Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2013. december 15., vasárnap

Politikusainknak...

"Hiába akasztunk csengős hámot a szamár nyakába,a füle elárulja,hogy nem ló."
Magyarország jobban teljesít !?

Barta P.

Magyarország mégsem teljesít jobban ?


A vásárlóerő-egységben (PPS) számított, egy főre eső GDP az EU 28 tagállamában széles sávban, 263 és 47 százaléka között szóródott 2012-ben. Magyarország az uniós átlag alatt, annak 67 százalékán állt, ami megegyezik a 2011-es szinttel.

Az egy főre eső vásárlóegységen kifejezett AIC a 28 tagállam esetében 28 és 138 százalék között szóródott 2012-ben. A legjobb érték itt is Luxembourgé, míg a legrosszabb Bulgáriáé és Romániáé.
Magyarországon a vásárlóerő-egységben számított, egy főre jutó GDP az EU átlagának 67 százaléka volt tavaly, míg az egy főre eső tényleges egyéni fogyasztás 63 százalékon állt. Mindkét érték megegyezik a 2011-es szinttel!

 Az egy főre eső GDP és az egy főre eső AIC PPS-en számolva.
Forrás: Eurostat  
Részletesen; napi.hu
Szerk;Posta S.

Az X faktor döntőjének apropóján,kommentár nélkül.


2013. december 14., szombat

Dokumentum bizonyítja...

...állított le vizsgálatot a NAV?-olvasható a vs.hu oldalán.

Igazolva látja teóriáját Horváth András. Az Átlátszó.hu asztalán ugyanis landolt egy beszámoló, amely a kiemelt adózók osztályának 2010 negyedik negyedévének munkáját összegzi. 
Ebből kiderül, a revizorok több esetben kértek kapcsolódó vizsgálatokat, mert egyes cégek gyanúsak voltak számukra, ám nyolc kérelmet megtagadtak az arra jogosultak. Hármat az adóhivatal elnöke (ekkor már az Orbán-kormány által kinevezett Vida Ildikó) utasított el, öt vizsgálatot pedig helyi szinten állítottak le. 

A beszámoló szerint mindez azonban nem járt adatvesztéssel, mert az információkat megküldték a területi adóigazgatóságoknak. Az áfacsalási botrányt kirobbantó Horváth András maga is amellett kardoskodik, hogy minden jelzés ellenére a legfelsőbb szinteken elzárkóznak a kiemelt adózók, körükben is elsősorban a legnagyobb áruházláncok vizsgálatától.
Pedig Horváth szerint ők nyelik le az évi ezermilliárdnyi elcsalt áfa legnagyobb részét. Logikus az érvelése: ők diktálnak olyan árat, amelyet csak adócsalással lehet elérni. Az adóellenőrzési szakértő szerint a 27 százalékos általános forgalmi adó megfizetése helyett hazai és külföldi cégek láncolata dolgozik azon, hogy olcsóbban kerüljenek az áruk a polcokra. 
Horváth úgy kalkulál, hogy a 27 százalékból egy-két százalékpontot vesznek le az adót eltüntető kishalak, a többi pedig a részben multinacionális, részben magyar üzletláncoknál marad.

Hogyan is működik ez ?

Kövessünk végig egy fiktív üveg étolaj útját

Magyar termelő előállítja 90 forintért az étolaj literjét, majd azt 100 forint + 27 forint áfáért továbbadja a nagykereskedőnek. Nagykereskedő szabályos módon visszaigényli a 27 forint áfát – gyártó azt látja, a nagykereskedő tisztességesen működik. Most ismét a nagykereskedő jön, aki 101 forintért eladja Szlovákiába az olajat. Lévén ez EU-n belüli üzlet, áfát ekkor nem számítanak fel. Az áru azonban nem parkol sokáig – gyakran persze nem is mozog, csak papíron. Szlovák cég 102 forintért gyorsan eladja az olaj literjét a magyar „Csaló Kft.”-nek, az áru visszajön az országba, szintén áfa nélkül. 
Vigyázat, most jön a csalás! 
Csaló Kft. tovább adja az olajat a kettes számú nagykereskedőnek 103 forintért, a számlát 81 forint +22 forint áfáról állítja ki. „Csalónak” ezt az áfát be kéne fizetnie a költségvetésbe, ám mielőtt ezt megtenné, nyomtalanul eltűnik. Nagykereskedő a 103 forint – immár bruttó áron – beszerzett olajt így 82 forint + 22 forint áfáért eladta a kiskereskedőnek, a forgalmi adót pedig mindketten szabályosan visszaigényelhetik.
Ugye milyen egyszerű ?

Szerk;Posta S

2013. december 11., szerda

Karácsonyi ajándék! Bővül Debrecenben a menekülttábor !

Mintegy 440 millió forintos sürgősségi támogatást nyújt az Európai Bizottság Magyarországnak a menekültek és menedékkérők számának ugrásszerű növekedésével járó terhek enyhítésére - közölte a Belügyminisztérium. 
Míg tavaly mintegy 2100 menedékkérőt regisztráltak itthon, addig az idén az év végére ez a szám elérheti a 20 ezret is. (!) A magyar menekültügyi rendszernek rendkívüli terhet jelent ilyen nagyszámú menedékkérő elszállásolása, ellátása, valamint menedékjogi kérelmének elbírálása. Hazánk sürgősségi igénnyel fordult az Európai Bizottsághoz.

