Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. december 2., kedd

Itt az új "Matolcsi bankó" !

December elsejétől a készpénzforgalomban is megjelenik az új tízezer forintos bankjegy, széles körű elterjedése azonban csak 2015 folyamán várható - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az új bankjegyek mellett a jelenlegi tízezresek is forgalomban maradnak, bevonásukról a jegybank később hoz döntést.


Miért is van szükség a régi lecserélésére? Sok emberben felmerül a kérdés,  talán csak nem azért, hogy Matolcsy György Huba aláírása lehessen rajta?
Természetesen az indok az, hogy a régi tízezer forintos bankót hamisították leginkább.  De vajon hány milliárdba kerül ez nekünk adófizetőknek az új bankók nyomtatása? Erről nincs hír !

Szerk;Posta S.

2014. december 1., hétfő

Szörényi nem vállalja...

...hogy a kormánynak üzent az RTL  X-faktor szombati  adásának díszvendégeként !
"Nem most kívántunk rendszert váltani ezzel a dallal – szögezte le a Blikknek Szörényi Levente. Az Illés-legenda nem érti, miért kellene mindenáron állásfoglalásnak tekinteni, ha elénekelnek egy Illés-dalt, még ha az éppen a Miért hagytuk, hogy így legyen című is." 


„Fenntartom az elmúlt években tett nyilatkozataimat és fenntartom a véleményemet. Elmondtam az elmúlt két évben többször is, hogy a nagypolitikában én drukkolok a jelenleginek. Azt szeretném, ha megoldanák a problémát" – mondta.

A jelenlegi regnáló kormánynak viszont nem drukkol Bródy János, aki csak annyit mondott, hogy örült, hogy ezt a dalt adták elő. A szombati műsorban sokan áthallásosnak értelmezték a fellépő Illés számát. 
A műsor után Bródy a Facebookon is közzétette a dal pár sorát, magyarázat nélkül, amely ugyancsak a sorok közti üzenet verzióját erősíti:
"El ne hidd azt, bárki mondja, hogy ez jó így
El ne hidd, hogy minden rendben, bárki szédít
El ne hidd, hogy megváltoztunk vezényszóra
El ne hidd, hogy nyílik még a sárga rózsa ..."
(Ezt az "áthallást" aztán mindenki értelmezze úgy ahogy jónak látja...-a szerk.)
Forrás;hir24.hu
Szerk;Posta S.

Ahol az apa informatikus...

 - Apu hogyan kerültem én erre a világra?
- Na jó fiam, erre a beszélgetésre előbb utóbb sort kellett keríteni, figyelj így történt: Apukád megismerte anyukádat egy chatszobában, majd találkoztak egy cyberkávézóban és anyukád a WC-n letöltött pár adatot apukád USB kulcsáról. Amikor apukád befejezte a letöltést, észre vette, hogy ezt megelőzően egyetlen tűzfal sem lett feltelepítve.

Ekkor már késő volt CANCEL, ESC gombok nyomkodására, mert a "Biztosan elkezdi a letöltést?" ablak leOK-zása már a Beállítások menüpont alatt ki lett pipálva.
Anyukád antivírus programja régen volt frissítve ezért apukád "blaster-worm" vírusával nem tudott mit kezdeni.
Ekkor megnyomtuk az "Enter" billentyűt és kaptunk egy rendszerüzenetet ezzel a felirattal: "Maradék idő a letöltés befejezéséig 9 hónap...." 
Barta P 

2014. november 30., vasárnap

Érdekességek az "ebola járványról"

"Egy egyetemi professzor állítja, hogy az Ebola egy biológiai fegyver, melyet az Egyesült Államok Afrikában tesztel, és a CDC (Járványügyi Ellenőrző és Megelőző Központ) birtokában volt a vírus szabadalma csaknem fél évtizedig. Miért van az amerikai kormánynak szüksége egy vírus szabadalomra?  A világnak ezt tudnia kell!

Nana Kwame írta:
"Az embereknek a nyugati világban tudniuk kell, hogy mi történik Nyugat-Afrikában.

Egyszerűen hazudnak!! Az 'Ebola' mint vírus nem létezik, és nem 'terjed'. A Vöröskereszt hozta a betegséget 4 bizonyos országba 4 konkrét ok miatt, és csak azokat érinti, akik kezelést és injekciót kaptak a Vöröskereszttől. 
Ezért a libériaiak és a nigériaiak elkezdték kirugdosni a Vöröskeresztet az országaikból, és jelentést tesznek a hírekben az igazságról.

Felvetődik a kérdés, Ha az Ebola valóban emberről emberre terjed, az ellenőrzött védőoltások terjesztése helyett, akkor a CDC és az Egyesült Államok kormánya miért engedi továbbra is a repülőjáratokat ezen országokba és vissza mindenféle szabályozás nélkül, VAGY ÚGY EGYÁLTALÁN?"
A tisztánlátás érdekében érdemes elolvasni.
Barta P.

Így télelején, egy jó hír ...

"17 év után véget ért a TV2 emblematikus műsora, a Napló november 29-én egy búcsúadással köszönt el a nézőktől.
A csatorna közleménye szerint a stáb sem szerette volna folytatni a munkát az adott feltételek mellett. "
Hivatkozás itt.

