Oldalak

"Az igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény !" -Deák Ferenc-

2012. május 14., hétfő

"Hazudtunk reggel, éjjel, meg este"...?

Ugye ismerősek ezek a szavak amit Gyurcsány Ferenc Balatonőszödön 2006.május 26-án elmondott. ?

És 2012.május 14-én majdnem pontosan hat évvel később:
"A Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország megdöbbenéssel értesült arról, hogy a kormány a korábban ismertetett tervekhez képest alapjaiban változtatta meg az általa az Országgyűlésnek beterjesztett távközlési adóról szóló törvényjavaslatot – írja közös közleményében a három mobilcég."

"Míg az előzetes iparági egyeztetéseken az előfizetőket érintő fogyasztási adó tervezetét ismertette a kormányzat a szolgáltatókkal és a Széll Kálmán Terv 2.0-ban is ilyen adó szerepelt, a törvényjavaslatban ezzel szemben már a szolgáltatókra kivetett, a szolgáltatás nyújtását terhelő adóról van szó.
A három távközlési társaság az elmúlt hetekben mindent megtett az egyeztetések sikere érdekében, így elfogadhatatlannak tartja ezt az eljárást és értetlenül áll az újabb különadó előtt. Az elmúlt hónapokban a kormányzat többször is ígéretet tett az ágazati különadók kivezetésére, ennek ellenére most, rövid határidővel gyakorlatilag megduplázza a távközlési szektor adóterheit és csak a távközlési társaságokat sújtja. Az újabb különadó vesztese Magyarország, a magyar távközlési ügyfelek és a magyar vállalkozások, mivel az adó visszaveti egy húzóágazat, a távközlési szolgáltatások fejlődését Magyarországon."  
Olvasható a Világgazdaság online oldalán.

És ez csak folytatódik...
 "Nem állt az alku! - a kormány becsapta a Bankszövetséget"
A pénzügyi tranzakciós illeték ellentmond a bankszövetség és a kormány decemberi megállapodásának – írja közleményében a Magyar Bankszövetség. Arra is felhívják a figyelmet, hogy az újabb sarc visszafogja a hitelezést!
 A Magyar Bankszövetség hangsúlyozza azt is, hogy a sajtóban megjelentekkel ellentétben soha nem kérte, illetve soha nem javasolta, hogy a lakosságot a kormány pénzügyi tranzakciós adóval terhelje meg!
Írja az Ingatlanhírek.hu

A magyarok utálják a celebeket ?

Az Ipsos felmérése szerint a magyaroknak leginkább a ValóVilág szereplőkből van elegük. Közülük is Alekoszt utálják a legjobban. Puzsér Róbert is hamarosan csatlakozik a legantipatikusabbak társaságához.
 A közvéleménykutató cég felmérést készített a magyarországi hírességek tündökléséből és bukásából. Az erdemény közepesen meglepő. A leggyűlöltebb celebek a ValóVilág hősök. Az utálat listán Alekosz toronymagasan vezet, őt tartják a szavazók a leginkább kiégett, unalmas, antipatikus figurának. A megkérdezettek csupán 21 százaléka kedveli. Őt követi VV Attila (32%), Olivér (35%) és Anikó (38%) .

De nem csupán a reality celebekből van elege a magyar közönségnek. A VV listát Hajdú Péter és Lakatos Márk követi fej-fej mellett. A legrosszabbul öltözött stlyst, 39 szimpátia százalékot, a műsorvezető pedig 38-at szedett össze.
Ezek után pedig Puzsér Róbert és Friderikusz Sándor következnek, 40 és 45 százalékkal. Puzsér azért is különösen érdekes, mert márciusban robbant be a köztudatba, és úgy tűnik, 2 hónap alatt sikerült megismertetnie és megutáltatnia magát az országgal, -olvasható a "borsonline".hu oldalán.


2012. május 13., vasárnap

Hatodszor bajnok a Debrecen,így megnyerte a labdarúgó NB I-et is.

A Debrecen megszerezte hatodik bajnoki címét, miután az OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati meccsén 4-0-ra legyőzte a vendég Pécset. A Loki 11 pontos előnye a második Videotonnal szemben behozhatatlanná vált.
Az első félidőben Nagy József öngóljával szereztek vezetést a hazaiak, akik aztán Bouadla és Bódi góljával tulajdonképpen a szünetig eldöntötték a mérkőzést. A folytatásban még Kulcsár is betalált, így nagyarányú győzelemmel ünnepelhette bajnoki címét a Loki.
"Örülök, hogy fantasztikus közönségünk segítségével elértük a célunkat és megnyertük ezt a mai mérkőzést is. Szurkolóink az egész szezonban mellettünk voltak és segítettek minket. Gratulálok a keret minden játékosának a jó teljesítményhez és az egész éves munkához. Szeretnénk a bajnokságot veretlenül megnyerni" - nyilatkozta a lefújás után Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője.
 A LOKI 28 forduló alatt maradt veretlen, húsz győzelem mellett nyolc döntetlenje van. A bajnokságból két forduló van még hátra, Coulibalyék a Honvéddal idegenben, a Haladással pedig otthon játszanak.

A népi hagyomány...

