...mozognak a babszemek? Figyeld !
2012. július 11., szerda
2012. július 10., kedd
A többség már érzi, mit titkolnak előle...
Közzé tették a Tárki egy tavalyi felmérésének adatait, ami
háromezres minta alapján azt próbálta kideríteni, hogy a magyarság
szerint melyik kisebbségi csoportból hány százalék él az országban. A
liberálisok visítottak az eredménytől, ugyanis az eredmények szerint a
magyarok többsége kisebbségben érzi magát az országban. A megkérdezettek
1,4 és 2,1 millió közé tették a cigányság, 1 millióra a zsidóság
lélekszámát, és félmillióra becsülték a Magyarországon élő kínai
kisebbség számát is. A liberális sajtó szerint ez annak tudható be, hogy
a magyarok valamiféle idegenfóbiában szenvednek, és az eredmények nem
is valós becslések, hanem sokkal inkább az adott kisebbséggel szembeni
ellenszenvet fejezik ki (minél inkább taszítónak tartja a megkérdezett,
annál magasabb százalékot mond).
Kiadták tehát az eredményeket, és elhangzott a kijelentés, miszerint a magyarok többsége nincs tisztában a valósággal, ugyanis a fővonalú média szerint nem is annyi cigány, zsidó, kínai, néger és arab él az országban, mint amennyit a magyarok becsültek. A kérdés csak az, hogy ők ezt mi alapján mondják. Mi alapján mondják, hogy nem 2,1 millió cigány és 1 millió zsidó él az országban, mikor a Központi Statisztikai Hivatal több mint tíz éve nem kérdezhet rá az ember származására? Tudniillik, a faji hovatartozás nemcsak érzékeny adatnak minősül, hanem tilos rákérdezni. Érzékeny adatok esetében a felmérés során rá szabad kérdezni, de a megkérdezettnek nem kötelező válaszolnia. A faji hovatartozás ennél súlyosabb kategóriába tartozik, ugyanis arra rá sem szabad kérdezni, eleve be sem kerülhet a kérdések közé. Akkor meg mi alapján jelentik ki, hogy nem annyi cigány és zsidó él az országban, mint amennyit mi gondolunk? Ha nem jelennek meg erre vonatkozóan hiteles adatok, akkor mi alapján jelentenek ki bármit is?
Viszont a statisztikai hivatal régebben próbálkozott ilyen adatok nyilvántartásával, és nem véletlen blokkolták a további, ilyen irányú felméréseket. El lehet felejteni, hogy ennek etikai okok lennének a hátterében...
Tovább itt olvashatod !
Kiadták tehát az eredményeket, és elhangzott a kijelentés, miszerint a magyarok többsége nincs tisztában a valósággal, ugyanis a fővonalú média szerint nem is annyi cigány, zsidó, kínai, néger és arab él az országban, mint amennyit a magyarok becsültek. A kérdés csak az, hogy ők ezt mi alapján mondják. Mi alapján mondják, hogy nem 2,1 millió cigány és 1 millió zsidó él az országban, mikor a Központi Statisztikai Hivatal több mint tíz éve nem kérdezhet rá az ember származására? Tudniillik, a faji hovatartozás nemcsak érzékeny adatnak minősül, hanem tilos rákérdezni. Érzékeny adatok esetében a felmérés során rá szabad kérdezni, de a megkérdezettnek nem kötelező válaszolnia. A faji hovatartozás ennél súlyosabb kategóriába tartozik, ugyanis arra rá sem szabad kérdezni, eleve be sem kerülhet a kérdések közé. Akkor meg mi alapján jelentik ki, hogy nem annyi cigány és zsidó él az országban, mint amennyit mi gondolunk? Ha nem jelennek meg erre vonatkozóan hiteles adatok, akkor mi alapján jelentenek ki bármit is?
Viszont a statisztikai hivatal régebben próbálkozott ilyen adatok nyilvántartásával, és nem véletlen blokkolták a további, ilyen irányú felméréseket. El lehet felejteni, hogy ennek etikai okok lennének a hátterében...
Tovább itt olvashatod !Képviselő úr válaszoljon!
"Sziasztok.
Ezt az érdekes kommentárt a Városatyák.hu oldalon olvastam és nagyon megtetszett elküldtem nektek. Kíváncsi lennék hogy a Magazin olvasói kitalálnák e hogy melyik régió,melyik településének képviselőjéről van szó?
A kérdés persze csak költői,mivel a valósággal való bárminemű egyezés a véletlen műve.(?) További szép napot nektek." (aláírás,email cím. [a szerk.])
T. Képviselő úr !
Igaz, hogy állást kapott az önkormányzatnál?
Igaz, hogy több mint .... ezret keres mint képviselő?
Igaz, hogy a felesége ........né állást kapott az ......ban?
Igaz, hogy megválasztatta magát .........k elnöknek?
Igaz, hogy tagja a .....i bizottságnak?
Igaz, hogy tagja a ......i bizottságnak?
Igaz, hogy akkor megy be dolgozni ha kedve van?
Igaz, hogy akkor hiányzik igazoltan amikor csak akar?
Igaz, hogy már nem képviseli a választóit?
Igaz, hogy pénzt kapott a .....sektől?
Igaz, hogy a .... gyül......re kellett hogy szavazzon?
Igaz, hogy álláshalmozó?
Igaz, hogy tagja volt az MSZP-nek is?
Igaz, hogy tagja volt a Jobbiknak is?
Igaz, hogy ki kellett lépjen a Jobbikból?
