Egy 29 éves hajdúsámsoni férfi fenyegette meg bombával szerdán a Keletterv Kft-t.
Barátnőjének szeretett volna időt nyerni, aki azonban így is átment a
vizsgán.
Két nappal a bombariadót követően, pénteken reggel a rendőrök
elkapták a telefonálót, majd a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki. A
29 éves férfi beismerő vallomásában elmondta, hogy azért jelentett be
bombariadót, mert úgy tudta, hogy a barátnője az Arany János utcai
irodaházban vizsgázik, és szeretett volna neki egy kis időt nyerni a
felkészüléshez. Mint később kiderült a barátnő egy másik épületben
sikeres vizsgát tett.
Az eljárást a Debreceni Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya Sz. Attila
29 éves hajdúsámsoni gyanúsítottal szemben közveszéllyel fenyegetés
bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja le.
Hivatkozás: dehir.hu
Szerk:Barta P.
2013. május 17., péntek
"Csóró" Gerendás !
"Nagy visszhangot váltott ki Gerendás Péter nyílt levele, amelyben azt
írta, anyagi okok miatt elhagyja Magyarországot. A művész drámai
írásának ellentmond, hogy Budapesten egy többmilliós Lexus volánja
mögött kaptuk lencsevégre...
(Kép;BorsOnline)
Csúnyán leégett Gerendás Péter. Az ötvenhét éves művész Székhelyi
Józseffel közös zenés előadására készült szerda este, ami – nincs mit
szépíteni – megbukott.
Munkatársaink is kíváncsiak voltak a Közérzeti napló című műsorra, de
a nyolc órára hirdetett kezdés után negyedórával az intézmény vezetője
közölte velük, hogy a programot törölték. Nem érti, miért, de
gyakorlatilag senki nem vett a 2300 forintos jegyekből, amit alátámaszt,
hogy a személyzeten kívül kollégáink sem nagyon találkoztak senkivel.
Úgy tudjuk, a színházban – mely hatvan személy befogadására alkalmas –
hasonló eset még nem igazán fordult elő. Sőt, gyakorlatilag telt házzal
futnak meghirdetett estjeik. A művészek is tisztában lehettek ezzel,
hisz kínosnak érezvén a szituációt, azonnal távoztak a helyszínről.
Ám munkatársainknak az utolsó pillanatban még sikerült elcsípniük az
utcán zavartan toporgó Gerendást. Sajnos a beszélgetés közléséhez nem
járult hozzá, de láthatóan feszengett a helyzet miatt, aminek okát talán
ő maga sem értette.
A kilencgyerekes (?) művész egyébként húsvétkor került az érdeklődés
középpontjába, amikor közösségi oldalán nyílt levélben vallott sanyarú
életkörülményeiről, egyúttal bejelentve, hogy külföldre távozik"...olvasható a BorsOnline oldalán.
Posta S.2013. május 16., csütörtök
Az orosz medve nem szereti ha...
...a bajszát piszkálják. A medve meg nem játék!
A Győzelem Napja 2013.05.09.-én Moszkva Vörös tér!
(A katonai parádé,részlet)
(Érdekesség a járművek oldalán a vörös csillag -ami ugye nálunk önkényuralmi jelkép!?
-a szerk.)
Posta S.
Védekezz a traffipax ellen !
Sokan nincsenek tisztában vele, hogy Magyarországon nem tilos a
traffipaxokat előjelző radar- és lézerdetektorok használata. A
minisztérium szerint akár még szabályosabban is vezethet tőle az autós!
Ismeretlen utakon könnyebben szaladhat bele - még az egyébként
szabálytisztelő - autós is egy bírságba, egy-egy megbúvó 40-es, 30-as
tábla miatt. Ám fel lehet készülni az ilyen esetekre is, hiszen
Magyarországon nem tiltott a radar és lézerdetektorok használata.
2012. szeptember 1-jétől érvényes új törvényi szabályozás kimondja: "Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát."
A radar- és lézerdetektorok pedig akár több száz méterrel is előre tudják jelezni a sebességmérő eszközöket, így lehetőség van esetlegesen korrigálni a sebességet - miközben ezek az érzékelők nem akadályozzák vagy zavarják a hatósági ellenőrzést.
A legális traffipaxjelző készülékek között találni szélvédőre rögzíthetőt, lökhárító mögé beépíthetőt, rendszámtábla keretbe szereltet. Sok termékből lehet választani, többféle kategóriában - annak függvényében, milyen minőségűre, milyen érzékenységűre van szükség, és nem mellékesen, mennyi pénzt szán rá az autós. A legális radar- és lézerdetektorok 10 000 és 300 000 forint közötti összegért kaphatók.
2012. szeptember 1-jétől érvényes új törvényi szabályozás kimondja: "Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát."
A radar- és lézerdetektorok pedig akár több száz méterrel is előre tudják jelezni a sebességmérő eszközöket, így lehetőség van esetlegesen korrigálni a sebességet - miközben ezek az érzékelők nem akadályozzák vagy zavarják a hatósági ellenőrzést.
A legális traffipaxjelző készülékek között találni szélvédőre rögzíthetőt, lökhárító mögé beépíthetőt, rendszámtábla keretbe szereltet. Sok termékből lehet választani, többféle kategóriában - annak függvényében, milyen minőségűre, milyen érzékenységűre van szükség, és nem mellékesen, mennyi pénzt szán rá az autós. A legális radar- és lézerdetektorok 10 000 és 300 000 forint közötti összegért kaphatók.
Hívatkozás; vezess.hu
Szerk;Barta P.
2013. május 15., szerda
Rendőrségi hír!
Bankrablás Debrecenbe !
