Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. december 5., péntek

Az olvasó véleménye...

Egy alapjaiban minden lényeget összefoglaló megjegyzés érkezett az Olvasónk története a Sámsonkerti szódás üvegekkel... című bejegyzésünkhöz Molnár Lajos olvasónk részéről.
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe akár egyetért az írás valóságtartalmával, akár nem.

Így kezdődik: "Tényleg "fantasztikusak" a Fidesz teljesítményei.  Az ország tényleg egyre jobban teljesít. 
Egyre több a hajléktalan, a lakosság 1/3-a mélyszegénységben él, a középosztály tagjainak jelentős része lecsúszott az alsó részbe, a nyugdíjemelés egyre kevesebb (hivatkozva a rezsicsökkentésre, ami kevesebb, mint a néhai nyugdíjemelés) , a bűnözés sosem látott mértéket öltött, nemzetközi megítélésünk a béka...." a folytatás ITT olvasható !
Véleményeként egy linket is csatol hozzá.
Szerk;Posta S.

2014. december 4., csütörtök

Biztonságosabbá vált a Firefox

A Mozilla kritikus biztonsági javításokat adott ki a Firefox webböngészőhöz. Érdemes odafigyelni arra, hogy a legújabb verzió legyen a számítógépen !

Mint ahogy ahogy  már  korábban sejteni lehetett, a Mozilla a Firefox 34-es verziójának kiadásával veszélyes biztonsági réseket foltozott be. Összesen nyolc sérülékenység megszüntetésére került sor, amelyek közül három kritikus veszélyességi besorolást kapott. 
Ezek a sebezhetőségek azért jelentenek nagy kockázatot, mert teljesen szokványos netes böngészés során, különösebb felhasználói közreműködés nélkül is jogosulatlan kódfuttatást segíthetnek elő. Ehhez a támadóknak mindössze azt kell elérniük, hogy a felhasználó meglátogasson egy speciálisan szerkesztett vagy manipulált weblapot, és máris tetszőleges kódokkal élhetnek vissza. 

A rendellenességet a fejlesztők egész egyszerűen úgy orvosolták, hogy a Mozilla szoftverek esetében alapértelmezésként letiltották egyes események logolását, írja a biztonságportál.hu
Barta P.

2014. december 2., kedd

A "demokrácia" valódi arca...

Varga Viktor nevű "sztár" ismét bebizonyította, hogy az új Btk. 334. paragrafusa, a nemzeti jelképek gyalázásának tilalmáról szóló rendelkezés nem mindenkire vonatkozik. Bizonyítandó az alant látható -ismét szorgosan megtapsolt- nyilvános eseményen letolt nadrágban hencegő egyed számára, akinek ez jelenti a legjelentősebb "önmegvalósítást".
Ismerjük el, ez kell a népnek - egy hozzá hasonló ember show-jában éltethette magát ezzel a jelenettel:
– Varga arról kezdett el beszélni, hogy szíve szerint meztelenül érkezett volna a Kasza show-ba, hiszen mindig meztelen, ha teheti, de sejtette, milyen lenne a fogadtatás – lelkendezett a Bors online oldalán.
Ekkor jegyezte meg neki Kasza, hogy "én adok teret a törekvéseidnek, legyél bátran önmagad, és legnagyobb megdöbbenésemre egy percig sem hezitált: letolta a gatyáját!"


– Nekem tényleg nem fontos ez a dolog, a meztelenség – reagált az esetre Varga, mintha nem is a nemzeti jelkép meggyalázása lett volna cselekedetének mozgatórúgója.
– A meztelenség fogalma is egy hülyeség. Mindenki meztelen, így is születünk. Két üzenetem volt az akcióm­mal. Egy, hogy demokrácia van, így lehet mindenki fején korona, mint ahogyan én is azt viseltem. Kettő,  hogy lássák, jól vagyok, alkotok, koronát, zenéket és mindent, amit lehet, el is adok. (És sajnos ebben a mai aberrált világban szomorú, hogy van is rá vevő...-a szerk)
Szerk;Posta S.

Itt az új "Matolcsi bankó" !

December elsejétől a készpénzforgalomban is megjelenik az új tízezer forintos bankjegy, széles körű elterjedése azonban csak 2015 folyamán várható - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az új bankjegyek mellett a jelenlegi tízezresek is forgalomban maradnak, bevonásukról a jegybank később hoz döntést.


Miért is van szükség a régi lecserélésére? Sok emberben felmerül a kérdés,  talán csak nem azért, hogy Matolcsy György Huba aláírása lehessen rajta?
Természetesen az indok az, hogy a régi tízezer forintos bankót hamisították leginkább.  De vajon hány milliárdba kerül ez nekünk adófizetőknek az új bankók nyomtatása? Erről nincs hír !

Szerk;Posta S.

2014. december 1., hétfő

Szörényi nem vállalja...

