Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. november 18., kedd

Az egyik így "segít", a másik úgy segít a polgárain...

Magyarországon a kormány legújabb törvényjavaslata azt próbálja megelőzni, hogy a hipermarketek akár a veszteségek bevállalásával is lenyomják az árakat (vagyis az nem buli,hogy valaki olcsóbban vásároljon és ne a méregdrága CBA-ba menjen mert  ugye az a "magyar" ! -a szerk.)

Ugyanakkor New York városa WIFI-re cseréli az utcai telefonokat és amikor megvalósítja a nagyszabású tervet, akkor a tízezer állomásból álló rendszer a világ legnagyobb ingyenes városi hálózata lesz, mely az internetkapcsolat mellett számtalan egyéb szolgáltatást is biztosít majd.  
Például ingyenes belföldi hívásokat,(!) telefontöltőt, illetve egy érintőképernyős információs netkapcsolatot kínálnak.
Ettől függetlenül Magyarország "csakazértis"  jobban teljesít !?
Szerk;Posta S.

2014. november 16., vasárnap

Labdarúgás; Nyert Hajdúsámson


A megyei első osztály 14. fordulójának szombati játéknapján találkozott egymással a tabellát vezető két együttes, s a csatából a Hajdúsámson csapata került ki győztesen.


Hajdúsámson-Sárrétudvari 3-1 (3-1)
 150 néző, vezette: Nagy T. (Nagy L., Pósa Zs.)


Hajdúsámson: Szalánczi Z. – Olajos G. (Hajzer L.), Kubán Z., Papp M., Mertin L., Czibere B., Bartha Z., Csonka K., Szabó B., Molnár Á., Halász Z. Edző: Szegedi Szabolcs.

Sárrétudvari: Kiss B. – Varga L. (Balogh A.), Nagy T., Kiss T. (Vass A.), Kiss Cs., Horváth R., Erős Lá., Balogh R., Füleki B., Erős La., Mező A. (István B.). Edző: Gulyás Gyula.
Gól: Molnár Á., Szabó B., Czibere B., illetve Füleki B.

Szegedi Szabolcs: – "Győzelmünk teljesen megérdemelt, végig mi irányítottuk a rangadót, mindenben felülmúltuk a Sárrétudvarit."
sakema

"Rezsicsökkentés" 2015 január 1 ?

Gyakorlatilag 33% lesz az ÁFA januártól abban az esetben, ha multi cégek nagyáruházaiban vásárolunk. Az igaz, hogy a 27% feletti 6%-ot nem ÁFA-nak, hanem élelmiszerlánc-felügyeleti díjnak nevezik, de az adóteher 33% lesz. Már a 27% is szégyenszemre a legnagyobb áfa volt a világon, ezt most sikerül űberelni a Fideszes kormánynak.
 
A legsúlyosabban a probléma az olcsó termékeket érinti majd, mert különböző termékdíjak fix összege még jobban érzékelhető lesz, mint a drágább termékeknél. 
A kormány megint a mélyszegénységben élőket sújtja a legjobban. 
A 6%-ot elkerülhetjük, ha kisboltban vásárolunk, mert az adó a nagy multikat sújtja a legjobban, de értelemszerűen a kis üzletek drágábban szerzik és adják is a termékeiket, tehát ott sem nyerhetünk sajnos semmit.
 
Olyan termék is lesz a piacon, melyet az új adók és az áfa összesen 40% feletti adóval sújtja majd!
A hir.ma.hu nyomán.
Szerk;Posta S.

2014. november 14., péntek

" Politikai érzékenységet sért ?"...

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága (FeB) november 13-i, csütörtöki ülésén a Csákvár-Vasas mérkőzéssel kapcsolatban a Vasas FC-t, szurkolóinak megbotránkoztató magatartása (más sportszervezet szidalmazása) és politikai érzékenységet sértő (?) magatartása („Vesszen Trianon” rigmus skandálása) miatt 100.000,- forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte. (Link)


" Illyés Gyula szavaival élve: magyar az, akinek fáj Trianon. A labdarúgó-szövetségünknek immáron papírja is van arról, hogy nem magyar, ezt most saját magáról állította ki. A Jobbik ezért felszólítja a Csányi Sándor vezette szervezetet, hogy vegye is le nevéből a „Magyar” szót, mert arra teljesen méltatlanná vált, új rövidítésük pedig legyen csak LSZ! "- írja közleményében Szilágyi György, a Jobbik országgyűlési képviselője.
Szerk; Posta S.

2014. november 13., csütörtök

Az igazi "Csokicső"

sakema

Magyarország (?) ma...

...nem szegénynek való "vidék" ?

Magyarországon, a Fidesz mintha elfeledkezett volna az ország egyharmadáról. Két intézkedés biztosan emelni fogja az élelmiszerárakat, amely a szegényeknek fáj majd a legjobban: az élelmiszerlánc-felügyeleti díj emelése és a fuvarozók költségeinek növekedése.
Ezek miatt az élelmiszerek biztosan drágulni fognak.
Országunkban immár 4 millióan élnek a létminimum alatt. Ezek az emberek sokkal nagyobb mértékben szenvednek egy esetleges élelmiszerár-emeléstől, hiszen szűkös forrásaikból még több megy el alapélelmiszerekre. Jövőre azonban a fentebb említett két intézkedés biztosan drágítani fogja az élelmiszereket: az élelmiszerlánc-felügyeleti díj emelése és a fuvarozók költségeinek növekedése.

Mindezeket árnyékában nézzük még meg a 2010 óta -tervezett- bevezetett adók listáját !
Eredeti írás; link
Szerk;Posta S.

Ez aztán égés...

Vida Ildikó, a NAV elnöke hétfőn bejelentés nélkül felbukkant az amerikai nagykövetségen, hogy André Goodfriend ügyvivőtől megtudja, miért tiltották ki az Egyesült Államokból.
Azt azonban eddig nem tudtuk, a jelenet mennyire komikusan zajlott le: Vida ügyesen elcsípte az éppen sétálni induló Goodfriendet, azonban megszólítani már nem igazán tudta, feltehetően mert nem beszél angolul. (?)

youtube forrás
Mivel a Hír TV töröltette a Youtubról a videót de itt még nézhető! 

 Frissités ! A Hír TV közzétette a teljes vágatlan videót,amely itt megnézhető !

A Hír TV felvételén jól hallható, hogy tolmácsot kér, de ezt a funkciót aztán a segítőkész riporter töltötte be. 
És Ő a NEMZETI ADÓ -ÉS VÁMHIVATAL első embere ! Mi kell ahhoz, hogy valaki NAV-elnök lehessen? Ha Vidának van angol nyelvvizsgája, akkor miért nem tud angolul? Ez azért álkérdés, mert ma már mindenki tudja, hogy Vida Ildikó politikai kapcsolatainak, nem pedig szaktudásának  köszönhetően lett NAV-elnök.

 Szerk;Posta S.