Csend ülte meg az országot.Nem néma... de mégiscsak csend.Ez a csend érezhető volt Sámsonkertben is szilveszter éjszakáján.A
korábbi években ugyanis elkezdődött a mulatozás,petárdázás már az esti
órákban és ez szinte reggelig tartott.
Most éjfélkor innen-onnan egy két
durranás hallatszott és kész.Ebből talán annyit meg lehet
állapítani,hogy az embereknek nincs pénze petárdákra, önfeledt
szórakozásra ?
Talán mindenki otthon csendben ünnepel és
gondolkodik úgy a múlt mint az újesztendőn ? Igen sajnos az emberek
magukba fordulnak,bizalmatlanokká válnak egymással és világgal szemben
is.
Tapasztalható ez a patikában, az utcán,vagy akár bevásárlás közben a boltban is.Ma már csak a legszükségesebbet mondjuk egymásnak ami nagyon általános semmitmondó közhely.Hogy vagy?Szüleid? Munka megvan még…? Ennyi!Aztán gyors búcsúzkodás,majd indulás tovább, vagy ha nem akkor a csend. A kínos csend. Bizalmatlanok lettek az emberek. Mert nem tudják, a másik hogyan áll a világ dolgaihoz. És ez a válságban, a pénztelenségben, a kilátástalanságban felértékelődik. Ugyanakkor az egyre jobban nyomasztóvá váló csend,talán vihar előtti csend. A "cérna"pattanásig meg van feszítve,amely bármelyik pillanatban szakadhat! Nem tudni mit hoz a jövő de ez a kínos csend nem biztos hogy jó előjel...Vajon hová vezet ez az út?
Szerk; K.V.
2013. január 1., kedd
2012. december 31., hétfő
A Sámsonkerti Magazin minden olvasójának
A hajnali harangszónak giling - galangója,
Hirdetgeti, hogy az évnek itt a fordulója.
Friss, jó egészséget, bort, búzát és békességet,
Adjon Isten bőven az újesztendőben!
Friss legyen a reménységünk, mint a hal a vízbe,
Irigyünknek, gyűlölőnknek ne legyen egy csepp se!
Friss, jó egészséget, bort, búzát és békességet,
Adjon Isten bőven az újesztendőben!
2012. december 30., vasárnap
Év végi gondolatok.
A kormány az erő nyelvén politizál, a lakosság nagy részére viszont kiszolgáltatottság és szegénység vár, ha az eddig kijelölt úton haladunk tovább. Csepeli György szociálpszichológus szerint a válság mélyülése elkerülhetetlen ütközésekbe torkollhat.
– Bizalmatlan nép a magyar, sem intézményeinkben, sem egymásban, sem saját magunkban nem bízunk. Az idei év eseményei erősítették ezt a bizalmatlanságot?
– Inkább mesélek, abban benne van a válasz: az év második felét az Egyesült Államokban töltöttem, ahol rengeteg magyarral találkoztam. Az amerikai magyarok egyik kategóriája a Fidesz által teremtett valóságot készpénznek veszi. A másik kategóriába a frissen menekültek tartoznak, akiknek elegük volt abból, amit Magyarországon tapasztaltak. Érdekes módon egyik kategória sem igyekszik haza. Akik itthon maradtak, azok nincsenek biztonságban. Egyik részük ezt tudja, másik részük nem. Magyarország olyan hely lett, ahol bármi megtörténhet. S ahol bármi megtörténhet, ott bármi meg is történik…Tovább ITT olvashatod!
Szerző: Diószegi-Horváth Nóra /vasárnapi hírek/
(Fotó: Kovács Bence)
2012. december 29., szombat
Megsemmisítette...
....az Ab a választási regisztrációt!
