Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2013. augusztus 4., vasárnap

Egy korszak ismét lezárult.

Elnémult a frekvencia, nem frissül a honlap,elhallgatott a Rádió Max !


A Rádió Max Facebook-oldalán tette közzé a hírt pénteken: "A Rádió Max műsorszolgáltatási szerződése lejárt, amelyet a Médiatanács nem hosszabbított meg. Újabb ideiglenes hosszabbításra sem kaptunk lehetőséget, így több mint hét év után, augusztus 1-jén 11.38 perckor nem kis szívfájdalommal lekapcsoltuk az adót, hogy ne kövessünk el jogsértést. 2 668 napon keresztül voltunk az éterben. 
Köszönjük mindenkinek az elmúlt éveket, a sok szép pillanatot és emléket! A frekvenciát a későbbiekben pályáztatják, és akkor jövünk újra!!!" – írják.
Szerk;Barta P.

2013. augusztus 3., szombat

Valóban halálút a 471-es főút?


 Kép:haon
Egy érdekes írás olvasható a Haon honlapján,amelyben Tasó László nyíradonyi polgármester, országgyűlési képviselő és immár frissen kinevezett megyei útügyi biztos nyilatkozik a Naplónak.
A képviselő elmondja,hogy a konzultációkat követően, 30 napon belül elkészül a hajdú-bihari útfelújítások sürgősségi listája, amelyen a 471-es főútnak is természetesen ott a helye.
Tasó László nem érti, miért nem készültek még el a kiviteli tervek, hiszen, mint mondta, Orbán Viktor és Lázár János tavaly ősszel személyesen neki ígérte meg, hogy 2,5 milliárd forintot különítenek el a tervekre!
Hamza Gábor Hajdúsámsoni polgármester úgy emlékszik, hogy a 471-es főút ügye már az 1994-es (!) választásokon is kampánytéma volt, tehát közel húsz éves problémáról van szó.
 A hajdúsámsoni lakosok már a ’90-es évek közepén azért szerveztek félpályás forgalomlassító demonstrációkat a 471-es főút Debrecen-Hajdúsámson közötti szakaszán, mert feltűnően megszaporodott a halálos balesetek száma. Hamza Gábor polgármester azt mondja, ebben az ügyben azóta se történt semmi.

(Szeretném Hamza polgármester úr nyilatkozatát kiegészíteni annyival,hogy'96-ban valóban volt egy félpályás forgalomlassító demonstráció amely nemcsak a megszaporodott halálesetek miatt volt,hanem főleg a Hajdúsámsont elkerülő út megépítése miatt,amivel természetesen a balesetek száma is csökkenne.  [ Hivatkozás]
Annak idején fel is röppent a hír,hogy ez a szakasz-amely sámsonkertnél kezdődött volna és elkerülte volna Hajdúsámsont- megépítése az átmenő forgalom drasztikus csökkenésével több vállalkozás érdekeit sértette volna és a háttérben megindult  lobbizás az elkerülő út ellen.
Ez viszont csak feltételezés volt, senki nem tudta bizonyítani de egy biztos, hogy az elkerülő út azóta sem épült meg és valóban  ebben az ügyben azóta sem történt semmi előre haladás.-a szerk .  )
Szerk;Posta Sándor.

2013. augusztus 2., péntek

A feket hattyú ehető...

"Valószínű, hogy megették azokat a különleges, fekete hattyúkat, amelyeket a miskolctapolcai csónakázó tóról loptak el "idegenek". "


 
Posta S.

Megszűnt a timföldgyártás Ajkán.

A Magyar Alumínium (Mal) Zrt. július végén befejezte a bauxitfeldolgozást, amivel egy hét évtizeden keresztül végzett technológia szűnt meg Ajkán.



Szegőné Kemerle Judit felszámolóbiztos azt mondta, a végleges technológiai lépésre akkor került sor, amikor birtokában voltak annak a szerződésnek, aminek köszönhetően az ajkai gyár timföld- és hidrátalapanyag-igénye középtávon biztosítottá vált. Hozzátette, a felszámolási eljárás célja, hogy annak végén egy vonzó, gazdaságosan működő, más számára is értékes vállalatot alakítsanak ki. Ma úgy látszik, az ajkai gyár a jövőben évi 9-10 ezer tonna piacképes késztermék kibocsátására lehet képes. (Forrás hír )
(Egy érdekes cikk olvasható ITT, amely azt feszegeti,hogy hová is került több évtizeden keresztül a hazai bauxitban rejlő értékes titán ! )
Barta P.