Vujity Tvrtko a műsor indulása óta részt vett annak elkészítésében szerkesztő-riporterként, majd műsorvezetőként. 
(Így most már soha nem tudjuk meg mi is volt a sapka alatt, bár nem is nagyon érdekes , mert szerintem ez a "sapkás" dolog csak  "én más vagyok mint a többség" szindróma. 
Vannak persze hasonló "kirívó sztárok" jelenleg is. Például  Takács Miklós [Szerinte Nikolas de ha már itt keresi a kenyerét és a magyar nyelvet használja, megtisztelhetné az országot azzal, hogy magyarul használja a nevét. ] ByeAlex, és Little G Weevil (Szabó Gábor) aki szerint ez a stílusjegye  link.
Szerk;Posta S.

2014. november 28., péntek

Hajdúsámson honlapján olvasható az alábbi tájékoztató...

Bár mintha hallottam volna már ehhez hasonló "tájékoztatót" !  Ismerős ?  


"Tájékoztatással szeretnék élni a lakosság felé a főtéren lévő fák kivágásával kapcsolatban.
A tévhitek elkerülése érdekében a jelenlegi városvezetésnek semmi köze nincs a kialakult helyzethez. Az új képviselő testület megalakult, de testületi ülést még nem tartott és döntéseket sem hozott. A fakivágási munkálatokat Hamza Gábor rendelte meg, a szerződést is ő írta alá 2014.08.12.-én. Szakhatósági engedélyek beszerzésével támasztották alá, hogy a fák baleset- és életveszélyesek. A szerződés szerint kivágásokat a fák vegetációs idején túl, lombhullás után kezdhette meg szerződött vállalkozó.
Az előzőekben leírtak alapján, minden igyekezetünk ellenére, már nem volt lehetőségünk módosításra, és a fák kivágásának megakadályozására."
Antal Szabolcs
polgármester
Szerk;Posta S.

2014. november 27., csütörtök

...legyen meg a Te akaratod...

Különös felhívás: Minden magyar zsidó távozzon Izraelbe! 

Ez az írás olvasható Szőnyi Szilárd tollából a valasz.hu oldalán. Az írás szerint a Facebookon zsidó értelmiségiek hoztak létre zárt csoportot azzal a címmel: Alijázzon a teljes magyar zsidóság !
Az újságíró állítása szerint megkérdezte őket,  hogyan gondolják mindezt ?



A zárt csoport leírása a következő (az elképesztő helyesírási hibákat és elütéseket kénytelen voltam nem kijavítani)-írja Szőnyi:
„A jobbik és az antiszemitizmus előretörése miatt,én pedig azt mondom, izraeben , magyarorszagon es a vilag minden pontjan elo zsido barataimnak es ismeroseimnek , hogy SZAKITSUK MEG A KAPCSOLATOT MAGYARORSZAGGAL ! Tapasztalatbol allithatom nektek ahol nem mocskos zsidoznak, nem kell eltitkolnod a zsidosagodat ! ALIJAZZATOK ! Fogjunk ossze mi magyar zsidok. Olyan idoket elunk amikor lehetosegunk van es kotelesegunk olyan hatalmas dolgot veghez vinni amirol a mi szuleink es nagyszuleink meg csak nem is almodhatak. ALIJAZTASUK MEG A TELJES MAGYAR ZSIDOSAGOT ! Evek ota tehetetlenul nezuk ahogy egyre no es erosodik az antisemitizmus es az izrael elleneseg magyarorszagon. Ma tortenelmi dolgot veghezvive..." ha kíváncsi vagy a teljes írásra itt elolvashatod !
 Szerk;Posta S.

2014. november 26., szerda

Olvasónk története a Sámsonkerti szódás üvegekkel...

"Hunati" rendszeres olvasónk egy érdekes és humoros írást valamint az ehhez kapcsolódó videót küldött magazinunknak. Köszönjük...
Íme:
"...az asszony hétvégén egy "remek" paprikás csirkét főzött abból a mélyhűtött csirke farhátból  amit az önkormányzati választások előtt- egyes pártok nevében- a kortesek osztogattak.
Örök "hála" nekik, mert ebből is látszik hogy "Magyarország jobban teljesít" !
A vasárnapi ebéd után gondoltam jó lenne egy fröccsöt inni abból a "kannás" borból ami még az "áprilisi kampányból" maradt, de nem volt itthon szódavíz. 
Megkértem hát a fiamat, hogy ugyan kocogjon már át a szomszédban lévő kisboltba , amely a mi utcánkban vasárnap is nyitva van, hogy hozzon két üveg szódavizet.
Na itt kezdődött a probléma...ugyanis egyik szóda sem volt hajlandó kijönni az üvegből, amit a mellékelt videó is bizonyít !


Fogtam hát őket és magam vittem vissza az üvegeket a boltba, ahol meglepődve hallgattam a boltos Juliska nénit, aki mondta, hogy a "nemzeti szódagyár" már tud a rasszista, antiszemita, náci szódákról akik nem hajlandók tudomásul venni, hogy a szénsav mennyiségét "alakították" az üvegekben "kétharmad" arányban ! 
Pontosan úgy mint kormányunk a választásokon a kétharmados többséget ! 
Pedig a szódavizeknek is mint mindenki másnak, tudomásul kell venni, hogy a 43% az  kétharmad ! 
De aggodalomra semmi ok, mert már készül rá a törvény,  hogy 43% az bizony mostantól kétharmad és ha a szódák ezt "tagadják" akkor bizony a "tagadásért" akár három év börtönt is kiszabhat rájuk a bíróság !
Így aztán a vasárnapi ebéd után kénytelen voltam "tisztán" meginni a "kannás" boromat, aminek hatására ez az írás született..."
Megosztotta;Posta S.