...hogy a kormánynak üzent az RTL  X-faktor szombati  adásának díszvendégeként !
"Nem most kívántunk rendszert váltani ezzel a dallal – szögezte le a Blikknek Szörényi Levente. Az Illés-legenda nem érti, miért kellene mindenáron állásfoglalásnak tekinteni, ha elénekelnek egy Illés-dalt, még ha az éppen a Miért hagytuk, hogy így legyen című is." 


„Fenntartom az elmúlt években tett nyilatkozataimat és fenntartom a véleményemet. Elmondtam az elmúlt két évben többször is, hogy a nagypolitikában én drukkolok a jelenleginek. Azt szeretném, ha megoldanák a problémát" – mondta.

A jelenlegi regnáló kormánynak viszont nem drukkol Bródy János, aki csak annyit mondott, hogy örült, hogy ezt a dalt adták elő. A szombati műsorban sokan áthallásosnak értelmezték a fellépő Illés számát. 
A műsor után Bródy a Facebookon is közzétette a dal pár sorát, magyarázat nélkül, amely ugyancsak a sorok közti üzenet verzióját erősíti:
"El ne hidd azt, bárki mondja, hogy ez jó így
El ne hidd, hogy minden rendben, bárki szédít
El ne hidd, hogy megváltoztunk vezényszóra
El ne hidd, hogy nyílik még a sárga rózsa ..."
(Ezt az "áthallást" aztán mindenki értelmezze úgy ahogy jónak látja...-a szerk.)
Forrás;hir24.hu
Szerk;Posta S.

Ahol az apa informatikus...

 - Apu hogyan kerültem én erre a világra?
- Na jó fiam, erre a beszélgetésre előbb utóbb sort kellett keríteni, figyelj így történt: Apukád megismerte anyukádat egy chatszobában, majd találkoztak egy cyberkávézóban és anyukád a WC-n letöltött pár adatot apukád USB kulcsáról. Amikor apukád befejezte a letöltést, észre vette, hogy ezt megelőzően egyetlen tűzfal sem lett feltelepítve.

Ekkor már késő volt CANCEL, ESC gombok nyomkodására, mert a "Biztosan elkezdi a letöltést?" ablak leOK-zása már a Beállítások menüpont alatt ki lett pipálva.
Anyukád antivírus programja régen volt frissítve ezért apukád "blaster-worm" vírusával nem tudott mit kezdeni.
Ekkor megnyomtuk az "Enter" billentyűt és kaptunk egy rendszerüzenetet ezzel a felirattal: "Maradék idő a letöltés befejezéséig 9 hónap...." 
Barta P 

2014. november 30., vasárnap

Érdekességek az "ebola járványról"

"Egy egyetemi professzor állítja, hogy az Ebola egy biológiai fegyver, melyet az Egyesült Államok Afrikában tesztel, és a CDC (Járványügyi Ellenőrző és Megelőző Központ) birtokában volt a vírus szabadalma csaknem fél évtizedig. Miért van az amerikai kormánynak szüksége egy vírus szabadalomra?  A világnak ezt tudnia kell!

Nana Kwame írta:
"Az embereknek a nyugati világban tudniuk kell, hogy mi történik Nyugat-Afrikában.

Egyszerűen hazudnak!! Az 'Ebola' mint vírus nem létezik, és nem 'terjed'. A Vöröskereszt hozta a betegséget 4 bizonyos országba 4 konkrét ok miatt, és csak azokat érinti, akik kezelést és injekciót kaptak a Vöröskereszttől. 
Ezért a libériaiak és a nigériaiak elkezdték kirugdosni a Vöröskeresztet az országaikból, és jelentést tesznek a hírekben az igazságról.

Felvetődik a kérdés, Ha az Ebola valóban emberről emberre terjed, az ellenőrzött védőoltások terjesztése helyett, akkor a CDC és az Egyesült Államok kormánya miért engedi továbbra is a repülőjáratokat ezen országokba és vissza mindenféle szabályozás nélkül, VAGY ÚGY EGYÁLTALÁN?"
A tisztánlátás érdekében érdemes elolvasni.
Barta P.

Így télelején, egy jó hír ...

"17 év után véget ért a TV2 emblematikus műsora, a Napló november 29-én egy búcsúadással köszönt el a nézőktől.
A csatorna közleménye szerint a stáb sem szerette volna folytatni a munkát az adott feltételek mellett. "
Hivatkozás itt.

Vujity Tvrtko a műsor indulása óta részt vett annak elkészítésében szerkesztő-riporterként, majd műsorvezetőként. 
(Így most már soha nem tudjuk meg mi is volt a sapka alatt, bár nem is nagyon érdekes , mert szerintem ez a "sapkás" dolog csak  "én más vagyok mint a többség" szindróma. 
Vannak persze hasonló "kirívó sztárok" jelenleg is. Például  Takács Miklós [Szerinte Nikolas de ha már itt keresi a kenyerét és a magyar nyelvet használja, megtisztelhetné az országot azzal, hogy magyarul használja a nevét. ] ByeAlex, és Little G Weevil (Szabó Gábor) aki szerint ez a stílusjegye  link.
Szerk;Posta S.