2013. augusztus 1., csütörtök

Januártól jön az INTERNET cenzúra !

A jövő év elejétől működésbe léphet az a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által üzemeltetett internetes feketelista, mely alapján a Magyarországon működő internetszolgáltatóknak kötelezően blokkolni kell a jogsértőnek ítélt tartalmakat. (És ezt vajon ki dönti majd el?-a szerk.)


A Központi Elektronikus Hozzáférhetetlenné Tételi Határozati Adatbázishoz, vagyis a KEHTA-hoz minden internetszolgáltatónak csatlakoznia kell, és a bíróság vagy hatóság által elrendelt tiltásokat azonnali hatállyal (?) életbe kell léptetnie.
A KEHTA eredetileg július 1-jén állt volna élesbe elsősorban azzal a céllal, hogy az interneten megjelenő faj-, vallási, felekezeti, nemi, illetve szexuális orinetáció alapján magánszemélyek vagy csoportok sérelmét megvalósító jogsértő, valamint különösen gyermekeket szexuálisan vagy egyéb módon zaklató, illetve gyermekpornográfiát ábrázoló internetes tartalmakat kiszűrje.
Az adatbázis alapján a bíróságok, valamint a törvényben meghatározott hatóság egységes módon, elektronikus úton tudja tájékoztatni a szolgáltatókat ezekről a jogsértő esetekről, az internethozzáférést biztosító cégek ezt követően különböző módokon, domain név, IP-elérés, vagy portszám alapján le tudják tiltani az ominózus tartalmakat.
(...) "Az új jogintézmény január 1-i bevezetése után  nincs tovább apelláta, így az a szolgáltató, mely a hatóság által üzemeltetett, ugyanakkor nem hatósági nyilvántartásnak számító (Ezt hogyan is kell értelmezni?-érdekes!) KEHTA-ban szereplő feketelistát nem emeli át saját rendszerébe, rendbírságot kaphat.  A KEHTA-hoz a kapcsolódást a hatóság az Adatkapun keresztül biztosítja, a rendszert minden szolgáltatónál Ügyfélkapu-regisztrációval rendelkező, kijelölt kapcsolattartók működtetik majd !" -folytatás  ITT !
Szerk;Posta S.

2013. július 31., szerda

Közeledik a Windows XP halála.

Amennyiben a Windows Vista egy kicsit nagyobb sikernek örvendett volna, akkor a Windows XP-t talán már évekkel ezelőtt örökre elfelejtettük volna. 
A Microsoft következő operációs rendszere ezzel szemben igazán remekül sikeredett, a Windows 8 pedig bár megváltást nem hozott, jól terjeszti ki a 7-es tudását. 
Az üzleti szektorban egyre inkább az figyelhető meg, hogy a Windows XP helyét átveszi a Windows 7. A Digitimes szerint, a Windows XP halálával a következő hónapokban virágzásnak indul az üzleti PC-s piac. Az XP bár sokáig kitartott, mára inkább akadállyá vált, ami visszafogja a fejlesztéseket is. Az üzleti szektorban legalább 2 éve nem volt komolyabb hardverfrissítés sem. -olvasható az  Digitimes honlapján.




 

Posta S

Polgármesteri (vágy) álmok.

A Parlament nyár elején döntött arról, hogy az állam a települések fennmaradó adósságát is konszolidálja, amennyiben a bank vállalja azt, hogy a még meglévő adósság hét százalékát a központi költségvetésbe befizeti. Hajdúsámson polgármestere erre a lehetőségre úgy reagált, hogy a 800 éves településük életében példátlan, hogy (ha sikerül a bankokkal megegyezni) hitel nélkül fussanak neki a következő esztendőnek.-olvasható a haon.hu oldalán


(Ahogy az idős sámsoni emberek mondanák " ez a szép sommás összeg -945 683 322 forint- hová kerülése is megérne egy misét !"-a szerk. )
Szerk:Barta P.

Megkezdődött ! Ma 12.30-kor ...

...a digitális átállás!   (Másra gondoltál? Rossz aki rosszra gondol.) 

Az ország kb. egyharmadán szűnik meg ma az analóg televíziós jeltovábbítás : Kabhegy, Budapest, Szentes és Szeged környékén. A maradék analóg adók még a lekapcsolásra kerülő területek jó részén október 31-ig, a végleges lekapcsolásig  fognak sugározni.  
Haladni kell a korral...

 Posta S.