Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2014. október 21., kedd

Hajdúsámsoni embercsempész rendőrkézen !

A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást két férfi ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint egy hajdúsámsoni lakos 2014. október 16-án 20 óra körüli időben Debrecenből egy személygépkocsival négy afgán állampolgárt akart illegálisan Nyugat-Európába juttatni. A Felderítő Osztály munkatársai értesítették kollégáikat, így Letenyénél 1 óra 30 perc körül az államhatár közvetlen közelében a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság beosztottjai ellenőrzés alá vonták a gépkocsi sofőrjét, B. Tibort és utasait, akiket elfogtak és a Nagykanizsai Rendőrkapitányságra előállítottak. A rendőrök gyanúsítottként kihallgatták őket.

A megalapozott gyanú szerint a 44 éves B. Tibort egy szerb állampolgár bízta meg a külföldiek illegális utaztatásával. A megbízó férfit 2014. október 17-én 13 óra 30 perc körüli időben Debrecenben a Csapó utcán a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő és Vizsgálati Osztály munkatársai elfogták és előállították a megyei rendőr-főkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki a 42 éves férfit. Forrás; Haon.
Barta P.

Hajrá Magyarország !

Mindig azt gondoljuk, hogy Győzike már nemigen tud meglepni bennünket, és újra meg újra kiderül, tévedtünk. Ugyanis a Gáspár család "legműveltebb tagja" ismét megvillantotta lexikális tudásának egyik gyöngyszemét.


Siófokon járva Karinthy Frigyes szobrát látták meg barátaival, akiknek Győző bemutatta az alkotást. "Karinthy Frigyes egy híres-neves színész volt" - mondta meg a tutit az Édes Élet szereplője, aki a kamerák előtt azt is bevallotta, ő valójában "Frigyes bácsin" nevelkedett.
Ezt mondjuk eddig valóban jól sikerült titkolnia; viszont erről az irodalmi (bocsánat, színházi?) eszmefuttatástól már volt egy még csodálatosabb villantása is, amikor is Győző és testvére Rómeó és Júlia sírját szerették volna meglátogatni, miközben Zsolti határozottan emlékezett rá, hogy Picasso írta a világ legismertebb szerelmi történetét.

No de vissza a jelenbe, ahol - csak hogy teljes legyen az élmény - még azt is megtudhatjuk, hogy a rézből készült szobrot "2 kilóér" is le tudná adni Győző barátja.
(Ahogy látszik "sikeres" volt a több százmilliárd forint befektetése a felzárkóztatási programba. Csak így tovább !-a szerk. Posta S.)

Megmenekült az emberiség...

...négy napra !

A négynapos ünnep során az RTL nemcsak a Dél-Afrikában dolgozó százfős stábot pihenteti, több műsorát is szünetelteti, így 23-án és 24-én nem lesz sem Barátok közt, sem Éjjel-nappal Budapest, helyettük akció- és kalandfilmeket ad majd a csatorna. 
Ilyesmi történik a TV2-n is, eltűnnek a megszokott, esti műsorok, a Tények után filmek lesznek adásban. A megszokott műsorrend október 27-én áll be, akkor jönnek újra a celebek (köztük Bárdos András, Baukó „VV" Éva és Aleska Diamond), és a TV2-n is visszatér a Jóban Rosszban, a Bumm vagy a Családi titkok.  
(Vajon van-e párhuzam a TV nézők szellemi szintje és a választási eredmények között?-a kérdés csak kültői. Tisztelet -és elnézést kérek azoktól a tv nézőktől- akiknek más az érdeklődési körük, mint Győzike, vagy Baukó „VV" Éva és "celeb" társai !-a szerk. )
Szerk;Posta S.

2014. október 18., szombat

Az igazi "éjjel-nappal budapest"

A 12. másodpercnél a hátul álló "enyhénbarna picit ittas" vásárló leemel a polcról egy dobozos sörnek tűnő árút és nagy elterelő duma mellet elrejti a nadrágjában -ahogy az térfigyelő videón ugyan hang nélkül- de jól látszik. Az eladó nyugodtan kiszolgálja a előtte álló vevőt, majd beindul a számonkérés...
A videó csak erős idegzetűeknek ajánlott !

Youtube forrás
Szerk;Posta S.

2014. október 17., péntek

Ön miből él ?

Nagyszabású adatfelvétel kezdődik hétfőn Magyarországon; az Európai Központi Bank által koordinált, egész Európára kiterjedő felmérésben a háztartások megélhetéséről és pénzügyi helyzetéről gyűjtenek információkat.

 A „Miből élünk?” fantázianevű kutatás során 167 településen összesen 18 ezer háztartást kérdeznek meg október 20. és december 7. között. A megkeresettek választhatnak, hogy a kérdőívet személyes interjúval - azaz a kérdezőbiztosnak válaszolva - vagy az interneten töltik ki.
A válaszadás önkéntes, a felmérés névtelen. A válaszadók 1000 forint értékű étkezési utalványt kapnak, emellett tíz táblagépet sorsolnak ki azok között, akik az interneten töltik ki a kérdőívet.
Az adatfelvétellel a háztartások gazdálkodási egyensúlyát próbálják feltárni. Pl-ul hogy az éves bruttó jövedelem átlagosan 38 ezer euró volt Európában! (Magyarországon 2012-ben 1 235 000 forint, mintegy 4 ezer euró)!
A forráshírt  részletes itt olvashatod.
Barta P.

