, John Christensen a Heteknek elmondta: szinte példátlan, hogy egy ország a teljes államadósságának két és félszeresét külföldre engedje úgy, hogy abból semmiféle bevétele nem származik. A megdöbbentő adatok arra utalnak, hogy az elmúlt 30 év sorozatos külföldi hitelfelvételei és megszorításai jórészt értelmetlenül történtek."
 A teljes írás ezen a linken olvasható !
Szerk;Posta S.

Hihetetlen, de úgy tűnik a hír igaz !

Svédország megint utcahosszal előzte a "tolerancia" terén a magát haladónak gondoló nyugati országokat. Az egyik iskolájukban már be is tiltották a svéd zászlót! 

Az indok nagyon egyszerű volt: a zászló megsérthet bizonyos etnikai csoportokat. Magyarán a derék svédek el akarták kerülni, hogy az iskolába járó kis Musztafa megrémüljön a svéd zászló láttán egy svédországi iskolában.
Amit a svéd iskolaigazgató tett, az rendkívül "dicséretes és előremutató". Remélhetőleg hamarosan eljön az az idő, amikor minden nemzet zászlaját betiltják. 
A XXI. században elfogadhatatlan, hogy embercsoportokat különböző színes vászondarabokkal akarjanak megkülönböztetni egymástól.
Itt azonban nem szabad megállni, második lépésként be kellene tiltani az országokat megkülönböztető elnevezéseket is. Nevezhetnének minden országot mondjuk simán csak országnak vagy területnek. Nem érdemes megkockáztatni, hogy valaki megijedjen a svéd vagy a magyar szó hallatán.
Végezetül pedig be kellene tiltani az országok saját nyelveit is. Mekkora kirekesztés már, hogy valaki teszem, azt Svédországba utazik, és nem tud szót érteni a helyiekkel, mert azok teljesen elfogadhatatlan módon svédül merészelnek beszélni saját hazájukban. Mit képzelnek ezek?
(A faji különbségeket pedig úgy lehetne a leghatékonyabban áthidalni, ha minden embert befestenének -mondjuk kékre. Így mindenki ugyanolyan lenne, az antiszemitizmus és a  rasszizmus okafogyottá válna. 
Azt mondod tisztelt olvasó, hülyeségeket mondok? Biztos vagy Te ebben? 
Talán ha kritikusan körbenézel "kishazánkban" , rádöbbensz, hogy amit mondok az már talán nem is utópia !-a szerk.  )
Forrás link
Szerk;Posta S.

2014. december 27., szombat

"Elüldözik" Nagyváradról az X-Faktor 5 győztesét

Kép RTL klub
A helyzet annyira eldurvult, hogy az iskolába már vissza sem megy többé, de a városban sincs maradása. De nem csak neki, mert az egész családja azt tervezi, felszámolják ottani életüket, és Budapesten kezdik újra.
"Az osztálytársaim, de még az unokatestvéremék is rossz­indulatú dolgokat terjesztenek rólam. Szerintük teljesen kifordultam önmagamból.
 Azt mondják rólam, sokat képzelek magamról, nagyképű lettem, pedig cseppet sem változtam az elmúlt hónapokban. Olyan vagyok, (legalább is szerinte) mint azelőtt. Nagyon rosszulesik" – mondta  Tóth Andrea, aki utólag azt is elárulta, az osztálytársai már a kezdet kezdetén ellene fordultak. A rosszindulatú pletykák pedig nem maradtak az iskola falain belül, olyannyira, hogy gyorsan eljutottak a szüleihez is.
(Vajon miért van hogy az összes ilyen tehetségkutatót határon túli magyarok nyerik meg vagy kisebbségi esetleg legalább egyik szülő nem magyar ? Már az elején borítékolható volt hogy megint az ilyen versenyzők közül kerül ki a győztes, nem kellett meglepődnünk.-a szerk.)
Blikk forrás.
Szerk;Posta S.