"Az Alkotmánybíróság az MTI-hez eljuttatott közleményében megjegyezte: tartalmilag nem vizsgálták az előzetes választási regisztrációra vonatkozó rendelkezéseket, ezeket is formai, eljárási okokból semmisítették meg. A regisztrációval kapcsolatban a választási eljárási törvénybe foglalt rendelkezések érdemi vizsgálata a köztársasági elnök előzetes normakontroll iránti indítványa alapján folyamatban van, a döntés az ügyben január elején várható - írták. "
Szerző: MTI
2012. december 28., péntek
2012. Visszatekintő.
Matolcsy György szerint Magyarországon nincs megszorítás! (?)
"Matolcsy csomagjai jöttek és jöttek. Az Orbán- kormány persze sosem
nevezte ezeket az egyenlegjavítókat sem megszorításnak sem csomagnak.
Pedig jövőre jön a csekkadó, a közművezeték adó, marad a bankadó és
megadóztatják az online szerencsejátékokat és még sorolhatnánk...
2012-ben három Matolcsy-csomagot kapott Magyarország." ...tovább olvasható a figyelő.hu oldalán.Novemberben Matolcsy György újabb csomaggal állt a nyilvánosság elé, ezek szerint a kormány még 90 milliárd forintos egyenlegjavításról döntött, ennek keretében az energiaszolgáltatók jövedelemadóját 50%-ra emeli, a közmûvezetékek adóját központi adóként határozza meg. Eldőlt az is, hogy "a bankadót végleges adónemként rögzíti a 2013-as mértéken". Ez azt vetíti előre, hogy a bankok különadója végleg megmarad. A föld alatti vezetékek adójából pedig 30 milliárdos bevételt várnak.
Jövőre újabb csomagok érkezhetnek
A Költségvetési Tanács véleménye szerint a 2013-as költségvetésbe tervezett egyes intézkedések növelik a növekedés beindulásával és fenntarthatóságával kapcsolatos kockázatokat. A KT azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy a jelentősre növelt tartalékokat a kormány nem használhatja fel a már most látható kockázatok miatt. Mindez azt is jelenti, hogy az év közben jelentkező kockázatokra nincs tartalék, emiatt jövőre további megszorító intézkedésekre kényszerülhet a kormány - véli a Költségvetési Tanács.
Hívatkozás;figyelő.hu
Szerk;Barta P.
2012. december 27., csütörtök
Drifterek Debrecenben !
Mint ismert, tavaly ugyanitt, (Auchan előtt a B.ujvárosi úti körforgalom [-a szerk.-] ) ugyanekkor rendeztek
egy nagyon hasonló illegális versenyt; most is a Ladaracing.hu csapata
hirdette az összejövetelt. Az sem gyorsasági verseny volt, hanem
úgynevezett drift, amikor az autók hátulját csúsztatják (ilyen
versenyekről szól a Halálos iramban sorozat Tokiói hajsza című
epizódja). Ahogy akkor, most is tettek fel videót a YouTube-ra az
illegális driftvesenyről. A felvételen az is
látszik, hogy akaratán kívül a DKV egyik buszsofőrje is részt vett a
„játékban”.
Szerk;Posta S
2012. december 26., szerda
Magyarország kifosztása
Talán a Szeretet Ünnepén ünneprontásnak tűnik ez a videó,de érdemes végig nézni ! Igaz,hogy több mint három éve készült,de a téma ma is aktuális!
Karácsonyi történet...
– Háromszázhuszonhét gyerek jött el szüleivel az előadásra. A kisfiúk és kislányok ezen a délutánon a gyárnak a vendégei voltak, ahol a papák dolgoztak. Már novemberben azt mondta az igazgató:
– Ez mindnyájunknak jó év volt. Éppen ezért különleges karácsonyt akarok, egy rendhagyót. Azt javaslom, menjünk el együtt a cirkuszba. Akinek van gyereke, hozza el magával. Én is jövök mind a hárommal!
– S most ott ül a két kislány és a kicsi fiú a szülei mellett háromszázhuszonnégy másik gyerek között. Megkezdődött a rég áhított karácsonyi ünnep.