Még mindig a választásokról...

...Gondolom ez még pár hétig így lesz, aztán az emberek lassan beletörődnek a megváltozhatatlanba, mondván igaz a  közmondás, hogy széllel szemben nem lehet... De gondolom az a népi megfigyelés is igaz, hogy a jegenyefák nem nőnek az égig !
Viszont két érdekes hozzászólást olvastam a Városatyák honlapján ami így is, úgy is gondolkodóba ejtett !

Az egyik:


Vajon milyen változásra gondolt a "tisztelt" hozzászóló? Talán csak nem arra, amit a miniszterelnök is mondott, hogy folytatjuk... ? De mit is ? Talán a trafik, kaszinó, esetleg az ital koncessziók ismételt újraosztását... ? Mert ha nem arra akkor rendben is lenne, mármint Sámsonkert fejlődésének folytatása, mert ami az elmúlt négy évben volt az bizony hagy kívánnivalót maga után...

És a másik:

Hogy ebben a hozzászólásban mire is gondolt a kommentelő az nem lehet tudni, mert ugye az emberek már csak ilyenek sok mindent mondanak -például a választás napi bolti "folyószámlákról"-, ami persze csak "szóbeszéd" és nem bizonyítható, de az aranyigazság , "hogy nem zörög a haraszt"... ahogy a régi öregjeink mondanák!
(Szerintem az embereknek csak arról járhat el a szája ami megtörtént velük, mert  valótlansággal, meg nem történt dolgokkal zsarolni, fenyegetni valakit nagyon nehezen lehet! Vagy esetleg titoktartást fogadtak és nem tartják be?  Akkor viszont történni kellett valaminek, aminek nem kéne, hogy nyilvánosságra kerüljön ! Talán egyszer megtudjuk...-a szerk.)
Szerk;Posta S.

2014. október 16., csütörtök

Ők el mentek szavazni

Elképesztő felvétel található az interneten !

Youtube forrás
A Füzesabonyi Városi Televízió az önkormányzati választás napján a szavazókörből távozókat kérdezte meg arról, miért úgy döntöttek, ahogy. -írja a világszám...
Barta P.

"Farkasréti" temető

T. Gábor olvasónk ismét egy érdekes gondolatsorral gazdagította magazinunkat, melyet most itt megosztunk.  Köszönjük.
 "Farkasréti" temető!

"Gyönyörű, szép, beszélő név. Mára hatalmassá, 93 ezer négyzetkilométeresre nőtt. Régen Magyarország volt a neve. Európa telekkönyvében még így szerepel, de már csak idő kérdése, hogy ez az elgazosodott, tönkrement, dúvadak által birtokolt területet végképp birtokba vegye az enyészet- és a meg nemnevezhető hatalom !
Helyénél és helyzeténél fogva, (két világ határán, mindkettő szélén, mindegyiknek „szemétlerakó helye lett). 

Hódították ájtatos papok, páncélos lovagok kíséretével, hogy békességgel tűrje a maga kirablását. Dúlták kutyafejű tatárok, akik legalább becsületesen, tettüket felvállalva igyekeztek el és kipusztítani őket. Aztán a török jött, aki a lelkét szintén békén hagyta, csak javait, vérét szívta a pióca szívósságával. 
Ember embernek farkasa lett, és farkasok rétje a Kárpátok gödre. Farkasok fészke a folyóparti fűzfa odúja, a homokháti düledező viskó, a kőtemplom, és az urak kőháza. Ezek lakója mind a mezei pocok húsából, szorgalmából él, hízik, gazdagodik! 
Még azzal sem törődik, hogy a pocok végképp ki ne pusztuljon. Inkább nézi a pocok népség szűkösségét, pusztulását, mert tudja, ha a pocok elszaporodnék, elpusztítaná őt, nyomorúságának okozóját!
Ezek az emberfarkasok a farkasnál is farkasabbak. A négylábú farkas beéri annyival, amennyit felfal. Önzésének egyetlen korlátja van. Nem bír felhalmozni, nincs palotára, autóra igénye.  
Pedig ha tudnák, ha éreznék, hogy a "mindent és mindenkit" felfalása után egymást kell felfalniuk. A nagyobbaknak, az erősebbeknek a gyengébbeket, a pockok kihalása után!
Mert már meg okosodék a pocok. Ő még elkínlódik a pocok sorsában, de gyermeket nem vállal, farkasok prédájának! Minek is, hisz magának sincs mit ennie maholnap! Így hát döntött a pocok!  Jöjjön aminek jönnie kell...egy -talán- jobbkor !"
Szerk;Posta S.