Az EB - küldöttségének magyarországi látogatása után - november 29-én elfogadta a kérelmet, így a terhek enyhítése, illetve az elhasznált készletek pótlása érdekében az 2013. október 1. és 2014. március 31. közötti időszakra több mint 440 millió forintos sürgősségi támogatást nyújt Magyarországnak az Európai Menekültügyi Alapból. (Mindent ad az EB csak nehogy véletlenül még hozzájuk kerüljenek ezek az "egyedek",szenvedjen vele a  magyar lakosság ,sőt ugye még munkahelyeket is generál! Na de milyen áron?-a szerk)

Új munkatársakat vesznek fel, emellett Bicskén és Vámosszabadiban felújítják a leromlott állapotú közös helyiségeket. Debrecenben férőhelyeket alakítanak ki,(?) továbbá valamennyi befogadó intézményben készletpótlásra is jut az összegből.
Szerk;Posta S.

2013. december 10., kedd

És egyáltalán mi is pontosan az áfa?

Horváth András néhány héttel ezelőtti színre lépése nagy port kavart, sejthető volt, ahogyan az is, hogy pártok, civil szervezetek és a teljes sajtó ráugrik majd a témára.


Nézzük meg egy egyszerű példával hogyan is működik az áfa?

Az áfa rendszer lényege, hogy a láncban mindenki csak azután fizet, amennyivel a termék értékét növelte, de az adót egyben tovább is hárítja a lánc következő tagjára, így a végén a fogyasztó állja a számlát. Számoljunk most a követhetőség kedvéért 10 százalékos kulccsal. Egy favágó kivágja a fát és el akarja adni 100 forintért.
Amikor eladja az asztalosnak, befizet utána 10 forint adót, amit egyből át is hárít. Vagyis az asztalos 110 forintért jut a fához. Ha ő azt megmunkálja és eladja, például polcot készít belőle - ami mondjuk még 100 forintot dob az áron - jogosult a felszámított adóból levonni a korábban a favágónak kifizetett adó összegét. Az államnak csak a különbözetet kell befizetnie, vagyis 10 forintot a hozzáadott érték után, amit viszont egyből tovább is hárít a lánc következő tagjára.
A bútorboltos így már 220 forintért vásárolja meg a polcot az asztalostól, ebből 20 forint az adó. Tegyük fel, hogy az ő tevékenysége 200 forintot dob az áron.
A 10 százalékos áfát csak ezután kell befizetnie, a már befizetett adót levonhatja a bevallásában. Az áfa végül a végső fogyasztó zsebét terheli, aki 440 forintért veszi meg a polcot.
Mivel ő már nem értékesíti tovább a terméket, így visszaigényelni sem tudja az adót, vásárlásával 40 forintot fizetett az államnak.
Csakhogy az élet nem működik olyan szépen, mint ez az egyszerű példa, az áfával nagyjából egyidős az áfacsalás. Amíg nem 10 százalék az adó, - mint példánkban - hanem 27, addig megéri kockáztatni a bűnözőknek. (Így már érthető miért érdemes elcsalni az áfát.-a szerk. ) Itt olvasható a teljes írás.
Barta P.

2013. december 9., hétfő

Bajban a nyugdíjrendszer! 84 milliárd hiányzik a kasszákból !

A 84 milliárdos állami elvonás hiányzik a kasszákból !
A Független Pénztárszövetség várakozásai szerint a kasszák bevétele idén alig éri el a 120 milliárd forintot, ami a tavalyi adóteher növeléssel áll összefüggésben. A munkáltatók nem tudták növelni a kifizethető keretet, így ebből fizették ki az adót és rövidítették meg egyúttal a munkavállalók juttatásait.
Az amúgy a dolgozónként jellemzően 3-4 ezer forintos munkáltatói tagdíjak után a kormány az elmúlt négy évben jelentős, 84 milliárd forintos adóbevételt realizált. 
Másik oldalról ez a 84 milliárd forint az a forráskivonás, ami már most hiányzik az egészségügyből, és majd hiányozni fog a nyugdíjrendszer finanszírozásából, arról nem is beszélve, hogy a széles nyilvánosság számára nem ismert, a költségvetés milyen célra és hogyan használta fel ezeket az adóforintokat.?
 Akkor nézzünk utána az interneten hogy hol is van ez a pénz...? Nem is kell nagyon keresgélni !


"Ukrán nyugdíjasok tömegesen lépik át a magyar határt  (Itt olvashatod ! )
Sokan el sem hitték azt, amikor elsőként írtunk arról, hogy import nyugdíjasok viszik a magyar TB kasszát. 

Az tény, hogy ukrán időskorúak jönnek naponta százával a magyar nyugdíjakért. Ha már viszont ideruccantak, akkor a hasznost a kellemessel is összekötik, és egyúttal elintézik, hogy az ingyenes magyar egészségügyi ellátást is igénybe vegyék, mert megérdemlik,vagy mert nekik az jár?
Igen, jár !....mert van egy "egyezmény" amely 1962. december 20. napján köttetett és mind a mai napig érvényben van ! (Szinte hihetetlen, de le van írva és mindenki maga döntse el mennyi az igazság tartalma !-a szerk. ) A világ leggazdagabb országa a miénk! 
Szerk;Posta S.

Közérdekű hír !

Értesítjük Hajdúsámson-Sámsonkert és Hajdúsámson-Martinka Tisztelt lakosságát és a jogi személyeket, hogy 2013. december 26-án (csütörtökön) a hulladékszállítás az ünnepre való tekintettel elmarad!
Helyette: 2013. december 29-én vasárnap történik a hulladékszállítás.
A megszokott helyen az elszállítani kívánt hulladékot kérjük reggel 6 óráig helyezzék ki.
 Hajdúsági Hulladékgazdálkodási Kft.