– Először csokoládét, süteményt osztottak, azután limonádé és bonbon következett, majd sok-sok ajándék. A kislányok babákat, színes csomagokat, finom nyalókákat kaptak, a kisfiúk érdekes könyveket, aranyozott tolltartókat és izgalmas összerakós játékokat.
Aztán kezdődött az előadás.
Ezt élvezték igazán csak a gyerekek! Átszellemülten ültek az óriási sátorban és figyelték, hogyan táncolnak a fekete pónik; borzongtak, ha az ezüstruhás lányok a magas trapézról a levegőbe vetették magukat.
Ó, és aztán jött a bohóc!
Már amikor a porondra botladozott, egyetlen csilingelő kacagásba olvadt a háromszázhuszonhét elragadtatott hangocska. Attól kezdve már a saját hangját se hallotta az ember. A gyermekek úgy nevettek, hogy megremegett a sátor. A szemük is könnyezett, és sokan rosszul lettek a nevetéstől.
Bizony, nagyszerű is volt a bohóc! A viccek oly csodálatosak voltak, hogy még a felnőttek, sőt az igazgató is levegő után kapkodtak. És őt még senki sem látta levegő után kapkodni. A bohóc egyáltalán nem beszélt, nem volt szüksége szavakra, hogy vicces legyen. Némán játszotta el a gyerekeknek, amit látni akartak. Egy malacot utánzott, egy krokodilt és három táncoló medvét. A legmulatságosabb az volt, amikor a nyulat játszotta el. Ekkor jött az a pillanat, amikor a nagy öreg bohóc ideges kezdett lenni. Ez volt az a pillanat, amikor felfedezte azt a kislányt, akinek piros masni volt a hajában. A kislány a szülei között ült az első sorban, egészen a manézs közelében. Aranyos kislány volt, okos, keskeny arcú, ünnepélyes kék ruhában. Az apja nevetett. Az anyja nevetett. Csak a piros masnis kislány nem nevetett.
Az öreg bohóc azt gondolta magában: Lássuk csak, kedvesem, hogy sikerül-e téged is nevetésre bírni! És úgyszólván csak a kislánynak játszott.
Az öreg bohóc olyan volt, mint még soha.
De... semmi sem segített. A kislány egészen komoly maradt. Egészen komolyan nézte, nagy, merev szemekkel a bohócot, anélkül, hogy csak a száját is elhúzta volna. Aranyos kislány volt, egyike a legcsinosabbaknak. Csak éppen nem nevetett.
A bohóc egyre sejtelmesebbnek találta a dolgot. Minden tréfájában egy csomó munka és hetekig tartó gondolkodás volt, mindig pontosan figyelte, hogyan reagálnak a nézők, mikor kezd nevetni az egyik, mikor hagyja abba a másik. Mindig eszerint dolgozott. Ezt nevezte a közönséggel való kapcsolatnak. Ezen az előadáson sem esett nehezére, hogy kapcsolatot teremtsen, a gyereksereg mindig hálás közönség volt. Csak a kislány nem.
Egyszerre csak a nyúlutánzás közben mérhetetlen szomorúság és szörnyű tanácstalanság töltötte el az öreg bohócot. Legszívesebben félbeszakította volna az előadást. Úgy érezte, képtelen tovább játszani, ha az első sorban ülő kislány továbbra is így nézi. Épp ezért valami szokatlant tett.
Odalépett a kislányhoz és udvariasan megkérdezte:
– Mondd csak, nem tetszik neked az előadás?
A kislány mereven ránézett és barátságosan válaszolt:
– Ó, dehogynem, nagyon tetszik!
– Dehát akkor miért nem nevetsz, mint a többi gyermek? – kérdezte a bohóc.
– Ugyan, min nevessek?
– Nos – mondta a bohóc –, rajtam például.
A kislány apja mondani akart valamit, de a bohóc intett: Azt szeretné, ha a kislány maga válaszolna.
– Bocsáss meg – mondta amaz –, nem akarlak megbántani, de nem tudok rajtad nevetni.
– És miért nem?
– Mert...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