A
rendőrség közleménye szerint az ismeretlen elkövető fél egy körül ment be
Debrecen belvárosában található egyik pénzintézetébe, (Csapó utca 71. szám alatti takarékszövetkezeti fiók) az alkalmazottak
elmondása szerint fegyverrel fenyegette meg őket és készpénzt követelt
tőlük. Az alkalmazottak a pénztárban lévő összeget a fenyegetés hatására
átadták,-aki információnk szerint egymillió forintot zsákmányolt- mellyel az ismeretlen férfi a helyszínről elmenekült.
A
rablást elkövető férfi 25-30 év körüli, 175-180 cm magas, 70-80 kg,
normál testalkatú. A bűncselekmény elkövetésekor sötét farmernadrágot,
sötétszürke alapon, vajszínű vagy krémszínű csíkos, kapucnis pulóvert,
fekete cipőt, baseball sapkát viselt.
A
Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányág kéri, hogy aki a bűncselekménnyel
kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, hívja a rendőrség
ingyenesen hívható 107-es illetve 112-es hívószámait vagy tegyen
bejelentést a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztályán
munkaidőben a 06-52-516-400/ 20-66-os telefonszámon.
Ingyenes lesz a temetés Debrecenben, ha Ön ássa a sírgödröt !?
Ugye már a gondolat is milyen morbid...!
Ingyen lesz a temetés azoknak a családoknak, akik vállalják a halott
felöltöztetését és a sírásást. A szociális temetés bevezetésével
segítene a kormány azokon a családokon, akik nem tudják kifizetni a
több százezer forintos költségeket. A megyei temetkezési vállalat
igazgatója szerint minden ötödik családnak óriási gondot jelent
eltemettetni a halottat. A Debreceni Köztemető üzemeltetője azonban azt
mondja, megfelelő védőoltások nélkül fertőzésveszélyt jelent a halottal
érintkezni és sírt ásni...olvasható a dehir.hu oldalán.
(A kép illusztráció!)
Egy humoros (vagy mégsem?) karcolatot találtam a interneten.
Elképzeltük a helyzetet -címmel !
Elképzeltük a helyzetet -címmel !
"Az elhunyt neve, lakcíme, születési hely, halálozási hely, évszám?
Anyja neve? Nem, majd az enyém! Hogy azt temeti? Részvétem. Már nézem
is… Megvan. Tudja a járást? Na, figyeljen! Végigmegy azon az ösvényen.
Ott van a hűtőház… Kocsival van? Ajaj. De majd csak megoldja, a
magukfajta a jég hátán is.... Szóval bemegy a papírral, amit adok, húz egy
sorszámot, vár.
A raktáros szólítani fogja, aztán a papírmunka után
kiadja magának a holttestet. Zacskót hozott? Azt se? Nem baj, 1500-ért a
shopban elég fasza hullazsákot tud venni, hazai termék, nem a kínai
gagyi, amit a piacon árulnak. Felőlem viheti a vállán is, ha van hozzá
gusztusa. De semmi földön húzgálás, mert akkor hívom a tisztiorvost.
Érthető vagyok? A ravatalozó mellett van egy kis faház, az van kiírva,
biztonsági szolgálat, de ez ne tévessze meg. A korpuszt leadja a
csomagmegőrzőbe, húz egy sorszámot, vár. A raktáros szólítani fogja,
aláír egy átadási-átvételit, és már viheti is a koporsót. Hullámpapír,
úgyhogy vigyázzon, hogy ne essen szét.
Ha szépen megkéri a fiúkat,
segítenek berakni az öreglányt, aztán irány a sírhely! 10+áfáért mi is
elvihetjük, de hívhat taxit is. Hogy hova kell vinni? Nem vészes, úgy 3
kilométer. Innen az ablakból is látni. Látja a kerítésnél azt a prérit?
Ja, ja, ott a szemétlerakó mellett.
Na, ott kedvére áshat, de aztán
rendesen temesse el. Mert ha holnapra kiássák a kutyák, olyan büntetést
kap, hogy az unokája is törlesztheti.
Hogy ásót se hozott? Na, ne szórakozzon velem. Akkor kaparja ki kézzel, bánom is én."
Szerk;Posta S.
Hivatalos: ingyen frissítésként érkezik a Windows 8.1 !
Windows 8 felhasználók számára ingyenesen elérhető lesz
a nyár végén esedékes 8.1-es verzió - jelentette be ma a Microsoft. A
frissítésként aposztrofált új szoftver fejlesztése során a cég
hallgatott a felhasználók visszajelzéseire, de egyelőre nem tudni
biztosan, hogy mi változik majd.
Mit ad a Windows 8.1?
A Windows Blue, vagy immár hivatalos nevén Windows 8.1 a tavaly
kiadott Windows 8 módosított újra kiadásának tekinthető. A rendkívül
hangos felhasználói visszajelzéseknek és a hideg piaci fogadtatásnak
betudhatóan a Microsoft számos ponton változtat a rendszer működésén, a
Modern felületet pedig konzisztenciájában, használhatóságában javítja.
A
pontos módosításokról nincs rendelkezésre álló hivatalos információ, a
kiszivárgó félkész szoftver és belsős értesülések szerint lazul a Modern
felület kötelező jellege, és részben (vagy egészben) kikerülhető lesz.
Nincs kizárva, hogy visszatérhet hagyományos formájában a Start menü és
bejelentkezés után is azonnal az Asztal jelenne meg, ezzel a Modern
felület teljesen háttérbe szorulna a hagyományos PC-ken.-olvasható a hwsw.hu oldalán.
Szerk;Barta P.
Szerk;Barta P.
2013. május 14., kedd
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