Igaz, hogy gyenge jellem?
Igaz, hogy maga egy lúzer ?
Mennyi a maga ára képviselő úr?
Igaz, hogy ennyi zsíros falat után már egy szót sem szól, csak szavaz?
Ha volna rá lehetősége kérem válaszoljon.
Szerk;Barta Péter
Ezt az érdekes kommentárt a Városatyák.hu oldalon olvastam és nagyon megtetszett elküldtem nektek. Kíváncsi lennék hogy a Magazin olvasói kitalálnák e hogy melyik régió,melyik településének képviselőjéről van szó?
A kérdés persze csak költői,mivel a valósággal való bárminemű egyezés a véletlen műve.(?) További szép napot nektek." (aláírás,email cím. [a szerk.])
Köszönjük,érdekes!
T. Képviselő úr !
Igaz, hogy állást kapott az önkormányzatnál?
Igaz, hogy több mint .... ezret keres mint képviselő?
Igaz, hogy a felesége ........né állást kapott az ......ban?
Igaz, hogy megválasztatta magát .........k elnöknek?
Igaz, hogy tagja a .....i bizottságnak?
Igaz, hogy tagja a ......i bizottságnak?
Igaz, hogy akkor megy be dolgozni ha kedve van?
Igaz, hogy akkor hiányzik igazoltan amikor csak akar?
Igaz, hogy már nem képviseli a választóit?
Igaz, hogy pénzt kapott a .....sektől?
Igaz, hogy a .... gyül......re kellett hogy szavazzon?
Igaz, hogy álláshalmozó?
Igaz, hogy tagja volt az MSZP-nek is?
Igaz, hogy tagja volt a Jobbiknak is?
Igaz, hogy ki kellett lépjen a Jobbikból?
Igaz, hogy gyenge jellem?
Igaz, hogy maga egy lúzer ?
Mennyi a maga ára képviselő úr?
Igaz, hogy ennyi zsíros falat után már egy szót sem szól, csak szavaz?
Ha volna rá lehetősége kérem válaszoljon.
Szerk;Barta Péter
Tranz-akció !
Tranzakcióval elég sokszor van dolgunk, akkor is, ha megkapjuk a jövedelmünket a számlánkra, és akkor is, amikor kisajtoljuk magunkból az ön- és közüzemi díjakat, akár átutalással, akár sárga csekken. Ha nem lenne elég baj, hogy egyre drágább a megélhetés, akkor most fizessünk is a fizetnivalók után! Sarcolni a sarcot, magyarul. Csak, hogy egy kis demagógiáért ne menjünk a szomszédba. (Nem szoktunk.) Pontosabban persze a tranzakciós illetéket a bankkal fizettetik meg, aztán a bank meg várhatóan velünk.
Telefonálni is elég sokan, elég sokat szoktunk – az is megkapta a maga adóját, s az internetezőkre ugyancsak rávertek majdnem valami hasonlót.
Ilyenkor jön persze a szokásos fanyar példálózás: vajon mikor vetik majd ki az atmoszféra-használati adót, vagy épp a gyalogossúlyadót (bocsánat, -illetéket).
Sebaj, nem egészen két év múlva, majd a kampányidőszakban, megtudjuk:
valójában mi akartuk, hogy így legyen. Egyenesen a nép kezdeményezte,
az ország javára, ők csak végrehajtották, szerénységgel és alázattal.
Fábián György jegyzeteHivatkozás;Haon.hu
2012. július 9., hétfő
A Jobbik válaszolt Joseph Crowley képviselőnek !
Facebook-oldalán
tette közzé Vona Gábor, a Jobbik elnök-frakcióvezetője az
antiszemitizmus miatt aggódó amerikai szenátorok levelére írt válaszát.
Forrás:Facebook
Júniusban ötven szenátor írt levelet a
magyar miniszterelnöknek, amelyben arra szólították fel, hogy a magyar
vezetők emeljék fel szavukat az antiszemitizmussal szemben. Az amerikai
képviselők aggódtak a Jobbik antiszemita és homofób megnyilvánulásai
miatt. A Joseph Crowley kongresszusi képviselőnek címzett levélben Orbán
Viktor köszönetet mondott az amerikai képviselők megkereséséért. A
magyar miniszterelnök arról panaszkodott válaszában, hogy ellenfelei
zsidóbérencnek titulálják.
Mivel az amerikai szenátorok leginkább a Jobbikot támadják, a nemzeti radikális párt elnöke levélben válaszolt az aggódóknak.
Forrás:Facebook
Levél Joseph Crowley képviselőnek és társainak:
" Házasság " amerikai módra?
Álljon meg a fáklyás menet,tö....van a menyasszonynak !
Régi barátjával kötött házasságot szombaton Barney Frank ...
(kép: The New York Times)
A 72 éves Barney Frank a nála 30 évvel fiatalabb James Readyt vette el, akivel 2007-ben ismerkedett meg egy adománygyűjtő körúton Maine államban. Ready Ogunquit településen él, ács-, festő- és hegesztő műhelye van.
Barney Frank, a képviselőház pénzügyi bizottságának egykori elnöke, 1980-ban lett a kongresszus tagja, és mostani megbízatásának végén nyugdíjba vonul. Az átfogó pénzügyi szabályozási reform és a halászok jogainak támogatója, aki első kongresszusi politikusként vállalta nyíltan másságát.
(...hová jut a világ? /a szerk./)
Hivatkozás; Index.hu
szerk:Posta Sándor
2012. július 8., vasárnap
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





