Ugye ismerősek ezek a szavak amit Gyurcsány Ferenc Balatonőszödön 2006.május 26-án elmondott. ?
"A Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország
megdöbbenéssel értesült arról, hogy a kormány a korábban ismertetett
tervekhez képest alapjaiban változtatta meg az általa az Országgyűlésnek
beterjesztett távközlési adóról szóló törvényjavaslatot – írja közös
közleményében a három mobilcég."
"Míg az előzetes iparági egyeztetéseken az előfizetőket érintő fogyasztási adó tervezetét ismertette a kormányzat a szolgáltatókkal és a Széll Kálmán Terv 2.0-ban is ilyen adó szerepelt, a törvényjavaslatban ezzel szemben már a szolgáltatókra kivetett, a szolgáltatás nyújtását terhelő adóról van szó.
A három távközlési társaság az elmúlt hetekben mindent megtett az egyeztetések sikere érdekében, így elfogadhatatlannak tartja ezt az eljárást és értetlenül áll az újabb különadó előtt. Az elmúlt hónapokban a kormányzat többször is ígéretet tett az ágazati különadók kivezetésére, ennek ellenére most, rövid határidővel gyakorlatilag megduplázza a távközlési szektor adóterheit és csak a távközlési társaságokat sújtja. Az újabb különadó vesztese Magyarország, a magyar távközlési ügyfelek és a magyar vállalkozások, mivel az adó visszaveti egy húzóágazat, a távközlési szolgáltatások fejlődését Magyarországon."
Olvasható a Világgazdaság online oldalán.
És ez csak folytatódik...
"Nem állt az alku! - a kormány becsapta a Bankszövetséget"
A pénzügyi tranzakciós illeték ellentmond a bankszövetség és a kormány decemberi megállapodásának – írja közleményében a Magyar Bankszövetség. Arra is felhívják a figyelmet, hogy az újabb sarc visszafogja a hitelezést!
A Magyar Bankszövetség hangsúlyozza azt is, hogy a sajtóban megjelentekkel ellentétben soha nem kérte, illetve soha nem javasolta, hogy a lakosságot a kormány pénzügyi tranzakciós adóval terhelje meg!
Írja az Ingatlanhírek.hu