... idén is beigazolódik, a mai hidegfront 15 fokos lehűlést hoz magával...
A fagyosszentek a magyar népi hagyomány szerint a Pongrác, Szervác, Bonifác napok (május 12., 13., 14.), valamint Orbán napjának (május 25). a közös elnevezése. A hőmérséklet csökkenése az év során máskor is előfordul, a májusi fagyok valószínűleg azért kaptak különös figyelmet, mert a zsenge növényzet ilyenkor sínyli meg legjobban a fagyot. A néprajzi lexikon szerint a várható májusi fagyok miatt a kényesebb növényeket (uborka, paradicsom, bab) csak a fagyosszentek után ültették.
Ami az idei beigazolódást illeti: vasárnap már csak 10 és 17 fok között alakulhat a csúcshőmérséklet, és nagyjából szerdáig-csütörtökig 20 fok alatt maradhat a délutáni órákban várható érték. Kedden, illetve szerdán reggel pedig igen alacsonyra süllyedhet a hőmérséklet, néhol talajmenti fagy is lehet (általában 2 és 9 fok közötti minimumok lehetnek).

(Érdekességképpen, egy topolyai népi magyarázat szerint: „Pongrác kánikulában subában megfagyott, Szervác a Tisza közepén víz nélkül megfulladt, Bonifácot pedig agyoncsipkedték a szúnyogok - ezért haragszanak ránk emberekre és évről évre visszajönnek, hogy bosszantsanak bennünket".)

2012. május 9., szerda

Hajdúsámson város egyetlen iskoláját a...

...Hit Gyülekezete fogja üzemeltetni - így döntött a helyi képviselő-testület. A Fidesz-frakció tiltakozik, s aláírásgyűjtést kezd.


Tiltakozó aláírásgyűjtésbe kezd a hajdúsámsoni önkormányzat Fidesz-frakciója, mert a képviselők nem értenek egyet a település egyetlen iskolájának és óvodájának egyházi kézbe adásával.
Az akcióról Máthé Attila Gyula frakcióvezető, volt alpolgármester elmondta: a képviselő-testület április 5-én hatalmazta fel Hamza Gábor polgármestert arra, hogy folytasson tárgyalásokat az oktatási intézmények üzemeltetésének lehetséges átadásáról az egyházakkal, s az április 26-i testületi ülésre már a képviselők elé került az a szándéknyilatkozat, amelyben a Baptista Szeretetszolgálat szerepel lehetséges fenntartóként.
A politikus azt mondta: sérelmezik, hogy a város vezetése nem kérte ki a szülők véleményét. Ezen az ülésen kiderült, hogy az intézmény működtetésére a Hit Gyülekezet is bejelentkezett, így a tegnapi testületi ülésen döntés született arról, az önkormányzat az iskola és az óvoda fenntartói jogát a Hit Gyülekezete egyháznak tervezi átadni.
Máthé Attila Gyula közölte: Hajdúsámson lakosainak hetven-nyolcvan százaléka református felekezetű, ezért aggasztónak tartja, hogy az intézmények üzemeltetését egy, a településen alig mérhető felekezet látja el !
Olvasható a Népszabadság online oldalán ahol érdekes hozzászólásokat olvashatsz a témáról !

Új fejlemény !!
A képviselő válaszol:   ITT ! a hozzászólásoknál !

Szellemváros épül...

A Délmagyar.hu információi szerint a Szeged melletti volt szovjet laktanyában építik fel a Die Hard 5 egyik helyszínét, a szovjet, Csernobil melletti Pripjaty-ot.

 Pripjaty soha át nem adott vidámparkja...

Az m1 Híradója szerint a Die Hard 5 egyes jeleneteit Szeged mellett is forgatják, az egykori volt szovjet laktanyában a csernobili kísértetváros, Pripjaty mását építik fel. A szovjet város soha át nem adott vidámparkjának díszleteit a Pécsi Vidámparkból hozzák.
A múlt héten Budapestre érkezett világsztár, Bruce Willis, így Szeged mellé is ellátogat. A lap információi szerint a pécsi vidámparkból kölcsönzött játékokat júniusra kell Szegedre szállítani, ekkor kezdődhet a forgatás.
Az egykori laktanyát 1991. február 13-án hagyták el az orosz katonák, a dorozsmai vasútállomáson vonatra szálltak. A szegedi laktanya utolsó ezredparancsnoka, Tyityerjatnyikov is integetett a szerelvényről. Helyüket, a Szegedi Tudományegyetem Öthalmi Kollégiuma és néhány vállalkozás vette át.

 Bruce Willis megérkezik Magyarországra. Fotó: MTI

Nem lehet pótdíjat felszámolni a sárga csekk után !

Egy hétfőn elfogadott módosító javaslat értelmében nem számolhatnak fel pótdíjat a közműszolgáltatók abban az esetben, ha ügyfelük postai átutalással, azaz sárga csekkel kívánja rendezni számláját - írja szerdai számában a Magyar Nemzet.
Becslések szerint a közszolgáltatási fogyasztások több mint nyolcvan százalékát ma is ilyen módon rendezi a lakosság - ismerteti a lap. A tilalom többek között kiterjed a víziközmű-, a távhő, elektronikus és hírközlési, valamint a villamosenergia- és földgázszolgáltatást nyújtó vállalkozásokra.
Legutóbb a Magyar Telekom tett kísérletet 142 forintos pótdíj kivetésére abban az esetben, ha ügyfele sárga csekkes befizetést választana, de korábban a Telenor is e megoldás mellett döntött, és a Vodafone is fontolóra vette - emlékeztet a lap.
A Telekom azzal magyarázta a pótdíj kivetését, hogy a csekk kiállítása többletköltséget jelent, ráadásul nem környezetkímélő. Ágazati szakértők szerint ugyanakkor a rendszer használata nem kerül többe, mint a banki vagy internetes átutalás, viszont a posta közbeiktatása miatt komoly hasznot jelent az államnak. A csekkes fizetések visszaszorításának célja mögött ennek mérséklése húzódhat meg - írja a Magyar Nemzet.